Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризи / Кредити ....... да вярваме или да се СЪМНЯВАМЕ - това е въпроса !

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 11:05:36
avatar
Quote
genadieves
Пунди, ти братле си класик.

---------------------
и ти,сестро си класик , но от онези .............кофти-класиците !
притеснени ли сме,че изпускаме влака ?
щом реагираш първосигвално/по твоему ....май не ще да са ти спокойни нощитеwinking smiley
Чичо ти Пунди е живял в панел до 92 год , когато ти реши са дойдьеш от сьело да съ погражданейшwinking smiley
объркала си гроба,на който плачеш*rose*
не познавам кредита като средство за финансиранье ,

По начина, по които пишеш е ясно, че си селяндур. А това за набиването отзад си прав, но съм сигурен, че от много наливане на теб вече не можеш да проумееш какво става. За твое сведение, гражданин е признание, а не место раждане. Само тъп комунист може да се кичи с нещо такова.

П.П. Специално за теб, роден съм в центъра и живея в къща с дворче и т.н.
[/quote]
------------------------

понеже си упорита , удостоявам те с последен пост :
има едно преобладаващо мнозинство от около 95 % от БГ-йците , които са на принципа:щом всички мислим еднакво - значи сме прави !

иди при някой психолог да те консултира (отнася се и за SpensX ) - възможно ли е истината да не е само една ???

дано си хубавица , щото с тази глава диетата ти е гарантирана !
и не се "облекчавай" в мои теми повече - winking smiley ................как да ти го обясня по-обтекаемо..............просто не е за теб !*rose*

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 11:23:02
avatar
Поредната безумна тема на Дунди.

Quote
прУфесУр тъпарон
2008 нямаше криза - но НЯМАШЕ и КРЕДИТИ !!!

Това категорично НЕ е истина. Познавам няколко човека, които взеха 50-70 000 Е заеми през 2008. Познавам лично човек, на който му дадоха 130 000 Е ипотечен кредит за апартамент в началото на октомври 2008.
Имаше кредити, просто цените станах безумни и нямаше толкова много кандидат-купувачи като през 2007-а.
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 11:23:35
avatar
Латвия си има статистика, доста по-прилична от нашето НСИ. По слухове изглежда само ти се водиш, не разсъждавай в тази посока.

И така да повторим:

когато в Латвия падат лихвите и се увеличава кредитирането по време на криза, цените се сриват най-много - а сети се защо.

Сега да повторим няколко цитата относно България:

22.02.2010, Н. Василев: Ръстът идва 1-2г. след възстановяването на икономиката
"Пазарът на недвижими имоти се движи със забавяне след икономическия цикъл. Когато икономическият растеж свърши, цените на имотите се задържат още известно време, защото собствениците не искат да продават на по-ниска стойност. След това цените падат и съответно ръстът идва 1-2 г. след възстановяването на икономиката."

26.02.2010, С. Дянков: Нов край на края на кризата прозря Дянков
"След като през ноември обеща да изпълзим от кризата през май 2010-а, финансист №1 удължи срока й до края на т.г., а може и до началото на 2011 г."

26.02.2010, БНБ: Тенденция за сваляне на лихвите няма
"За тенденция към сваляне на лихвите по кредитите у нас изобщо не може да се говори. Редица кредити не само че не са поевтинели от началото на 2010 г., а дори са поскъпнали, става ясно от лихвената статистика на БНБ за януари, обявена вчера."


Quote
прУфесУр тъпарон
Quote
dodo2
Когато в Латвия падат лихвите и се увеличава кредитирането по време на криза, цените се сриват най-много - а сети се защо.
------------------
има някаква възможност да си прав , НО :

1-Едва ли си ходил в Латвия!
2-Едва ли техните медии и "статистики" са ПО-Различни от нашите !
3-Едва ли правиш разлика между " чути " и "видяни" истини !
4-Едва ли правиш разлика между това,което се случва СЕГА и онова което ти внушават за в бъдеще !
5-Едва ли латвийските спекуланти са по-различни от нашенските!
--------
ако всичко това не го разбираш -(а аз съм 100 % сигурен че е така) - огледай се в "сринатите" апартаменти от
199 Е/кв за топ локация , в тълпата от просяци -изхвърлени от жилищата от ЧСИ и Банковите лихви - те дават най-достоверна представа за реалното положение на Пазара !
----------
ако пък Фактите не те устройват - бъди си прост колкото искаш - плащаш си сметката и толкоз........
подписа ми е красноречиФ
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 11:55:51
avatar
dodo2 ,
Латвия си има статистика, доста по-прилична от нашето НСИ. По слухове изглежда само ти се водиш, не разсъждавай в тази посока.

................................................................


Не се водя по слухове - те са за вас !
аз се водя по човешката глупост :
когато някой ми КАЗВА нещо за Пазара което ми Харесва - той най-вероятно е заинтересован или е като вас ...............!
аз се водя и Вярвам само и единствено на ПОСОКАТА на човешката глупост / т.н. обществено мнение !
когато 95 % от хората твърдят нещо - то е Грешно !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 12:43:31
Пунди..ии,
Да знаеш, че никът Пунди беше и е по-симпатичен. Този Професур е претенциозен и маниерен, не е готин човек.
Притеснен съм само, че най-накрая може да е станала сделка и да си продал Пундито, че то вече сигурно има 2-3 години, откакто е на тезгяха. Това ще бъде голяма загуба за флората и фауната.
Моля се да не е така. :-)))

Но, реч тук иде за кредити. Добре, да поговорим за кредити.
2008 банките не давали. Провери пак. Не беше ли тогава най-активният период "Па-па".
Даваха - и то на поразия, че и безкритично за Бг.

Ако се вярва на сълзливите рекламни спотове, в момента има някакво активизиране на банките по линия отпускане на кредити. Това по-скоро иде да покаже, болезненото свиване от 2009 г. и депозитната "война", която се водеше до съвсем скоро, гарнирани с проблемите по обслужването на наличните заеми, са изцедили доста "сокове" от кредитните институции и следва да се предприемат мерки за увеличаване на активните операции, защото те носят дохода.
Знае се как е при банките тук в Бг. Един да предложи достатъчно по високи лихви по депозити, респективно по-ниски по кредити и туристите започват да стягат раниците за път.
Така че - един като развее байряка и другите банки и те трябва да го направят.
По-интересно ми е в случая, дали банките по тяхна инициатива подобряват условията на наличните си клиенти, с цел предотвратяване на туризъм. Иначе, излизането с "добри" предложения, валидни цели 6 месеца :-)))), че да гепиш добрите кредитополучатели на конкуренцията, хич не са оригинални.
Хайде като говориш така възторжено, провери действителните параметри по един актуален продукт и дай инфо.

Нека разсъждаваме. Безработицата расте, колко стана - вече май над 10 %, но там каквото и да кажем, все рискуваме да сбъркаме с точните числа за Бг. Тенденцията поне е ясна.
Лошите кредити растат - виж домакинства и нефинансови - последно бяха около 12,5 %.
Пари няма.
Премиерът, в абослютно нетипичен за него стил (показвайки смут и объркване) за поне втори път директно плаши, че е готов с оставката. Прави г опо начин, който казва: Нали се сещате, какво ще се случи, ако хвърля оставката!
Вместо да спасяват страната, занимават се с импийчване, това е нещо като подпи.кване.

Какво те смущават и ти правят впечатление гръцките банки. Гръцката криза не е задължително и банкова. Може да стане, но поне за сега още не е. Преценили са, че в настоящата ситуация е по-изгодно (а може би и наложително ) да се борят и за настоящите си клиенти и да търсят нови, точно тук.
Всъщност като разсъждавам, и там кризата в един момент ще стане банкова. Те поиграха на купуване на правителствени облигации, дето са с лихва вече 6,5 %, и обезпечаваха с тях евтини заеми от ЕЦБ, но тук иде реч за "дълги" срещу "къси" пари и в един момент потоците задължително няма да излязат.

Допълнително сега гърците си играят на стачки, но като се поопържат досатъчно добре в собствения си сос, ще трябва да пристегнат яко коланите, друг начин няма. Банките го знаят и предполагам, че там кредитирането в момента е замръзнало. А ресурсът пари и то до болка ! Трябва да ми се търси пазар.

Имам лоша новина. Нищо добро не се очертава. В момента се правят някакви трескави движения и се решават оперативни задачи, големи проблеми и неизбежните последици тепърва идат.
Това не трябва да прави никого щастлив.
Отдавна вече не става дума за имоти.

Пусни пак някоя нова тема. Липсва ми първа страница на форума, където 90 % от темите са на ПУнди и сие :-)))
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 12:53:54
Quote
nacheff

Пусни пак някоя нова тема. Липсва ми първа страница на форума, където 90 % от темите са на ПУнди и сие :-)))

Nacheff, един важен и актуален за мен въпрос. Познавам те (от постовете ти в двата форума) като интелигентен и отговорен човек и предполагам не би се наел с категоричен съвет, затова поставям въпроса си така:

Ти лично ако беше на мое място, би ли оставил половината от спестяванията си на депозити в 2 БГ (не-свързани с Гърция) банки за следващите 3-6 месеца? Как преценяваш риска?

Поздрави и предварително благодаря за отговора.
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 13:09:11
Пунди, ти братле си класик.

---------------------
и ти,сестро си класик , но от онези .............кофти-класиците !


По начина, по които пишеш е ясно, че си селяндур.

понеже си упорита , удостоявам те с последен пост :
има едно преобладаващо мнозинство от около 95 % от БГ-йците , които са на принципа:щом всички мислим еднакво - значи сме прави !

иди при някой психолог да те консултира (отнася се и за SpensX ) - възможно ли е истината да не е само една ???

дано си хубавица , щото с тази глава диетата ти е гарантирана !
и не се "облекчавай" в мои теми повече - winking smiley ................как да ти го обясня по-обтекаемо..............просто не е за теб !*rose*[/quote]

Поредната мозъчна пръдня сътворена от теб. Мисля, че е време да напишеш книга или учебник. А що се отнася до психиатъра, то всички сме за там, ама теб и той няма да те спаси! Продължавай да пишеш, с твоите постове забавлението е гарантирано.
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 13:10:23
Quote
BulCan
Поздрави и предварително благодаря за отговора.
С удоволствие ще поговоря с тебе, но предпочитам на лични и то в другия форум.
В продължение на години се опитвах да съдействам за да стане това място една човечна и добронамерена територия, но се провалих.
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 13:13:11
Quote
BulCan
Quote
nacheff

Пусни пак някоя нова тема. Липсва ми първа страница на форума, където 90 % от темите са на ПУнди и сие :-)))

Nacheff, един важен и актуален за мен въпрос. Познавам те (от постовете ти в двата форума) като интелигентен и отговорен човек и предполагам не би се наел с категоричен съвет, затова поставям въпроса си така:

Ти лично ако беше на мое място, би ли оставил половината от спестяванията си на депозити в 2 БГ (не-свързани с Гърция) банки за следващите 3-6 месеца? Как преценяваш риска?

Поздрави и предварително благодаря за отговора.

BulCan, и аз винаги внимателно чета постингите на nacheff. Твоят въпрос също ме вълнуваше, НО за себе си лично реших, че спокойният сън ми е по-важен в близките 1-2 години отколкото да прибера 5-6% в повече лихва, но с цената на ВИСОК РИСК.

На твое място бих зарязал идеята "пари в БГ банки" поне за 1-2 години. Аз лично депозирах в банка с ААА статус и засега изчаквам да видя какво ще се случи с цените на имотите в Гърция. Там има такива хубави парцели на брега, но гърците са по-тегави дори и от западно-анадолците когато става въпрос за сваляне на цени.
Re: Кризи / Кредити .......понеже сме от "онези" - на кого да вярваме ?????
12-03-2010 - 13:40:39
Quote
nacheff
Quote
BulCan
Поздрави и предварително благодаря за отговора.
С удоволствие ще поговоря с тебе, но предпочитам на лични и то в другия форум.
В продължение на години се опитвах да съдействам за да стане това място една човечна и добронамерена територия, но се провалих.

Мерси, писах ти на лична тук.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход