Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

:cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи

Публикувано от papata129 
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
11-03-2010 - 09:20:06
Идеята за магазини като инвестиция по принцип е добра. Доходност около 10-12% също е добра, но трудно се намира. Ако не се даде под наем повече от три месеца, значи нещо не е наред. Успех и късмет.
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
11-03-2010 - 12:33:35
"Да доходността е нулева закупих го преди два месеца и до момента не е зает.
Последните наематели са се изнесли 2-3 месеца преди да го купя. "

Благодаря за точния отговор!

Та доходността е била 11% (според твърденията на продавача...), в едни други времена, когато никой не признаваше за вероятността за криза... Това е едното, другото е, че си го взел след като е бил ненает, поне 2-3 месеца в онова по-добро време...
Всичко това сваля драстично предполагаемата доходност, а от там и цената - за съжаление.
Тия 2-3 месеца ненает са едни 20-на % от годината, т.е. 20% по-малка доходност!
Ако ти не си постигнал едни 20% отстъпка от цената искана от продавача при продажбата, не си за бизнес, стой си на заплатата и не си прахосвай парите по разни мошеници...
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
11-03-2010 - 20:05:55
avatar
Имотко ! Бях споменал вече, че го спазарих 30% надолу, с голям пазарлък. Там където купувам имам и друг магазин купен през 2003г. на двойно по-ниска цена, но това няма значение, а по-скоро това, че сегашният ми е доста добре познат и предпочитан. Друг е въпроса, че уцелих момент на криза, но Ротшилд е казал, че най добрият момент да се купува е когато "на пазара се лее кръв".
Далеч Не разчитам за доходи от тази покупка, но както каза Б.Б. "Война е който издържи !" Аз за да си позволя да го купя имам сериозни резерви и почти никакви останали кредити.*bow*
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
11-03-2010 - 20:37:27
Това дали имаш кредити и колко резерви имаш си е лично твоя работа, няма значение за въпроса, които подхванахме. Това дали една инвестиция е добра или не толкова, не зависи пряко от произхода на средствата за придобиването й. Само в този форум се боят много от кредити и т.н.
Щом познаваш района и мястото, остава да ти пожелая късмет.
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
11-03-2010 - 21:47:37
avatar
Искренно ти благодаря Имотко, сегашния момент не е обнадеждаващ, но ако се ръководя от световните цикли на пазара на НИ ми прави впечатление, че годините на спад са 2-3-4,5 следвани от години на непрестанен растеж - толкова дълъг понякога / 20 години /, че цяло поколение забравя уроците.
Не те познавам, влизал съм в пререкания с теб, но факта, че си се кръстил "Имотко" ми е достатъчен да те приема за съмишленик !*drunk*
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
11-03-2010 - 21:55:42
Благодаря.
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
11-03-2010 - 22:03:42
avatar
Имотко, друго ми направи впечатление - аз съм регистриран от 5 дни и имам вече 49 мнения, а ти си регистриран преди 4 години и имаш 123 мнения. Или аз много бърборя или ти повече си четец, но аз също бях такъв защото преди да се регистрирам в тоя форум, аз поне 2 години го четях пасивно.*tired*
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
12-03-2010 - 00:57:37
Нерде Ямбол, нерде Стамбул.
*write**write**write**write**write**write*........
И мислиш пасивно. Виж с писането ти, го закъсахме отвсякъде.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-12 00:59 от nino.
Re: :cry:Хората продават имоти а няма кои да ги Купи
12-03-2010 - 11:30:58
Чета форума редовно - 90% забавление и 10% информация. Форумът е любителски, освен раздела за строителство, а аз съм професионалист, затова пиша рядко. Поздрави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход