Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Балкански цени

Публикувано от sobstvenik 31 
ss7
Re: Балкански цени
13-04-2010 - 20:50:49
Quote
sobstvenik 31
Е, аз гледам официалните статистики. Ако така интерпретираме нещата, може и в Македония да изкривяват реалната стойност.
......................
606 лв. е средната работна заплата в България за четвъртото тримесечие на миналата година, като в сравнение с предходните три месеца тя се е повишила с 3,9 процента, съобщават от НСИ. Най-голям е ръстът на заплащането в добивната промишленост – 13,7 на сто, следван от този в сектора на финансовите и застрахователни дейности – 11,2 на сто и в операциите с недвижими имоти – 8,8 процента. Спрямо четвъртото тримесечие на 2008-а в края на миналата година средната заплата е била с 10,6 на сто по-висока, като най големи са повишенията в сектора на ...

"Средната брутна заплата през декември 2009 г. е била 30 611 денара"

Айде сравнявай - 30 611/61 = 501 euro (около 1000 лева) - Македония срещу 606 лева за БГ - ами че това е почти двойно бе !
Re: Балкански цени
13-04-2010 - 21:08:43
avatar
Цените на имотите съм ги свалил от последните дни. За да е коректно сравнението трябва да се сравняват средните заплати на двете страни към момента. Докато имаме данните за Македония, МОЛЯ няко да ги даде за България!
.....................................................................................

Между другото намерих за Румъния. Нека да я сравним с цената на имотите в Бухарест!
Средната нетна заплата в Румъния е спаднала с 1,1% (15 леи) през февруари спрямо януари до 1411 леи (343 евро), сочат данни на Националния статистически институт на страната. Основната причина е отпускането на финансови премии през януари и нереализираната продукция.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Балкански цени
13-04-2010 - 21:11:26
Quote
sobstvenik 31
Quote
dival
И пак не стигаме до никъде защото освен доходи се гледа инфраструктура , възвращаемост от наем и още много други фактори
Освен тези неща вземи под внимание колко хора правят планове траино да се махнат от БГ
или както казва един познат --След като и циганите изляхоха навън , да ти .... и държавата ..
....................................
Ако се поровя, сигурно ще намеря подходящи сравнения и по другите параметри които споменаваш, но няма смисъл защото ти прибърза и достигна до края, тоест апокалипсиса. Тук катастрофичните теории са много модерни и се котират. И аз мога да ти дам пример колко македонци искат българско гражданство, на което перфектно знам какъв ще ти бъде отговора. Само, че македонците също са в чакалнята на ЕС. Скоро гледах интервю с българи-горани в Косово, които също милеят за българско гражданство. Да не би тяхната държава да не е враждебна към тях след като и албанският не желаят да го учат!

При мен няма апокалипсис и съм много далеч от това да правя някаква точна прогноза
Доколкото познавам психиката на българина , когато му кажат че е надолу нищо друго не може да му повлияе , както между другото се повлия и при ръста на цените
Другото което искам да ти кажа е че и аз имам някакви имоти и реално погледнато трябва постоянно да говоря за ръст ,но не го правя защото реалноста е друга
Re: Балкански цени
13-04-2010 - 21:24:44
avatar
Дивал, искаш да кажеш, че ти въпреки че си един от малкото имотни във форума си реалист. Докато аз който също имам имоти, не казвам че съм много имотен, /защото някой олигарх ще ми се смее/ съм сложил розовите очила. Само, че признай че в момента се аргументирам единствено с факти и това ми е основното мерило за дискусия.

П.П. Сложих го тук щото не е толкова по темата. Като споменах за катастрофичните теории - подсети ме да ти разкажа на теб и на всички участници във форума, заради какво аз също подкрепям понякога апокалиписа! Случи ми се нещо ужасно! Единствено заради българските абсурди. Моля не гадайте! Само ме подсетете да ви разкажа , когато ще имам тази възможност- към дата 01.05.2010г.!
Re: Балкански цени
13-04-2010 - 21:36:02
Quote
sobstvenik 31
Дивал, искаш да кажеш, че ти въпреки че си един от малкото имотни във форума си реалист. Докато аз който също имам имоти, не казвам че съм много имотен, /защото някой олигарх ще ми се смее/ съм сложил розовите очила. Само, че признай че в момента се аргументирам единствено с факти и това ми е основното мерило за дискусия.

П.П. Сложих го тук щото не е толкова по темата. Като споменах за катастрофичните теории - подсети ме да ти разкажа на теб и на всички участници във форума, заради какво аз също подкрепям понякога апокалиписа! Случи ми се нещо ужасно! Единствено заради българските абсурди. Моля не гадайте! Само ме подсетете да ви разкажа , когато ще имам тази възможност- към дата 01.05.2010г.!

не съм имотен , аз съм бачкатор и с много труд съм постигнал туи-онуи
Re: Балкански цени
13-04-2010 - 21:49:35
avatar
не съм имотен , аз съм бачкатор и с много труд съм постигнал туи-онуи
...............................................................................................................
Това изречение ще ме накара да си един от малкото с изключение на Тот, Булкан и няколко други да те уважавам много!
Прави ми впечатление също, че нямаш стадното чувство на пираните в този форум!
Не си мисли, че и аз съм някъкъв самозабравил се имотен дришльо! Аз съм преживял много и съм доста по-възрастен от това което се вижда от ника ми! Някои ме разсмяха като ми казват, че на тази сериозна възраст -31 еди кво си ....... а аз съм много по-голям! Името ми е продиктувано от друго нещо доста тривиално и нумерологично!
Анонимен потребител
Малко не балкански цени
14-04-2010 - 08:42:20
[forum.imoti.net]

Вътре има линкове за Будапеща:
[ingatlan.com]
Забележи разликата в цените на панелки и останали.


И малко тема за размисъл:
Смяташ цени на м2, а позаинтересувал ли си се на каква база се смята - със стени, без стени, с тераси , без тераси, с общи части, без общи части.
Re: Балкански цени
14-04-2010 - 16:16:44
Преди около 2 години бях много стресиран, минавайки през Тимишоара. Румънски дупки, в пъти по-големи от нашите. Цигани 10 пъти по-брутални. Панелки пак толкова разкапани. Цени 1200 евро - трансперантите висяха от балконите. Видях поне 6-7 обяви. Бях доста учуден. Това обаче, което ми направи добро впечатление в Румъния е по-евтиния и по-добър бензин и техните КАТ-аджии или полицаи... и други неща.
В Македония положението беше още по-брутално, само че аз там не съм стъпвал от 2004-та, а тогава бяха едни размирни години. Сега може и да е по-добре. Само дето ми направи впечатление, че Скопие е по-малко от Дружба. Само дето там са малко повече къщи, отколкото блокове. Ето ви и малко обяви в един от кварталите (Бутел).
[www.mkd-rss.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход