Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 14:27:28
Quote
valio1900
Quote
dival
В интернет е пълно с не актуални обяви - това е една от причините хората да оставят с впечатление че цените си стоят и не падат
Много собственици са коригирали цените надолу , но просто това не се отразява във вече публикуваните обяви

Аз наблюдавам, че се появяват на една цена и след 7 дни на по-висока 20% и то от една и съща агенция. Това как ще го коментираш?

това с вдигането на цената е много стар трик
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 14:28:25
avatar
Ценообразуването на имоти от граждани е еквилибристика.
Има продавачи, които си предлагат имота за продажба всеки ден на различна цена.
Без значение, дали с агенция или директно.
При това в диапазон от 20 %, ту надолу, ту нагоре. И те не знаят какво искат.
Какво ще кажете за разни изкуфели бабушкери, които си пускат обяви за продажба и посрещат купувачи, само и само да си разнообразят деня, понеже им е скучно. Изобщо нямат намерение да продават.
Такива луди баби в момента във Варна поне аз знам да има: до Римските терми, Цветния квартал, Трошево, Младост. Бабата до Римските терми разиграва купувачите от 4 години. Когато се появи купувач с парите насреща, тя дъртата се отказва, и на следващия ден вече е с нова цена ( 10 % завишена).
Тогава Вие купувачите, кажете ми от кого ще се оплачете. Тогава няма брокер, щом брокера все ви пречи.
Тогава пиете една голяма ракия вечер, теглите и една българска и дотам.
Тук във форума, все брокерите ви виновни.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-28 14:32 от TZARS.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 15:13:55
Все пак, никои не казва какъв е всъщност смисълът от брокери на имоти (къщи и апартаменти), за биснес имоти мога да се съглася частично, че може да се вмъкне евентуална роля на компетентен консултант, но иначе не виждам смисъл от излишни посредници. То е все едно ако си продаваш колата да има и там подобни посредници - какъв е смисълът ?
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 15:17:09
Quote
dedepene
Понеже статията всъшност нищо не казва, според вас как (ако въобще) се промениха нещата?

Апропо, Goro, вдигнахте ли комисионните на падащия от години пазар? Щото преди година и нещо ти рисувах едни графики, търсене-предлагане, тва-онова, а ти ми подмяташе народни поговорки и разправяше как комисионните летели нагоре...*bow*

Quote
dival
Аз например съм предлагал и 10 % за продажба на мои имот...

dedepene,
Два поста след твоя въпрос Дивал, дето не е брокер, ти е отговорил. Не виждам причина да взимам отношение. Скучно стана и ако не бях видял, че ти си пуснал темата нямаше и да я отворя.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 15:20:38
Той Дивал е предлагал 10% комисионна, но не е свалил и 5% от цената, затова нямало сделка и затова сега плюе брокерите. Колко типично поведение.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 15:26:05
Брокер в ерата на Интернет?
Това звучи нелепо!
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 15:32:08
Quote
greenbul
Брокер в ерата на Интернет?
Това звучи нелепо!

Точно. Ако има останали някой области на икономиката и сфери на живота, в които са нужни посредници на днешно време, то те са наистина силно ограничени, като повечето са в незаконни дейности, където продавачът (собственик на стоката) иска и трябва да бъде скрит (неофициален), и купувачът няма пряк достъп до него - тогава е необходим посредник.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-28 15:34 от tearesum.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 15:42:03
Quote
Imotko
Той Дивал е предлагал 10% комисионна, но не е свалил и 5% от цената, затова нямало сделка и затова сега плюе брокерите. Колко типично поведение.

Напротив , цената беше плаваща
При максимална за нас цена брокера взема 10 %
ако свали цената с 20 % и стане сделка взема 8 %
защо ли обяснявам
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 16:27:38
Quote
TZARS
"Кандидат селянке" проблема, който описахте е много често срещан.
Работата на АНИ-тата у нас не е регламентиран перфектно.
Неприятните емоции са както за Вас, така и за брокерите.
Сложничко е за обясняване. Не се сърдете на брокерите.
При условие, че поработите два месеца този занаят - то всичко ще Ви се изясни.

Относно: надути, нахални, нагли, то това си е до човека.
Там вече отиваме до възпитанието от първите 7 години.
Такива можете да срещнете, и в магазина за обувки, и в автосервиза, и в общината, и навсякъде.
Това си е MADE IN BULGARIA.

smiling smiley Съгласна съм, че май и до възпитанието опираме, ама явно късметът ми не е сработвал за момента smiling smiley.

В този бизнес не смятам да влизам, а съм се докоснала до него покрай търсене на желан имот. Така че, няма как да поработя и да го схвана winking smiley. И понеже продължавам да не съм съвсем наясно, в какво точно се състои тяхната работа, щом не могат да "сколасат" да си актуализират обявите, защо дори си правят труда да публикуват обяви без снимки. Ето това също никак, ама никак не го разбирам. Аз дори не си правя труда да отворя и да прочета текста на такива обяви. Ще кажете - свържи се с брокер и той ще ти ги покаже - ами аз искам това да стане в удобно време за мен, да си разлиствам, и ако случайно ми хване нещо окото, токага да гледам. Не искам да ходя в агенция и да ми вадят едва ли не нещо изпод рафта, както едно време видиш ли, с връзки ще те уредим да си купиш телевизор, или банани от "показния" плод и зеленчук. Просто не ме интересува този тип алъш вериш, пък ако ще и да изпусна имот, който би ми харесал. Не искам да участвам в този тарикатлък и да го подкрепям с участието си в него.

И още да попитам, ако цените нарочно се държат в обявите по-високи, държат се и изтекли и нереални обяви, това не заблуждава ли и продавачите, че има къщи (апартаменти, имоти) на еди какви си нива, при положение, че сделки на тези нива не се сключват. И като отидеш и им предложиш цена, вярно по-ниска, но купуваш, те почват да ти обясняват за интерес от гърци, англичани, руснаци, та даже и последния хит, който чух - ОАЕ - ще дойдат тия от емирствата в някво село........ Боже, Боже, Боже...... ама знае ли човек - от мен успех, може пък и да ги срещнат тия с петролните кладенци, дето са се хукнали насам селски къщи да купуват.......
Просто си питам, защото наистина не го разбирам този бизнес. Може пък и аз да не съм особено сФатлива smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-28 16:36 от Кандидат селянка.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 17:21:24
avatar
Quote
tearesum
Все пак, никои не казва какъв е всъщност смисълът от брокери на имоти (къщи и апартаменти). То е все едно ако си продаваш колата да има и там подобни посредници - какъв е смисълът ?

Когато купуваш кола, ти избираш дали да е от автокъща и директно от собственик.
Хората от автокъщата не са ли посредници ?
Животът и пазарът определят кои професии да съществуват и кои не.
Всеки участник в процеса покупко-продажба на имот сам определя своя начин на действие.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход