Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Стагфлация

Публикувано от TZARS 
Re: Стагфлация
23-04-2010 - 15:29:14
avatar
Quote
valsodar
Искаш да кажеш, че за него период сме нямали "нисък темп на икономически ръст), ръст на инфлацията и увеличаване на безработицата" ??!

Пълнолетен ли си, че нямаш спомени за него период?
.................................................
Виж ся като ми цитираш параметрите на стагфлацията не значи че за този период у нас е това термина. Казах, че е имало инфлация дори хиперинфлация, но за увеличение на безработицата съвсем не съм сигурен. Тогава управляваше БСП и даже се хвалеха с намаляване на безработицата както и сега в тройната коалиция. За стагнация в икономиката също не може да се твърди със сигурност защото тогава икономиката не беше толкова отворена и свързана със световната. Тогава беше царството на РМД-тата. Ако се интересуваш в личен план бях първа година студент в СУ и Софиянски ни раздаваше кроасани и чай, а ние с ВМРО- младежкото движение пеехме патриотични песни и заграждахме улици и кръстовища. Едва ли си го преживял това време толкова пълноценно? Аз дълго време след това изследвах причините за случващото се в икономически и политически план.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-23 23:16 от proprietaire xxxІ.
Re: Стагфлация
23-04-2010 - 18:25:06
Quote
proprietaire xxxІ

...........................
През 1997г. не сме имали никаква стагфлация. Това си беше чиста проба хиперинфлация, продиктувана от кредитните милионери.
Та тогава БНБ печаташе пари като откачена! Нали заради това ни наложиха споразумение с МВФ и излезе специалния рискриктивен закон за БНБ. Ако сравняваш онзи период със сегашния си в дълбока грешка. Онази криза си беше чисто вътрешна финансова, предизвикана от гореспоменатите кредитни милионери, последвана от политическа криза. В това време Запада се радваше на непрестанен икономически растеж. В световен мащаб не е имало никаква криза в този период. Ето това е голямата разлика.

Абсолютно подкрепям!*ok*
Не вярвах, че ще дойде момент да подкрепя собственика, ама неведоми са пиътищата божи:]

Това беше най-страшното време, преживяно от мен до момента. За щастие, мина за няколко месеца, естествено чрез наложената отвън дисциплина=валутен борд.
За в бъдеще ще видим, че това което се задава може да ни издави всички - и собственици, и кешовици...
Re: Стагфлация
23-04-2010 - 22:13:10
Само кешовиците.
Re: Стагфлация
23-04-2010 - 23:09:18
Quote
proprietaire xxxІ
патриотични песни и заграждахми улици и кръстовища. Едва ли си го преживял това време толкова пълноценно?
Re: Стагфлация
23-04-2010 - 23:15:23
avatar
Quote
granit
Quote
proprietaire xxxІ
патриотични песни и заграждахми улици и кръстовища. Едва ли си го преживял това време толкова пълноценно?
..................
Благодаря за поправката, понякога когато съм концентриран върху мисълта за темата, не се сещам да си направя преглед за правописни грешки.
Re: Стагфлация
23-04-2010 - 23:22:17
avatar
Когато са те лъгали с кроасани, аз съм опъвал на пангара за 35$ заплата, като дипломирал се вишист във фирма от водеща на балканският полуостров, докарана до фалит от РМД-та.
И много добре помня времето от преди това, за което ти имаш спомени под шипковият храст.

Така че... не собственоста дава акъла, а опита.
Не се заяждам, просто си потвърдих едни наблюдения и надали ще ти се връзвам чак толкова на репликите за в бъдеще.
Re: Стагфлация
23-04-2010 - 23:28:59
avatar
Не държа да ми се връзваш на репликите. Все пак не разбрах това за шипковия храст. Ако се мислиш за по-голям от мен или че работиш от по-отдавна, мисля че си в грешка. Аз започнах следването си едва след като се възстанових от смъртта на баща ми - на 26. Преди това работя от 1988г. А и след това през цялото си следване не съм преставал да работя никога. Кога на смени, кога не. Трудовият ми стаж в момента е 22 години заедно с казармата разбира се.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход