Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)

Публикувано от Баш Брокeро 
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 10:01:50
avatar
Quote
salvador
Баш Брокeро...интересни оферти,но тия всичките имоти са на около 2000 км от мястото,където сега живея.
Предполагам ти е ясно,че това не е разстояние,което можеш да минаваш всеки ден.Заради това и не са ми интересни като имоти.Цените на имотите в Германия никога не са били кой знае коллко високи,съпоставени със стандарта там.
"Ски курорт" с евтини имоти обаче няма.Едно от двете не е вярно-или има някаква уловка в ниската цена,или "курортът" е просто някое планинско село.По света има доста такива и там могат да се намерят дори по-евтини къщи.

Уловка ли? Че това да не ти е Западна Анадола бре. Аз лично съм бил на подобно място. Вярно, че не са големи и скъпи ски курорти, но са си такива. Разликата е в броя на лифтовете, пистите и по-късият сезон поради наличието на по-малко сняг.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 11:19:15
Както и да го гледате, в Германия в села с перфектна инфраструктура на до 30мин (кола или влак) път от голям град с много възможности за работа там винаги може да се намери къща в много добро състояние за много под 100к евро. За Мюнхен може би трябва да се увеличи малко периметъра защото е изключително скъп, но все пак там може да работиш за Siemens, BMW, MunichRe, Allianz, HVB и съответно паричките са повече.
Елементарен преглет на сайтове за имоти в БГ показва че такива оферти в БГ просто няма - къщите са на септична яма, за парно или газифициране може да забравиш, асфалт до къщата е просто лукс а за градския транспорт няма защо да си говорим дори и да го има. Качеството на строителството и инфраструктурата - там работата също е ясна.
Детската смъртност в БГ е на нивото на тази в Ивицата Газа (https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2091rank.html) с над 17 смъртни случая на 1000 живородени деца, а в Германия е 3,99!!! Това е индикатор за нивото на здравеопазването.

Салвадор казва че живее и работи на 2000км от Германия - да така е, но всеки нормално образован Българин има реална възможност да си намери работа и да се премести в Германия (Франция, Испания, ....). Въпрос на избор е и част от този избор е цената на жилището съпоставена със заплатата!
Имотко и Циганина явно се изнервят от този факт и ровят за най-скъпите жилища, но както Геко спомена става въпрос за милионерски квартали.

Поне сравнено с Германия цените трябва да извървят един дълъг път надолу. Дали това ще се случи е съвсем друг въпрос ....
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 11:35:15
При BMW ili HVB като какъв ще работи българина в Мюнхен ? Най-високата позиция, която може да получи там е главен чистач smiling smiley, ако изобщо го вземат на работа, почти без значение от квалификацията му заплата повече от 1500 ойро/месец може също да забрави. Така че по-добре с 5-6000 ?/месец в България от колкото с по-малко пари там, а и да изключим парите, предвид тяхното "благо" законодателство - там не е за мен smiling smiley
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 11:55:04
Quote
ciganin
При BMW ili HVB като какъв ще работи българина в Мюнхен ? Най-високата позиция, която може да получи там е главен чистач smiling smiley, ако изобщо го вземат на работа, почти без значение от квалификацията му заплата повече от 1500 ойро/месец може също да забрави.

циганин, говориш наизуст!
живея в германия и познавам премного българи работещи квалифицирана работа за подобни работодатели.

Quote
ciganin
Така че по-добре с 5-6000 ?/месец в България от колкото с по-малко пари там, а и да изключим парите, предвид тяхното "благо" законодателство - там не е за мен smiling smiley

Ако взимаш 5-6к евро в БГ едва ли си от кандидатите за емигриране. С квалифициран труд в БГ тези пари много трудно се изкарват. А за благото законодателство, не го разбрах - искаш да си караш фиркан и да плащаш по 100евро или имаш проблем с това че престъпниците в германия не се радват на безнаказаност. Последния дето чух да се оплаква от немското правосъдие беше Коце Маца или май Марио Николов ... не си спомням вече.
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 11:59:22
avatar
Quote
ciganin
При BMW ili HVB като какъв ще работи българина в Мюнхен ? Най-високата позиция, която може да получи там е главен чистач smiling smiley, ако изобщо го вземат на работа, почти без значение от квалификацията му заплата повече от 1500 ойро/месец може също да забрави. Така че по-добре с 5-6000 ?/месец в България от колкото с по-малко пари там, а и да изключим парите, предвид тяхното "благо" законодателство - там не е за мен smiling smiley

Ако законноста в Германия те притеснява тогава наистина е по-добре да си седиш в България, иначе работа за специалисти в Германия има колкото искаш ! Да не говорим, че голяма част от ИТ индустията в Германия се намира точно в Мюнхен. Принципно в Германия над 80% от икономиката им е от така наречения Mittelstand, това са средни по големина фирми, който са гръбнака на немската икономика, както вече казах, за квалифицирани специалисти работа колкото искаш! Информацията я имам от първа ръка, защото живея и уча в Германия, както и родителите ми и това не са приказки а факт. Разбира се не твърдя, че е лесно, но стига човек да иска ще успее! Я ми кажи как един инженер или програмист в България ще изкарва 2000 евро стартова заплата?
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 12:05:37
а бе мен Германия не ме кефи, живял съм 7 години там, познавам им държавата, познавам ги и като хора, знам им езика, но така или иначе съм се убедил, че там не е за мен. Както на всякъде по света имат си и плюсовете, но тези плюсове са си за немците, а минусите са за всички останали живеещи там.
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 12:10:51
avatar
Така кажи, ако са те екстрадирали с черен печат, ясно е защо си ги намразил, нали спомена нещо за "благото им законодателство", кажи си де.... Иначе това че било хубаво само за германците е твое виждане, което е доста субективно и неверно според мен.
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 12:17:14
Аз бях студент-сиромах, за какво да ме екстрадират. Просто съм им бачкал черната работа за жълти стотинки и съм мизерствал като куче, та за това не съм с хубави спомени за тамошния ми период. Ако търсиш истински възможности, те в България са много повече отколкото там - за мен, за мен...
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 12:17:51
Quote
ciganin
а бе мен Германия не ме кефи, живял съм 7 години там, познавам им държавата, познавам ги и като хора, знам им езика, но така или иначе съм се убедил, че там не е за мен. Както на всякъде по света имат си и плюсовете, но тези плюсове са си за немците, а минусите са за всички останали живеещи там.

С това мога да се съглася. Има си и недостатъци и предимства. Плюсовете и минусите обаче са за всички и всеки си решава къде да ходи. Все пак законодателството, възможностите за професионално развитие, инфраструктура и тн не са от недостатъците. Южняка може и да се подразни от бюргесркото съществуване и това го разбирам много добре. Добре е описано в степния вълк на Хесе ...
Re: къща с двор 1400м2 55000 евро в Германия (ски курорт)
27-04-2010 - 12:28:17
Инфраструктура - това е истинския голям ПЛЮС на Германия, за който всеки може да им завижда. Всичко останало не е кой знае какво, с малко разлики го има и в България.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход