Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качват ли се цените на новите жилища в София?

Публикувано от kupuvach1 
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 21:22:08
Малко за разведряване един виц:
По време на бомбандировките над Белград двойка изтребители се отклоняват и погрешка навлизат във въздушното пространство над София. По едно време единия пилот поглежда надолу:
- Абе, тука хвърляхме ли?
- Не, не тука си е така! - отговаря другия.
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 21:23:44
avatar
пунди (kupuvach1, мерЪклия за еФтиния), абе исках да те питам - как къщата, която продаваш е със застроена площ 75 кв.м, на два етажа, а си я обявил за 300 кв.м площ? Като няма тераси смяташ и плочника около къщата за РЗП ли?
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 21:35:22
avatar
Quote
Hun
ВАЖНО!

Когато на пазара имотите са с предлагане 200 пъти в повече от търсене накъде са цените?

или

Когато има 200 имота а има само един купувач - накъде са цените?

Нагоре! Щом заплатите се качват и намалява безработицата - нагоре!
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 21:52:10
Quote
Imotko
Хитро. Как сте се сетили, сривльовци. Питате си сами и цяла тема си отваряте и сами си отговаряте. Браво. Но без да искате малко сте познали - новото строителство на добрите места няма как да падне повече. Имоти за без пари няма, няма и да има.

Като го прочетох мигом се сетих, как подписа на Продавач в средата на 2008 беше "Криза на пазара на недвижимите имоти няма, няма и да има.

Къртиш мивки.
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 22:00:37
avatar
Quote
Imotko
Хитро. Как сте се сетили, сривльовци. Питате си сами и цяла тема си отваряте и сами си отговаряте. Браво. Но без да искате малко сте познали - новото строителство на добрите места няма как да падне повече. Имоти за без пари няма, няма и да има.

Падат и те - 2000 евро/м2 (2008) -> 1500 евро/м2 (2009) -> 1350 евро/м2 (2010) - конкретен пример на едно нещо, което ми харесва. Точно аз най-малко ще правя извод от един частен пример, обаче "новото строителство на добрите места няма как да падне повече" няма как да е вярно winking smiley
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 22:11:21
Quote
peterpan111

Като го прочетох мигом се сетих, как подписа на Продавач в средата на 2008 беше "Криза на пазара на недвижимите имоти няма, няма и да има.

Те и доста други хора си смениха и подписите и никовете, че и психичния статус*angel*
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 22:28:56
"Няма как да падне повече" означава от сегашните нива. И не бива да се възприема като аксиома, някой може и да го огрее. Принципно обаче мисълта ми е, че при сегашните нива на цени на земя, обезщетение и себестойност на строителния продукт трудно може да се очаква ново строителство, което да се продава на забележимо по-ниски цени от сегашните. В други теми съм обяснявал и мотивирал мнението си, че такова строителство би било икономически неоправдано. То затова и много малко се строи, по-скоро довършва.
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 22:52:44
avatar
Това значи по-скоро, че малко биха рискували да започват нови строежи. Но тези старите какво общо имат със себестойност?

На някой продал 50% от апартаментите с 300% печалба нищо не пречи да продава под себестойност останалите 50%. Ще си усредни печалбата надолу, но ще прибере парите на малкото останали кандидати. Ако "кризата не свърши" скоро, може да сме свидетели на конкуренция в смъкване на цени по горната схема. А малките инвеститори съвсем ще издухат супата.
Hun
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 22:54:26
Quote
Imotko
"... То затова и много малко се строи, по-скоро довършва.

То затова и не се строи - защото цените ще паднат много под стойността на материалите и труда...

Всички духачи (искам да кажа балонаджии) ако мислят другояче - нека си купят сега - нали отсега - само нагоре.
Теглете кредити и купувайте, не ми висете по форуми и да ми се плюнчете.
Re: Качват ли се цените на новите жилища в София?
19-04-2010 - 23:03:00
Затова казвам-на добрите места. И печалбата никога не е била 300%. А ако някой е продал с такава, значи е пълен с пари и ще има да чакате да продаде останалите апартаменти без пари. Защо?
И защо "малкото останали кандидати". Кандидатите за хубави апартаменти и на сегашните цени никак не са малко, просто липсва достатъчно качествено предлагане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход