Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможно ли е .........

Публикувано от ? 
?
Възможно ли е .........
12-03-2010 - 21:32:54
avatar
Възможно ли е управляващите (политици, банкери и олигарси), да спретнат една контролируема инфлация оттук напред, при която отново основната маса народ да поеме всички негативи и да обере всички луфтове. Банките ги сърбят ръцете и берат ядове от падането на цените на имотите, но при една контролирана инфлация, цените на имотите ще спрат да падат и те да си извадят на тезгяха някои от „лошите си ипотеки”, за да вземат кеш пари. Политиците ще рапортуват пред Европа, че ние сме отличници и сме готови за „еврото”. Олигарсите – те винаги правят пачки, тях да не ги мислим.

Еврото идва към България.
Re: Възможно ли е .........
12-03-2010 - 21:46:24
Quote
?
Възможно ли е управляващите (политици, банкери и олигарси), да спретнат една контролируема инфлация оттук напред, при която отново основната маса народ да поеме всички негативи и да обере всички луфтове. Банките ги сърбят ръцете и берат ядове от падането на цените на имотите, но при една контролирана инфлация, цените на имотите ще спрат да падат и те да си извадят на тезгяха някои от „лошите си ипотеки”, за да вземат кеш пари. Политиците ще рапортуват пред Европа, че ние сме отличници и сме готови за „еврото”. Олигарсите – те винаги правят пачки, тях да не ги мислим.

Ако визираш тезата си на национално ниво, първо трябва да премахнат борда, защото борда спира инфлацията. Ако това стане, хиперинфлация на лева е по-вероятна, отколкото контролирана инфлация. Последното е защото пропадането на лева ще предизвика паника, масово изтегляне на депозити, а ипотекарите ще изгорят като заря на нова година. Красиво, ярко, масово, с гръм и с ехо. Представи си само ако еврото стане примерно 4 лв, какво означава за теглилите кредит... Ще имат да връщат двойно. Тези, дето са теглили в лева, ще им превалутират кредитите в евро и пак заря...
Ако обаче визираш "международното положение", то знай, че цялото международно положение от 2 години с това се занимава. Да печата пари и да прави "контролирана" инфлация. Доколко успешно се справя е все още под въпрос.
Hun
Re: Възможно ли е .........
13-03-2010 - 00:35:10
По принцип всичко е възможно - особено за България... Но е малко вероятно!!!

Това ще предизвика тотален крах на пазара за имоти. Всички с ипотеки ще изгорят. Какво следва – банки пълни с обезценени имоти, защо обезценени – защото в момента пазара е залят и няма реален купувач поради пренасищане на пазара, а положението ще стане 10 пъти по-зле при едно масово освобождаване от имотите, поради обезценяването им.
Това се случва от 3 години в Испания. Хората са плащали с години и въпреки всичко виждайки колко са паднали цените си дават сметка че е по добре да си върнат ключовете отколкото да изпащат прескъпия апартамент или къща.

Нито банките, нито политиците които са зад тях, нито който и да е от големите играчи има сметка от това.

Да не говорим че това ще доведе до крайно обедняване на населението – което ще доведе до малко данъци и приходи към хазната което никой не го иска.

Така че борда и задържане на лева като национална валута е в интерес на всички.
Re: Възможно ли е .........
13-03-2010 - 09:30:53
Няма особен смисъл да се прави тая играчка у нас.ЕС си печата достатъчно пари за момента,достатъчно се наля в икономиката.Пари-бол...доверие няма...
Re: Възможно ли е .........
13-03-2010 - 09:47:09
avatar
Quote
?
Възможно ли е управляващите (политици, банкери и олигарси), да спретнат една контролируема инфлация оттук напред, при която отново основната маса народ да поеме всички негативи и да обере всички луфтове. Банките ги сърбят ръцете и берат ядове от падането на цените на имотите, но при една контролирана инфлация, цените на имотите ще спрат да падат и те да си извадят на тезгяха някои от „лошите си ипотеки”, за да вземат кеш пари. Политиците ще рапортуват пред Европа, че ние сме отличници и сме готови за „еврото”. Олигарсите – те винаги правят пачки, тях да не ги мислим.
----------------------

това е най-разумното нещо , което Някой е написал досега в този форум !
дано не си го преписал отнякъде ,щото не личи да е твое...но - факт е , написал си гоclap:
ако си разсъждавал логично - това е ЕДИНСТВЕНОТО възможно решение , другото се празни приказки !
тъпанарите така или иначе винаги плащат сметката !
сега трябва да е ясно защо им бъркам в задниците на тъпанарите - те не разсъждават логично - те са чели книги,които ги предпазват от логика !
Тъпанарите грешат ,защото правят сметка от позиция на собствения си интерес , но на тъпанарЪ му е отредено не е да печели а да помага при формиране н апечалбата на другите !
би могъл да редактираш заглавието на темата , примерно : "единственият изход от т.н. криза"
ако написаното е ТВОЕ - явно нормалните в този форум стават трима (себе си не броя)- двама от тях са спекуланти и не коментират - ти явно си добронамерен clap:

-----------------

имотите НЕ са чак толкова много , колкото тръбят говорилниците
ресурса на панелите ще изтече след 5 год (никой да не дава за пример немските панели - в БГ само ментето е перфектно)
експозициите на банките в имоти следва да се разглеждат в като печеливши в средносрочен план , демек те не са на зор!
от общия брой имоти - ипотекираните не са повече от 40 %
"ТОНУСА" на банките е далеч по-висок от средноевропейския !
никъде другаде в Европа Банките НЕ СЕ чувстват толкова конфортно (вълкът винаги се кефи сред оФцете)

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 09:55 от прУфесУр тъпарон.
?
Re: Възможно ли е .........
13-03-2010 - 10:33:04
avatar
Не съм преписал нито буква отнякъде. Аз съм средностатистически брокер. Това мнение съм го изразявал отчасти в стари мои постове. Просто се стремя да погледна година - две напред, как може да се развие имотния пазар. Той е в пряка зависимост от икономическото дередже в нашата родина и донякъде от Балканите, Европа и Светът. Не знам какви параметри (инфлация - дефлация) трябва да поддържа България при валутния борд, за да ни потупват по рамото и да станем евро членове. Знам със сигурност, че триото (политици, банкери и олигарси), каквото решат - могат да го направят, дори и то да е пагубно за нашия огрухан и изстискан като лимон народ.

Еврото идва към България.
Re: Възможно ли е .........
13-03-2010 - 17:27:29
Quote
Hun
По принцип всичко е възможно - особено за България... Но е малко вероятно!!!

Нито банките, нито политиците които са зад тях, нито който и да е от големите играчи има сметка от това.

Да не говорим че това ще доведе до крайно обедняване на населението – което ще доведе до малко данъци и приходи към хазната което никой не го иска.

Така че борда и задържане на лева като национална валута е в интерес на всички.

clap: И моето мнение е: възможно, но вероятността за подобно случайно /или не случайно/ събитие не превишава 0,05-0,1. Никой не би спечелил от падането на борда. А ако борда се задържи, инфлацията ще остане по-скоро символична.

[zdravbadi.com]
Re: Възможно ли е .........
13-03-2010 - 19:46:37
avatar
Quote
?
Не съм преписал нито буква отнякъде. Аз съм средностатистически брокер. Това мнение съм го изразявал отчасти в стари мои постове. Просто се стремя да погледна година - две напред, как може да се развие имотния пазар. Той е в пряка зависимост от икономическото дередже в нашата родина и донякъде от Балканите, Европа и Светът. Не знам какви параметри (инфлация - дефлация) трябва да поддържа България при валутния борд, за да ни потупват по рамото и да станем евро членове. Знам със сигурност, че триото (политици, банкери и олигарси), каквото решат - могат да го направят, дори и то да е пагубно за нашия огрухан и изстискан като лимон народ.

-----------------------

това , че си брокер не е лошо - докато има оФце-ще има и вълци !
фауната / огрухания изстискан като лимон народ (термин твой) трябва да се стриже и дои редовноwinking smiley
действ. ми е странно че точно твоята глава го е родила това съждение , но докато не се изложи човек не следва да се подценява !*bow*
Форумните профендури/икономисти трябва да ти носят вода на поднос .........а всъщност финансовият занаят е проста работа , даже много - но не е за прости хора , защото те търсят сложни обяснения !
и за другото си прав , за триото - банкерите са назначили добри политици и олигарсиwinking smiley.....да са ни живи и здрави...така е у целиот свет, простият работи , мечтае и накрая стиска босилека , но с мечти за евтиния,рай,комунизъм,демокрация.........

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход