Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

помогнете ми да си намеря апартамент

Публикувано от Баш Брокеро 
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 12:50:34
Панелката си е панелка но и вашите къщи са си кашони winking smiley
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 17:28:26
Т'ва Българите все са червени и сини, софиянци и провинция и като гледам и чужбината/останалите.
Какъв кеф ви прави да плюете държавицата не мога да разбера. Хубаво не сте в нея, супер сте, успели сте, и какво.. влизате в бг форуми да си умрете от радост че тук е много зле. Щом ви харесва... всеки има право на избор.
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 17:59:47
avatar
Quote
granit
Изпусна влака от днес нататък такива цени няма и в Раднево защото Джелезото се дигна с пет стинки!!! Ще трябва да се ориентираш към забутана Виена там има цени до 500 евро на реален квадрат в отвратително чисти и подредени квартали.
...............................................

1210 Wien | Neubau-Wohnung Nähe U6/Am Spitz

BJ: 1964 ~63 m2
KP: EUR 89.000,-
» Mehr Infos
1230 Wien | DG-Wohnung Nähe Perchtoldsdorf

BJ: 2007 ~60 m2
KP: EUR 180.000,-
» Mehr Infos
2380 Perchtoldsdorf | DG-Maisonette

BJ: 1985 ~147 m2
KP: EUR 398.000,-
» Mehr Infos
.....................
Давам ти цени на апартаменти във Виена по малък на вид като бунгало първите два с квадратури колкото моя в София, третия - мезонет или многостаен. Сметни дали са Е500, квадрата че аз не мога да смятам!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 18:50:45
avatar
Quote
dodo2
камелия, Баш Брокеро е в Канада, май не е в боксониера, още по-малко на родителите си smiling smiley

Е, като е в Канада, да не е хванал Господ за шлифера? Сбутал се е под наем някъде в покрайнините на града и единственото му развлечение е плюенето в българските форуми. То, щото много е цъфнал и вързал явно, та ври и кипи от социален живот.:]
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 18:53:00
avatar
Quote
BulCan

Камелия ще ти обясни, че къщите в Канада и САЩ са "кашони", нищо че има такива на над 100 години. Друго си е БГ панелката... smiling smiley

Интересно, ти що се въртиш като фурнаджийска лопата? Тук купуваш апартаменти, пък плюеш, че само панелки имало. Ти панелки ли си купи? eye popping smiley
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 19:00:30
Quote
vgc
Хващам сайт за имоти в Австрия и намирам първият ми попаднал апартамент със приложена скица:

Офертата е за квадратура от 48.60 m² при цена 97,200 евро или точно 2000 евро за квадрат. Кратка справка ни дава средна цена за квадрат във Виена между 2000 и 2500 евро. До тук добре, но съвсем логично идва въпроса по тази скица, ако един местен строител построи подобен апартамент за каква сума ще ни го оферира?
Заглеждам се в скицата и забелязвам, че австрийците чинно са "изхвърли" от полезната жилищна площ следното:
- тераса от 5.46 m² , която задължително у нас фигурира и се заплаща
- приблизително 13 m² външни и вътрешни стени, които нямат нищо общо с пространството за живеене, но при нас си се водят неразделна част от жилището.
Извод: австрийският апартамент от 49 квадрата е еквивалентен на нашенски от 67 m². Не е обаче само това - гледайки асансьора и стълбището то местният български предприемач ще ни оферира и едни допълнителни 15-20 квадрата идеални части с което накрая ще видим оферта от 85 m² по около 1000 евро или 85,000 евро за еквивалента у нас.
т.е. 49 квадрата в Австрия по магически начин се раздуват у нас до 85 квадрата. Като за капак това не е всичко, защото бг апартамента ще е на шпакловка и замазка. За незапознатите това означава че за стените ще трябва полагане на фина шпакловка и след това боя (подобно нещо го чака и тавана), на пода ще трябва поне саморазливна замазка и след това паркет, на банята ще трябват плочки, мивка, батерия, душ, вана и каквото се сетите, същото и на тоалетната, ще трябва да се слагат тепърва радиатори, кухнята и стърчащите от тавана и често от стените жици просто няма да коментирам въобще, но няма да пропусна финала където ни е подготвена от строителя екстрата да нямаме нито една врата в апартамента с идеята че не познават нашия вкус, а в някои проекти дори няма да има и вътрешни стени за да не ни попречат случайно.
Теглейки чертата се оказва че сме били цената във Виена с поне 10% отгоре, като при това качеството на използваните материали у нас е под въпрос, а самата София като инфраструктура и екстри е на светлинни години от Виена. Не знам дали цените ще продължат логичния си спад надолу, но повече от едни например 500 евра на квадрат и то за ВИП оферти в София или еквивалентните големи градове, са си според мен чиста спекулация.
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 20:48:36
avatar
Като изключим реалната схема и цена, всичко което си написал е талаш. Ако сравняваш квадратурите, ясно е че тези във Виена няма да намалеят като цена на кв.м., но по тази логика на чистата площ в София се увеличава цената на кв.м. С тази теза се превръщаш в ъпър!
Едва ли го желаеш.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 20:55:22
avatar
Quote
sobstvenik 31
Като изключим реалната схема и цена, всичко което си написал е талаш. Ако сравняваш квадратурите, ясно е че тези във Виена няма да намалеят като цена на кв.м., но по тази логика на чистата площ в София се увеличава цената на кв.м. С тази теза се превръщаш в ъпър!
Едва ли го желаеш.

Това не е " теза", а истина, за която доста хора говорят и пишат от години. Само няма кой да чуе. Отнася се само за новото строителство и който е имал глупостта да купи, го е направил на цени, поне 20% по- високи от обявените.
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
13-04-2010 - 21:38:57
avatar
Quote
камелия
Quote
sobstvenik 31
Като изключим реалната схема и цена, всичко което си написал е талаш. Ако сравняваш квадратурите, ясно е че тези във Виена няма да намалеят като цена на кв.м., но по тази логика на чистата площ в София се увеличава цената на кв.м. С тази теза се превръщаш в ъпър!
Едва ли го желаеш.

Това не е " теза", а истина, за която доста хора говорят и пишат от години. Само няма кой да чуе. Отнася се само за новото строителство и който е имал глупостта да купи, го е направил на цени, поне 20% по- високи от обявените.

Което ще рече, че ни принизяват с Виена.

Ужас!!!
Re: помогнете ми да си намеря апартамент
14-04-2010 - 23:26:41
Ето ви във Виена [www.bazar.at]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 23:43 от granit.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход