Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко по-надолу .....

Публикувано от ? 
?
Колко по-надолу .....
10-03-2010 - 21:43:17
avatar
Ако купя ей такъв имот: [www.imoti.net]
къща 100 кв.м. с двор 2.5 дка за 3.000 евро, дали мога да загубя от падането на цените.

Еврото идва към България.
Re: Колко по-надолу .....
10-03-2010 - 21:50:14
Да, ако никой не прояви интерес към тази къща в "достатъчно дълъг период", отчетен от момента в който си решил да я продаваш. Честно казано не зная къде е това село /някъде в Плевенско/, но има села /примерно в Странджа/ където къщите просто не се продават - изоставят се, пустеят, след което се срутват.
Но ако мислиш да я ползваш, нещата са различни.*yes* В крайна сметка "кво му плащаш" - една месечна заплата /американска/.

[zdravbadi.com]
Re: Колко по-надолу .....
11-03-2010 - 12:47:00
avatar
можеш да се насочиш към селски туризъм
аз мисля че в следващите няколко години тоза пазар ще се съживи
и ще има клиенти
така че си зависи от теб дали прости искаш да препродадеш имота или да го развиваш
Re: Колко по-надолу .....
11-03-2010 - 13:14:59
Откакто е започнала кризата една фирма изкупува всякакви селски къщи в североизточна Бг на цена до 5000лв
и са понакупили доста .Допускам че ги купуват заради самите дворове които са по 1000-2000кв.м Другия фактор е близоста с морето има села на по 5-10 км от морето и са особенно атрактивни защото имат всички комуникации .Предполагам че тази фирма си подготвя накаква стратегия за след кризата -дори и края да е след 5 години .Доколкото имам информация част от къщите веднага се препродават -не знам на каква цена , но предполагам че за по 10 000лв , но останалата част ги задържат
Казвам това само за информация иначе не знам какво ще се случи след 2 или 5 години
Успешен ден !
Re: Колко по-надолу .....
11-03-2010 - 13:16:08
Имай в предвид, че доста села в провинцията вече се доминират от етноси, различни от българския. Не говоря за конкретното село или регион, а принципно. При покупка на имот в такова село е много вероятно да се окажеш хазяин на голям брой неплащащи и нежелани наематели. В по-добрият случай, ще намираш имота си всеки път разкъртен и ограбен.
За същите 3000 евро, по груби сметки би могъл да платиш нощувките на 50 до 100 уикенда на цялото семейство. Не в луксозни условия, но в много по-добри отколкото може да ти предостави една стара селска къща, и при това всеки път на различно място.
Re: Колко по-надолу .....
11-03-2010 - 14:24:12
Подкрепям написаното от айрян. 3000 Евро са никаква цена, но всички останали къщи в това село най-вероятно са на подобни цени. За съжаление голяма част от българските села се обезлюдяват и се доплячкосват от орди с различни морални ценности. Най-вероятно няма да го ползваш за постоянно живеене, а само за почивка. Огледай се наоколо да има постоянно живеещи хора, провери дали в селото се предлага СОТ и действай *ok*. Имай впредвид, че тази къща най-вероятно става вечно твоя, но какво пък толкова. Както се казва "Кефа цена няма".
Re: Колко по-надолу .....
11-03-2010 - 14:39:22
Ще ви кажа нещо по пвод на това че кефа нямал цена
Преди време наемах една скромна вила - две стаи ,всяка с баня , голяма тераса , двор +барбекю
до вилата -магазинче за хр.стоки , автомат за кафе и три малки ресорантчета - това е в Кранево , но горе в кварталчето а не долу до морето -юни,юли,август - стопанина искаше 1000лв за трите месеца ако се платят в брои и в началото .Три години я вземах и ми омръзна . Първата година бях щастлив ими трепереше под лъжичката - исках да стоя там всеки ден .Втората година се чувствах почти като стопанин и гледах през уикендите да съм там .Третата година започнах с желание , но вече всичко ми беше омръзнало и не знам дали съм спал повече от 4 уикенда там -така че всичко е относително!
Re: Колко по-надолу .....
11-03-2010 - 16:34:58
Quote
dival
Ще ви кажа нещо по пвод на това че кефа нямал цена
Преди време наемах една скромна вила - две стаи ,всяка с баня , голяма тераса , двор +барбекю
до вилата -магазинче за хр.стоки , автомат за кафе и три малки ресорантчета - това е в Кранево , но горе в кварталчето а не долу до морето -юни,юли,август - стопанина искаше 1000лв за трите месеца ако се платят в брои и в началото .Три години я вземах и ми омръзна . Първата година бях щастлив ими трепереше под лъжичката - исках да стоя там всеки ден .Втората година се чувствах почти като стопанин и гледах през уикендите да съм там .Третата година започнах с желание , но вече всичко ми беше омръзнало и не знам дали съм спал повече от 4 уикенда там -така че всичко е относително!
Така е щото си бил под наем spinning smiley sticking its tongue out. Ако е твое ще ходиш доста по-често. Аз си имам едно такова местенце в планината до рекичка и почти всяка събота и неделя съм там. Нищо особено като имот, но мога да си почина наистина. Да окосиш тревата, да постегнеш това онова, гости си каним, ходя за риба понякога. Не го давам като пример за подражание, но всеки е добре да си намери начин да разпуска и да презареди.
Re: Колко по-надолу .....
11-03-2010 - 18:52:40
Говориш пълни глупости !
Първо съм разказал нещо което е било преди време
Второ не знаеш какава собственност имам ( и не ти и трябва )
Трето - ако човек иска да почива на Малдивите - трябва ли непременно да има бунгало там
Ако човек иска да релаксира в СПА -трябва ли да притежава такъв комплекс
аиде довиждане
?
Re: Колко по-надолу .....
13-03-2010 - 11:48:57
avatar
За 8 години страната ни е загубила 35 населени места. А ежегодно град с размерите на Троян изчезва от картата на България. Това означава, че всяка година населението ни намалява средно с около 35 хиляди души, като проблемът с обезлюдяването засяга почти всички общини. "Наблюденията ми показват, че през следващите години ще сме изправени пред проблема закриване на общини поради липса на демографска жизненост, т.е. липса на достатъчно население", казва Гинка Чавдарова, изпълнителен директор на НСОРБ. Общините в Северозападна България са най-силно засегнати от обезлюдяването. Според Гинка Чавдарова не само демографският фактор изиграва решаваща роля върху този проблем, но и икономически причини влияят сериозно върху вътрешната и външната миграция. "В същото време действат други фактори, за които си струва да говорим. Закриваме училища, родителите тръгват след децата си. Едната година ги возят, на следващата се преселват, допълва Чавдарова. Това е така, защото българите традиционно търсят качествени услуги, смята тя. Поради тази причина закриването на болници в някои общини също ще окаже влияние върху намаляването броя на жителите в по-малките населени места. Нараства броят на обезлюдените села у нас. Според последни проучвания най-тревожно е положението в Северозападна и Централна България. Специалистите посочват, че основна причина за намаляване броя на хората по селата е липсата на ясна стратегия за развитие на селските райони. "Преди 2 години ние казахме, че в рамките на 10 години от картата на България ще бъдат заличени около 1000 села поради обезлюдяване и само за последната година и половина от 5178 села в момента в България има 5074, т.е. тенденцията продължава", припомня Борислав Борисов, председател на Асоциацията на българските села. Тревожно е и положението в Еленския балкан. Там не само че броят на населението намалява, но вече има села, в които не живее дори и един човек. "Наближава времето, и то не само в Мусина, когато тотално ще започне обезлюдяването, защото тези сегашните хора, които са по на 70 години, след 10 години те вече ще бъдат на предела на възрастта си...ние следваме пътя на селата в Балкана, в Родопите", смята кметът на село Мусина Христо Иванов. 42% от населението на България живее по селата. От тях едва 5 на сто са хора до 18-годишна възраст. Ако тази тенденция продължи, съвсем скоро обезлюдени ще останат още много села у нас.

Повече от ясно е накъде ще отиват цените на имотите в най-малките градчета и селата.

Еврото идва към България.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 16:37 от ?.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход