Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 13:50:11
Quote
BulCan
Quote
nacheff
Quote
BulCan
Поздрави и предварително благодаря за отговора.
С удоволствие ще поговоря с тебе, но предпочитам на лични и то в другия форум.
В продължение на години се опитвах да съдействам за да стане това място една човечна и добронамерена територия, но се провалих.

Мерси, писах ти на лична тук.

пуснете малко инфо и на мен
Re: Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !
12-03-2010 - 14:09:36
BulCan, нали знаеш, че и мен ме вълнува темата, респ. мнението на Начев по този въпрос. Надявам се да споделите...
Re: Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !
12-03-2010 - 14:37:06
avatar
Quote
barbaron
Гледам, още се продава една къща, която ми "хареса" преди 2 години winking smiley :
http://www.realestates.bg/explore.php?imot_id=242209

Като си започнал, вчера попаднах на един сайт..., да споделя:

Хотелски комплекс на 350 м. от морето. = 700 000 ?

Проект за продаване - 2 444 000 ? :]

ECHO OF THE SEA - 2 600 000 ?

"Членството на България в ЕС и нарастващата популярност на страната като туристическа дестинация са причините за увеличението на цените на недвижимите имоти в последните 5 години."

:]
Re: Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !
12-03-2010 - 14:57:37
NOK и CAD в сметки навън. Поне аз от инвестирането преди година съм много доволен.
tot
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 15:41:03
Здравей,
интересно ми е какво отговори на колегата Bullcan относно това негово питане:

"Nacheff, един важен и актуален за мен въпрос. Познавам те (от постовете ти в двата форума) като интелигентен и отговорен човек и предполагам не би се наел с категоричен съвет, затова поставям въпроса си така:

Ти лично ако беше на мое място, би ли оставил половината от спестяванията си на депозити в 2 БГ (не-свързани с Гърция) банки за следващите 3-6 месеца? Как преценяваш риска?

Поздрави и предварително благодаря за отговора. "

Благодаря ти и аз предварително!
Поздрави!
Re: Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !
12-03-2010 - 15:58:34
avatar
nacheff и barbaron
----------
когато такива като вас дават мнение - спокоен съм ако winking smileyмисля обратното !
Постове по една педя не вършат работа , пълни са със чужди мисли.
в края на краищата няма значение кой какво мисли - дори и аз в т.ч. а какъв е изборът !
когато продаваш вода в пустинята - дори глупакът ожъднява и накрая купува - независимо,че му казват - не купувай ,цената ще падне !
за това и на двамата съм ви казвал - очевидното е очевидно грешно , защото Дефицитното не пада - пада Излишното
ще доопростя , като за вас :
Шансът да продадеш Дачия е N пъти по- голям от шанса да продадеш Мерседес
Шансът да продадеш Дачия когато само ТИ я продаваш .............може поне да се позамислите .
Нормално е да сте "такива" все пак 98 % са такиваwinking smiley
имената на жадните нямат значение - а само парите им !
а глупаците скоро ще ожъднеят здраво , медийната "подкрепа" свърши и.....- [www.profit.bg] -Банките трябва да продават а посоките ни съвпадат
Купувачи които не гледат а слушат и четат дебели книги ..........по най-обща оценка продължават да са купувачи и да изчакват !
Който е научен да МУ казват - ТОЙ никога няма да каже...........той не знаеwinking smiley
Който е тичал с оФцете - не му остава нищо друго освен да продължи (познавам хора с по две дипломи , които на свободен пазар не струват торба фъшкии :])

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-12 16:05 от прУфесУр тъпарон.
Re: Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !
12-03-2010 - 16:06:03
Последния ръст на индустрията в европа мисля че е 1.8 % което е супер обнадеждаващо
дано и при нас



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-12 16:10 от dival.
Re: Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !
12-03-2010 - 16:14:09
avatar
Quote
прУфесУр тъпарон
ще доопростя , като за вас :
Шансът да продадеш Дачия е N пъти по- голям от шанса да продадеш Мерседес
Шансът да продадеш Дачия когато само ТИ я продаваш .............може поне да се позамислите .

Без да искаш или нарочно си пропуснал актуалния за България пример:

Шансът да продадеш Трабант, когато още 100 души продават Трабант, а има 10 купувача за Трабанти, 3 за Дачия и 1 за Мерцедес.

1:10

Да беше играл на рулетка, по-голям шанс щеше да имаш да спечелиш, вместо сега да се пънеш по форумите с по 5 псевдонима и да си говориш сам.
Re: Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !
12-03-2010 - 16:16:34
avatar
Quote
dival
Последния ръст на индустрията в европа мисля че е 1.8 % което е супер обнадеждаващо
дано и при нас
----------

дивале ,
"ледените прегръдки" свършват тогава , когато свършат парите за тях !
за някои е криза , други му казват "корекция"...........нюанси,терминология.............
Банките не са кожодери - ти са терапевти на обществената глупост , но трябва и да печелят !
когато трябва да повярваш в нещо - ще те убедят дори че си камила.
сега реверсията е в ход..........трябва да се работи , лудите се налудуваха,умните се наумуваха..........до следващата криза през 2030 год
в бистра вода няма кьорава риба , сещаш ли сеwinking smiley

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !
12-03-2010 - 17:09:22
Момчета, благодара за проявения интерес, но по-скоро не съм целял разговор извън традиционните имоти, които толкова занимават Пунди.
Многократно съм споделял и тук и в инвестора, че не съм трейдър.
Не считам за правилно да давам мнения публично по инвестиционни въпроси.
Ако имам убеденост, че става дума за добронамерен и приятелски разговор без ангажимент, мога да разменя частни мнения с всеки.

Виждате каква е ситуацията. Един Финансов гуру разправя, че светът се плъзга към хиперинфлация, друг Нобелов лауреат (Кругман) миналата седмица излезе с мнение, че еврозоната ще влезе в дефлация.
Такава е оправията в момента.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход