Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Варна - морската перла! Сега - бетооооон!

Публикувано от partzalev 
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 10:48:49
Пруфесуре,
скоро ще стане 1 г. откакто живея без телевизор!
Май ми се понаместиха гънките от този факт, та затова.....!
Имам една овчарка и напоследък все по-често си задавам
въпроса: "Май нещо ми се сърди, та само ме гледа и не ми говори"!
Е, отвреме-навреме се сещам, че няма как да ми говори, но това е друга
тема. Важното е, че редовно си обикаля двора! Та и при някои хора е по-добре
да правят като моето куче!
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 11:45:18
avatar
Quote
partzalev
Пруфесуре,
скоро ще стане 1 г. откакто живея без телевизор!
Май ми се понаместиха гънките от този факт, та затова.....!
Имам една овчарка и напоследък все по-често си задавам
въпроса: "Май нещо ми се сърди, та само ме гледа и не ми говори"!
Е, отвреме-навреме се сещам, че няма как да ми говори, но това е друга
тема. Важното е, че редовно си обикаля двора! Та и при някои хора е по-добре
да правят като моето куче!
----------------------------------------------

това , че нямаш телевизор е много добре , дори похвално clap:
ма некак се не връзва с въпросите , които (си) задаваш - за противоположностите
добре е , че овчарката те не пита нищо , но на теб ти се иска да ти отговори , все още имаш още дилеми , ........или греша ?!..
два са типовете , които въпросват : който не знае и търси да му кажат или който знае и търси на кого да го каже ...........
има и трета опция - но ми се неще да я предполагам..........пич си , черпя по едно *drink2*
ако вместо да пускаш пасове работиш за обезглупостяването на фауната - цена нема да имаш.............щото фауната реже и твоя клон - а тук вече си заинтересован , ако не грешаwinking smiley
спр. арменци,евреи,турци .ако щеш и мургавите братя .............само за нас има виц за "БГ казан в ада"
------------
или ти харесват дъвките Уинтърфреш ..........и рекламата им

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 11:51:25
Ганьовият келепирец, съчетан с национален нихилизъм е страшно нещо. Халът ни е много далече от финансовата криза, защото представете си, че тя не беше настъпила или се бе отложила във времето. Какво щеше да се случи? Ясно какво, тухлата и бетонът окончателно щяха да ни затрупат. Въпрос на политика и манталитет да удариш кьоравото сега. "Умните" народи са надраснали това и въпреки периодичните кризи влагат в бъдещето, ние в болшинството сме колкото и обидно да звучи като маймуната, която ако намери някое семенце или ядка ще ги хапне на момента, няма да ги засади, за да получи после повече.

Антикризисните мерки също показват как разсъждават управляващите /и преди, и сега/

- да дадем /или да не вземаме/ от силоваците и чиновниците, че да ни е спокойно на главата

- теглим една на образование, здравеопазване, реалната икономика, създаваща траен и експортен продукт


Единствената ми надежда е, че сме външна граница на ЕС и щат не щат, поне докато не са ни изгонили, трябва да ни налагат с дръвцето, че да ни идва акъла от време на време.
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 12:03:48
avatar
Quote
Combat
Ганьовият келепирец, съчетан с национален нихилизъм е страшно нещо......................................


Единствената ми надежда е, че сме външна граница на ЕС и щат не щат, поне докато не са ни изгонили, трябва да ни налагат с дръвцето, че да ни идва акъла от време на време.
------------------------------
метафора : "Ганьовият келепирец, съчетан с национален нихилизъм е страшно нещо" = ЕНИЧАР (вече повече от 600 год )
колкото до надеждата ти за ЕС .........надеждите са за това - да НЕ се сбъдват
Истината е в Банките - те имат интерес да ни вразумяват , щото требе да им плащаме !
мисля, че им остава много малко време , свършват ИМ парите за Криза и трябва рестарт , като при "оная" работа - дървиш се , вкарваш,разтоварваш .........но требе отново зареждане

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 12:36:50
avatar
Във Варна се изля повече бетон отколкото беше нужно.
Има малки улички, широки 6 метра, а от двете им страни стрърчат сгради на по 7 етажа.
Пример: ул.Черни връх от Макдрайв до у-ще Цар Симеон.
Грозна гледка. Все едно си в Коринт канал (ако някой е минавал по него по море).
Всичко това се дължи на факта, че доста"чичковци и лелки" от които зависи височината на бъдещите сгради, си напълниха джобовете си с пачки и попдисваха наред. Днеска има - утре няма. Защото са на принципа: след нас и потоп. Пък бедните, нека до го д..хат.
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 12:51:19
Парцалев,

Околните не са еднакви, все пак. Разбира се, че всички влизаме в понятието околните. И няма как да са еднакви. Разликата е в начина на виждане, в начина на градация на ценностната система. Тези различия не са само при нас. Те съществуват и при другите народи. И те си имат бай Ганьовци, Андрешковци и прочее. Разликата е, че при нас, това ни е цялостният облик. Нали знаеш, всеки един човек има и хубави и не толкова хубави черти. Съвкупността от тях, определя визията. Като доминиращо, според мен е духовното излъчване. Същото е и в общия случай.

Всички тези нагласи много сериозно рефлектираха върху средата, в която всички живеем. Съпричастност, не бих казала, че липсва. Фактът, дори, че пишем сега в такава тема, говори за това. Но, съпричастност, май само не е достатъчна. Защото, тя опира до отделния индивид и той, макар и да се дистанцира, да не приема случващото се, трудно би въздействал.

Точно този доминиращ модел, според мен, доведе до състоянието в което сме. Защото на него се подчиниха всички действия, които сега ние не харесваме. Както и последствията от тях.
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 13:36:18
Quote
TZARS
...
Всичко това се дължи на факта, че доста"чичковци и лелки" от които зависи височината на бъдещите сгради, си напълниха джобовете си с пачки и попдисваха наред. Днеска има - утре няма. Защото са на принципа: след нас и потоп. Пък бедните, нека до го д..хат.

Игзактли! Понякога ми става забавно, когато минавам през някой от тези презастроени райони и забележа две сгради на калкан, от които едната с етаж и половина по-висока, което идва да покаже колко по-стабилни са били позициите на инвеститора й...но като цяло си е тъжна картинката.
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 15:03:52
В момента бутам масивни (стари) огради.
Нямам никакво намерение да ги възстановявам.
Според мен, ако няма ограда, мераклията "гостенин",
ще се позамисли дали да прекрачи, защото не знае
какво го чака и няма какво да го скрие догато бяга.
Докато ако има ограда - всичко му
е ясно, как да прескочи, как да излезе и т.н., още повече, че
масивната ограда ще ми попречи на мен, за да го стигна!
Някои си казват, аз да си се скрия зад бетона....пък..., без да си мислят,
че същия бетон ще помогне и на "гостенина" да се скрие, но с
"плазмата" под ръка!
Много хора ми казват, че съм луд......но аз си го знам!
Днес си поръчах 40 бр. "Туя".....едно вечно зелено иглолистно!
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 17:19:57
Quote
TZARS
Във Варна се изля повече бетон отколкото беше нужно.
Има малки улички, широки 6 метра, а от двете им страни стрърчат сгради на по 7 етажа.
Пример: ул.Черни връх от Макдрайв до у-ще Цар Симеон.
Грозна гледка. Все едно си в Коринт канал (ако някой е минавал по него по море).
Всичко това се дължи на факта, че доста"чичковци и лелки" от които зависи височината на бъдещите сгради, си напълниха джобовете си с пачки и попдисваха наред. Днеска има - утре няма. Защото са на принципа: след нас и потоп. Пък бедните, нека до го д..хат.

Да не сме чак толкова мрачни и черногледи! [zdravbadi.com]
Варна си е Варна. Не е лош град и не изглежда чак толкова зле днес - ако го сравним с това как изглеждаше преди 20 години.
Вярно е, че сега е презастроен /както и София, Бургас и др. големи градове/, но има и много нови и красиви сгради. Пробивът при ВиК пък пооблекчи /поне малко/ трафика в тази част и т.н. Ако и околовръсното беше разширено /за съжаление това май вече не е възможно/ задръстванията щаха сериозно да намалеят.
Та, като цяло днес Варна е по-красива в сравнение със старата Варна /от 80-те и 90-те г. на 20-ти век/. Освен това пролетта дойде и Варна ще стане още зелена и по-кресива*yes*.

[zdravbadi.com]
Re: Варна - морската перла! Сега - бетооооон!
26-03-2010 - 17:27:21
avatar
Правилно, лято идва - плаж, море, биричка, цаца, ......*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход