Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще

Публикувано от jores 
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
03-04-2010 - 09:49:53
avatar
Quote
salvador
Тристаен 67 квадрата..."състои се от две стаи, хол кухня и обслужващи помещения."

Да бЕгате от тука с тая комуналка...

Новото строителство в момента, дето е хол с бокс 25 м2 и спалня 12 м2, и пак излиза 67 м2 с общи части, тераси, мазе, стени и т.н. изобщо не е комуналка....
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
03-04-2010 - 11:06:33
напълно нормално е тристаен стара тухла да бъде 67м2 по нотариален акт.

ето това е схема на двустаен който по нот. акт се води 58-58.5м2:


както се вижда няма нищо общо с ново строителство (БГ-тип оферта) от 58м2.
просто не сте се занимавали да търсите стара тухла, затова не ви се вярва... а на всичко отгоре има стари тухлени кооперации на които изкъствено са им ЗАНИЖЕНИ квадратурите на хартия а реално са 10-15% по-големи на чиста площ. => точно обратното на ситуацията с новото в момента.

но пак си остава голяма сумата. колкото и да е изгодно много пари никой не дава. ако беше гарсониера щеше да се шътне до сега...
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
07-04-2010 - 12:03:49
Quote
jores
Замине?

Мястото е супер, въпреки неугледната фасада входа е отличен, дори се отоплява, Борисовата градина е на 3,5мин. пеша, хем си в центъра, хем не съвсем, мен лично ме озадачи липсата на интерес.

Първа продажба 101 250лв.

Втора продажба 81 000лв.

Аз ще ти дам няколко причини, които често се забравят или подценяват при търговете от ЧСИ ... плащането е в много кратък срок след провеждането на търга. На практика трябва да разполагаш с ресурса ... освен, ако не искаш да направиш някой "номер" за да си осигуриш достатъчно дълъг срок за да имаш време за финансиране от кредитна институция и то пак ще трябва да ползваш друго оббезпечение а не конкретния имот winking smiley
Ако този имот го купуваш, чисто за спекула ... ще имаш съществени допълнителни инвестиции за да го приоведеш във вид "годен за продажба" ... може да ти се наложи да ползваш една немного приятна процедура за въвеждане във владение ако собственика откаже да го отстъпи доброволно, както и да го получиш във вид "след война" , особено ако вадиш собствениците принудително и то след срок който ще те изненада неприятно smiling smiley
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
07-04-2010 - 12:11:14
avatar
Quote
Krokodil
Quote
jores
Замине?

Мястото е супер, въпреки неугледната фасада входа е отличен, дори се отоплява, Борисовата градина е на 3,5мин. пеша, хем си в центъра, хем не съвсем, мен лично ме озадачи липсата на интерес.

Първа продажба 101 250лв.

Втора продажба 81 000лв.

Аз ще ти дам няколко причини, които често се забравят или подценяват при търговете от ЧСИ ... плащането е в много кратък срок след провеждането на търга. На практика трябва да разполагаш с ресурса ... освен, ако не искаш да направиш някой "номер" за да си осигуриш достатъчно дълъг срок за да имаш време за финансиране от кредитна институция и то пак ще трябва да ползваш друго оббезпечение а не конкретния имот winking smiley
Ако този имот го купуваш, чисто за спекула ... ще имаш съществени допълнителни инвестиции за да го приоведеш във вид "годен за продажба" ... може да ти се наложи да ползваш една немного приятна процедура за въвеждане във владение ако собственика откаже да го отстъпи доброволно, както и да го получиш във вид "след война" , особено ако вадиш собствениците принудително и то след срок който ще те изненада неприятно smiling smiley

--------------
ХОРАТА ЗНАЯТ , че
най-голямата пързалка е имот от ЧСИ - хиляди подводни камъни , късане на нерви,време........
самият Автор на темата беше изредил преди време аргументите ЗАЩО НЕ ТРЯБВА да се КУПУВА ОТ ЧСИ , но сега ги е позабравил...кво да се прай......интерес
Лошото е , че цените на стр. материали тръгват НАГОРЕ а оттам и........
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
07-04-2010 - 13:00:10
Quote
дами и господа
Quote
jores
Замине?

Мястото е супер, въпреки неугледната фасада входа е отличен, дори се отоплява, Борисовата градина е на 3,5мин. пеша, хем си в центъра, хем не съвсем, мен лично ме озадачи липсата на интерес.

Първа продажба 101 250лв.

Втора продажба 81 000лв.

Е, щом ти не знаеш (дето си вътре в нещата) , откъде хората в някой форум ще знаят нещо .
Или по-скоро темата показва колко си учуден може би.
Да не се приема като заяждане поста ми
Не след много време ще има има и други подобни теми ,само дето първата цифра от цената на кв. метър ще е по-малко число
*beer*

smiling smiley, понеже ги следя нещата учудването ми идва от разминаването в платени цени на други търгове, в период преди два/ три/ четири месеца и ги сравнявам с този, при положение, че ми обясняват, как пазара стигнал дъното, банките кредитирали и едва ли не ще настане бой за имоти коментирам - малко данни в обратната посока.
Мястото е много добро /за мен това е основна изходна позиция/.
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
07-04-2010 - 13:03:15
Quote
dodo2
jores, а онзи на Раковска защо също не се е продал на първа продан знаеш ли, цената там пък беше съвсем ниска? (Който се продава заради дълг към ромския лихвар)

Здравей dodo2, май не е втора продажба, а пренасрочване на първата /ДСИ - тата в Сф са тегава приказка продават по 5 имота цяла година, за тях романи могат да се изпишат/
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
07-04-2010 - 13:30:19
Quote
ред хот БГ пепър
Quote
Krokodil
Quote
jores
Замине?

Мястото е супер, въпреки неугледната фасада входа е отличен, дори се отоплява, Борисовата градина е на 3,5мин. пеша, хем си в центъра, хем не съвсем, мен лично ме озадачи липсата на интерес.

Първа продажба 101 250лв.

Втора продажба 81 000лв.

Аз ще ти дам няколко причини, които често се забравят или подценяват при търговете от ЧСИ ... плащането е в много кратък срок след провеждането на търга. На практика трябва да разполагаш с ресурса ... освен, ако не искаш да направиш някой "номер" за да си осигуриш достатъчно дълъг срок за да имаш време за финансиране от кредитна институция и то пак ще трябва да ползваш друго оббезпечение а не конкретния имот winking smiley
Ако този имот го купуваш, чисто за спекула ... ще имаш съществени допълнителни инвестиции за да го приоведеш във вид "годен за продажба" ... може да ти се наложи да ползваш една немного приятна процедура за въвеждане във владение ако собственика откаже да го отстъпи доброволно, както и да го получиш във вид "след война" , особено ако вадиш собствениците принудително и то след срок който ще те изненада неприятно smiling smiley

--------------
ХОРАТА ЗНАЯТ , че
най-голямата пързалка е имот от ЧСИ - хиляди подводни камъни , късане на нерви,време........
самият Автор на темата беше изредил преди време аргументите ЗАЩО НЕ ТРЯБВА да се КУПУВА ОТ ЧСИ , но сега ги е позабравил...кво да се прай......интерес
Лошото е , че цените на стр. материали тръгват НАГОРЕ а оттам и........

От бая време не се бяхме засичали *smiley_ahh*, очевидно ти липсвам.
Та я ме подсети сега защо не трябва да се купува от ЧСИ/ДСИ, но първо прегледай предишните ни "разговори" по темата, че не ми се преповтаря цялата процедура по доказване на откровенните ти манипулации / като повдигаш темата за интереса трябва да се вземе в предвид и твоя за да бъде обективна картината. Знам, че обективността е нещо неприемливо за модела ти на поведение но ако влезнем в "разговор" ще се наложи да се съобразиш/

Преди време се споменаваше, че хубави имоти на търг няма или са еденици, е нещата се промениха. За последните два месеца в София са обявени поне 50 имота с квалификация: 6+ по шестобалната система отговарящи на: местоположение, вид строителство, цена с две думи има за всеки по нещо.

"най-голямата пързалка е имот от ЧСИ - хиляди подводни камъни , късане на нерви,време........"

Не е за всеки брат, имам доста точни данни, какъв "тип" е потенциалният участник в ПП, ще обобщя с твоя език: онези четири/пет процента с интелектуален потенциал, които усещат нещата и за тях прозрачни манипулации не ФърФът.
Продължавай да се занимаваш със зайците очевидно при теб е "спорт" свързан с компекс за надмощие, което можеш да имаш само над определена група люде clap: моите адмирации, уважавам хора с точни и ясни цели съумяващи да ги постигнат.

ПС поста ми е насочен към Пунди, понеже не се чувствам длъжен да следя всичките му превъплащения приема, че комуникирам с него.
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
07-04-2010 - 13:45:28
Нещо подобно, показващо, че това, което пише Жорес, не е изключение. Има и снимки.

Цена: 76080.00
Град: София, бул. "Княз Александър Дондуков" № 115 /преди ул. "Бирюзов/
Описание: ВТОРА ПУБЛИЧНА ПРОДАН НА Апартамент № 11 в жилищна сграда на първи етаж, вход Б, застроен на 59.24 кв.м.
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
07-04-2010 - 13:52:41
Quote
ред хот БГ пепър
[--------------
ХОРАТА ЗНАЯТ , че
най-голямата пързалка е имот от ЧСИ - хиляди подводни камъни , късане на нерви,време........
самият Автор на темата беше изредил преди време аргументите ЗАЩО НЕ ТРЯБВА да се КУПУВА ОТ ЧСИ , но сега ги е позабравил...кво да се прай......интерес
Лошото е , че цените на стр. материали тръгват НАГОРЕ а оттам и........

Всяка сделка е свързана с много "подводни камъни", ... просто когато става въпрос за ЧСИ трябва да си на ясно, какви са потенциалните рискове и да си ги калкулираш в цената, която си готов да платиш за да ден имот *huh*

Напротив, покупката на имот от СИ - в същност е една от най-чистите сделки с транслативен ефект върху собствеността smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-07 14:13 от Krokodil.
Re: Никой не го взе на 770Е/кв.м. а на 620 дали ще
07-04-2010 - 14:04:49
avatar
Quote
Krokodil
Quote
ред хот БГ пепър
[--------------
ХОРАТА ЗНАЯТ , че
най-голямата пързалка е имот от ЧСИ - хиляди подводни камъни , късане на нерви,време........
самият Автор на темата беше изредил преди време аргументите ЗАЩО НЕ ТРЯБВА да се КУПУВА ОТ ЧСИ , но сега ги е позабравил...кво да се прай......интерес
Лошото е , че цените на стр. материали тръгват НАГОРЕ а оттам и........

Всяка сделка е свързана с много "подводни камъни", ... просто когато става въпрос за ЧСИ трябва да си на ясно, какви са потенциалните рискове и да си ги калкулираш в цената, която си готов да платиш за да ден имот *huh*

Напротив, покупката на имот от СИ - в същност е една от най-чистите сделки с транслативен ефект върху обствеността smiling smiley

Кроки май си много прав ... - като се замисля колко подводни камъни има при една стандартна продажба - май е по- безрисково от ЧСИ ... !!!
Там поние всички предишни правоотношения се погасяват, пък въвеждането във владение не винаги е проблем, освен това можеш срещу скромна сума друг да го направи smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход