Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Болен пазар

Публикувано от TZARS 
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 19:54:26
avatar
Quote
BulCan
Quote
ekoflex
Пазара на яхти или самолети да не е рипнал случайно, ама който ги проивежда не ги дава без пари, нали ?

Абе без пари не, но доста евтино. Аз продавам една моторна яхта на 50% от себестойност (без да смятам труда и времето да я докарам от САЩ), но никой не я е купил до момента (има двама, които ужким чакат сезона, ама я камилата, я камиларя). Идват, гледат, бартери предлагат, но на никой не му се плаща в брой...

Е, и .... какво толкова, като не им се купува, да не купуват, но няма да им я предложиш поради този факт на 10 % от себестойността и smiling smiley, нали? То не е ясно дали и на 10 % ще я купят. Така че, който иска купува, който не иска - не купува. Малко като на Христо Стойчков лавчето стана smiling smiley Не е станало кой знае какво, няма място за драма

italinea.net
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 19:59:47
Quote
ekoflex
Quote
BulCan
Quote
ekoflex
Пазара на яхти или самолети да не е рипнал случайно, ама който ги проивежда не ги дава без пари, нали ?

Абе без пари не, но доста евтино. Аз продавам една моторна яхта на 50% от себестойност (без да смятам труда и времето да я докарам от САЩ), но никой не я е купил до момента (има двама, които ужким чакат сезона, ама я камилата, я камиларя). Идват, гледат, бартери предлагат, но на никой не му се плаща в брой...

Е, и .... какво толкова, като не им се купува, да не купуват, но няма да им я предложиш поради този факт на 10 % от себестойността и smiling smiley, нали? То не е ясно дали и на 10 % ще я купят. Така че, който иска купува, който не иска - не купува. Малко като на Христо Стойчков лавчето стана smiling smiley Не е станало кой знае какво, няма място за драма

За драми - няма място, слава Богу, просто коментираме. То си е точно като на Стоичков лафа smiling smiley
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 20:01:19
avatar
Quote
greenbul
Всеки собственик счита неговото си за топ ЛУКЕЙЖЪН. Мен ако питате, при положение, че София е на гъза на географията в покрайнините на Европейския съюз и баш в най-бедната и част, реално Варна е толкова дълбока европейска провинция, че да се говори за разлика в цените между кварталите е все едно да се спори за горно и долно Столипиново. Какви са тия цени 40 000 лева за двустаен панел на фтичка си, вие тия пари от дърветата ли ги берете.

Доста имперско изказване.

Аз, често съм казвал, че Варна е едно голямо село.
Дори и в едно забито село има разлика в цените на къщите в отделните махали.
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 20:10:55
avatar
А бе село то, ама ако е населена от 350 000 души (не знам точно колко е) и ако намериш начина да им вземаш всеки месец по 1 левче на всеки от тях, няма да е село smiling smiley

italinea.net
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 21:57:46
Quote
TZARS
Болен пазар

Quote
TZARS
не ще да връзва никои.

Това изчерпва темата.
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 22:02:14
avatar
Вързва - но по-малко и по-трудно smiling smiley

italinea.net
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 22:06:28
Quote
Scyther
Quote
TZARS
Болен пазар

Quote
TZARS
не ще да връзва никои.

Това изчерпва темата.

Истината е, че такива където да вържат не липсват, но нямат вече кеш. Само да се намерят от някъде пари и са пак там шараните.
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 22:35:14
Quote
valio1900
Истината е, че такива където да вържат не липсват, но нямат вече кеш. Само да се намерят от някъде пари и са пак там шараните.


Пари от НЯКЪДЕ няма да се намерят НИКОГА ! ШАРАНИТЕ вече се наиграха с КРЕДИТИ ! Сега тече ХХ годишна процедура по УКРОТЯВАНЕ НА КРЕДИТА !
Re: Болен пазар
19-03-2010 - 22:51:33
Quote
valio1900
Quote
Scyther
Quote
TZARS
Болен пазар

Quote
TZARS
не ще да връзва никои.

Това изчерпва темата.

Истината е, че такива където да вържат не липсват, но нямат вече кеш. Само да се намерят от някъде пари и са пак там шараните.

Можем да се обзаложим на вързано, че някой се опитва да връзва някого щом не ще да връзва никой, а банките уж развързаха.
/"връзва", може да се замени успешно с "такова", без да промени значението/



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-19 22:53 от Scyther.
Re: Болен пазар
20-03-2010 - 08:25:58
Scyther, като каза "такова" се сетих за:

Велик е нашият език. ТАКОВАТА де, още по-велика дума.

Провел се голям международен конгрес на лингвисти. Всяка държава представяла своите собствени лингвистични феномени. Излязъл българинът и твърдял, че в българския език има една универсална дума - "такова". Твърдението било, че можете да свършите абсолютно всичко с нея. Професорът лингвист от САЩ не повярвал и решил да провери.

Слязъл на летището в България и спрял едно такси. Казал на шофьора:

- Ще ме таковате ли до хотела?

С учудване видял, че думата проработила безупречно. На входа на хотела казал на пиколото:

- Таковайте ми багажа!

Всичко било перфектно - багажът е занесен в стаята на професора. В бара също думата "такова" вършела идеална работа:

- Искам едно такова голямо! - веднага получил голямо уиски, понеже барманът видял, че е американец.

Използвал думата надлъж и нашир по родната земя, докато най-накрая не се случил голям инцидент. Отишъл на сауна, където по вече позабравена родна традиция имало теляк. Видял американецът, че теляка стържел кържата от гърба на българите и решил да пробва и той. Отишъл при теляка и казал:

- Извинете, ще ме таковате ли отзад?

На следващата година на поредната лингвистична конференция, американецът спрял българина и му се оплакал:

- Думата ви "такова" въобще не е универсална! В нея има двусмислици! Бях на баня и като казах на теляка да ме "такова" той взе, че ме изнасили... Не знаете колко унизен се чувствам!

- Правите много прибързани заключения господине. Просто не знаете, че думата "такова" се спряга различно на гол задник...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход