Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Избор

Публикувано от TZARS 
Re: Избор
16-04-2010 - 14:58:33
avatar
За съжаление вариант 2 е предпочитан основно от тези, които не могат да си го позволят.
И не е трудно да се досетим защо - 95% от кандидат "купувачите" разчитат на 100%во банково финансиране.
Re: Избор
16-04-2010 - 15:25:48
Quote
sashe
Ами зависи какво е 'семейството'. Ако са близо до 40 с 2 деца и могат да си позволят жилище в нормален квартал близо до училища и детски градини и до работата на единия да речем... примерно... според мен вариант 2. Живота си върви и да подмяташ деца по квартири и да се местиш не е работа, както и да се съобразяваш на по-дърти години с разни криви хазяй и претенциите им. Тъпо е да си на 40 и да не си сложиш една лампа дето ти харесва и поне някакви елемтарни удобства. Няма какво да се лъжем жилището под наем в мноого иключителни случай подлежи на индивидуализиране.

От друга страна, ако са младо семейство, само 2та, живеят под наем при 'на Кирето един брат'чед - символичен наем зима' или просто изгодно и прилично под наем - по добре 1. От жилище под наем до жилище под наем има огромна разлика. Няма закъде да бързат пазара няма да се взриви, спокойно могат да изчакат да видят как ще се стекат нещата и да си изиграят картите (па и след години) най добре.

Макар, че сигурно повечето хора попадат между 2 те ситуации и затова е доста индивидуално...

Не е тъпо да си около 40 и да нямаш жилище - тъпо е на тази възраст да нямаш деца , бизнес или спестявания , можеш да имаш други имоти (за бизнес ) , но апатрамента изобщо не е задължителен
Имам познат които има отлични доходи и около 40 -вече сигурно 10 г живее под наем - миналата година за последните 6 месеца същия този човек спечели около 380 000 лева - дали не може да си вземе жилище ???
Re: Избор
16-04-2010 - 15:36:48
Quote
TZARS
При условие, че едно семейство реши да има собствен дом, но разполага с 50 % от сумата.
Пред него има няколко варианта:
1- Остава си под наем в очакване до 5 години цените евентуално, да падат, спестяванията да се олихвяват и надежди, че след време може да си купят апартамент.
2- Купуват сега апартамент с кредит, като месечната вноска по кредита е почти равна на месечния наем и след 15 години, имота ще е изплатен.
3- Купуват с наличните си пари къща с двор в радиус до 20 км от града и „месечния наем” ще покрива разходите им за транспорт до града.
Всеки вариант си има своите предимства и недостатъци.
Кои ли е най-правилния?

Вариант 1, ориентиран към вариант 2 - докато си под наем следиш активно пазара на имоти и след като обогатиш достатъчно базата данни - възползваш се от "най-доброто" предложение. Пасивното чакане 5 години е най-лошата идея. Оптималното решение на "жилищния ти проблем" може да се появи утре, а може да се наложи да го чакаш и година. Вярно е, че трендът е надолу, но това не означава, че някой ще ти позвъни на вратата за да те инфолмира, че "дъното" е достигнато, а дори и да ти позвъни, как да му имаш вяра*yes*. Та затова търсенето на жилище и моментът на закупуването му, е важна и отговорна задача, която всеки сам трябва да реши. Така, че вариантите не са само три, а поне 33 с поне 333 разновидности - колкото купувачи на имоти, толкова възможни вариации за решаването на задачката.

Най-важното е да сте здрави*yes*

[zdravbadi.com]
Re: Избор
16-04-2010 - 15:59:22
Quote
dival
Не е тъпо да си около 40 и да нямаш жилище - тъпо е на тази възраст да нямаш деца , бизнес или спестявания , можеш да имаш други имоти (за бизнес ) , но апатрамента изобщо не е задължителен
Имам познат които има отлични доходи и около 40 -вече сигурно 10 г живее под наем - миналата година за последните 6 месеца същия този човек спечели около 380 000 лева - дали не може да си вземе жилище ???
Ест че няма задължителни работи...
Може даже на 20 да имаш много наследствени имоти, а на 40 да нямаш нищо smiling smiley Познавам хора при това с добри доходи, които уверено вървят по този път и пилеят с лека ръка натрупаното от поколенията, тяхна си работа smiling smiley
А колко познати имаш, които печелят добре и имат собствени жилища и имоти? smiling smiley Аз доста, ти сигурно също smiling smiley
Ясно е коя група са по многобройни.
Ти поне си от малкото сериозни и културни хора във форума, кажи ми честно за теб реално ли е и колко са хората на 40 състоятелни, с бизнес, със спестявания, еле па и с бизнес имоти, които си живеят на квартира. Ами и да има тук таме някой, то това са хипер-изключения. Като един тук от форума дето караше Хонда Ледженд за над 100к лева и беше щастлив че живее на квартира smiling smiley Я по сериозно. Ти ще изкарваш и въртиш пари и ще зависиш от леля Пена хазяйката. Само не с филма колко е лесно да си смениш локацията и да си мобилен, докато си под наем, за 99.9% от хората това не е случая smiling smiley
Изключвам имота като основна ценност, на един приятел родителите му продаваха и купуваха/сменяха 'неговия апартамент' многократно тъй като им трябваха пари за бизнеса им... Ама да са живели на квартира... и да го оставят след време пред избора ъпер/сривльо... не мисля.
Re: Избор
16-04-2010 - 16:09:49
avatar
Аз не знам някой здрав бизнесмен да живее на квартира.
Просто не се връзват нещата, да не може да покани повече гости на едно парти.
Всъщност познавам един, който външно е "дъ бест" - ( две джипки, охрана, луксозен живот), но това е показност, за да всява респект на тези, на които има да връща пари, защото е задлъжнял до шия. Дърво без корен.
Re: Избор
16-04-2010 - 16:16:06
Саше , чесно ще ти кажа - познати които са на тази възраст имат скъпи коли за около 100к , бизнес и бизнес имоти и живеят под наем познавам точно двама - единият които описах и брат му ...не знам може би си имат други приоритети , а и реално погледнато през повечето време са или в колата или в офиса
Сега съвсем друг е въпроса че бяха започнали да им строят кооперация срещу обезщетение за парцела - вдигнаха строителите грубия строеж и миналата година спряха - дали затова не са купували не знам
просто ти разказвам някаква ситуация която е единичен случаи а не правило
*beer*
Re: Избор
16-04-2010 - 16:52:49
avatar
При този EURIBOR сега би било голяма лудост някой да вземе кредит, освен ако лихвата му не е фиксирана (а то такива оферти почти няма), защото след година две като се вдигне пак ще има рев и сополи "ама защо ми вдигнаха лихвата".

1% вдигане на лихвата води до 12-13% вдигане на реално изплатената лихва при 20 годишен кредит.
Re: Избор
17-04-2010 - 23:06:03
avatar
Лудост е да вземе кредит бедняк и провинциалист като теб! На смотани безпарични комплексари кредити не дават!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход