Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нови ли са брокерските комисионни ?

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 22:35:27
avatar
Поздравления за здравият разум!*beer*
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 23:04:14
avatar
наздраве валсодаре и успех на мечия пазар ! *beer*
tot
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 23:46:18
слушай сега: Така или иначе ти ще си публикуваш обявата в сайтовете. Въпросните агенции ще я виждат и ще ти звънят, за да ти искат пари, за да я предлагат. Ако обаче наистина имат някой реален клиент, който се интересува от подобно офисче, ще ти звъннат и ще го доведат на оглед като ще искат комисионната от него. Ти просто трябва да си категоричен, че комисиони не даваш. Точка.
Хич не ти трябва да ги храниш с 2 бона ей така на вятъра, повярвай ми, ако ще и със златни букви да е името на агенцията



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-07 23:48 от tot.
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
08-03-2010 - 00:05:53
avatar
tot,склонен съм да се съглася с теб, но има един проблем- досега когато ми се обаждат разни хора аз им казвам, че оглед може да направим през уикенда, а ако толкова са на зор могат сами да посетят адреса и ако са навити на местоположенето да ми се обадят допълнително. Досега обаче никой повече не се е обадил. Когато казах на брокерката, че през седмицата съм зает на работа от 08ч. до 17ч. , тя ми каза категорично, че те през уикенда не работят и че в такъв случай трябва да и изпратя по мейла снимки на офиса.
започнах да се чудя защо при тази занимавка от моя страна - обаждания, снимки , разправии трябва да плащам такава комисионна ?
Единствената ми утеха е че в тази известна агенция клиентите се прескачат ! Плюс това напоследък рекламират, че комисионни от купувачи не взимат. Но аз също не съм склонен на подаръци защото не съм толкова на зор.
tot
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
08-03-2010 - 00:16:39
Почерпи някой по-свободен комшия(може и пенсионер) дето живее в същия блок, където ти е обекта,остави му ключа и му обещай, че ще има голяма почерпка след като го продадеш. Нека той да отваря на клиентите и да им го показва. По-добре вие да си изпиете и изядете 200-300 лева отколкото да тупнеш на някой 2 бона за нищо работа.
Какво да ти кажа,варианти и врътки има доста. Не мисли, че като подпишеш с някоя агенция и по-бързо ще го продадеш - няма такова нещо!
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
08-03-2010 - 13:33:45
Ей ,прост народ слаба държава .Искат ти кинти от агенцията за "щото"работят за теб,но САМО ако ти искаш...!!!Или приемаш или не ..
Това със сайтовете за безплатни обяви също е въпрос на избор.Пускаш си и чакаш!!!!Мнооого чакаш!!!!Е ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ЩЕ ТЕ ПРОЗВЪНЯВАТ ОТ АГЕНЦИИ И ДРУГИ .".купувачи"!!Ще си ходиш и евентуално на огледи и т.н..абе чудно ще си изкараш..Абе може и занаят да хванеш да научиш.Но си е най на далавера с комшия пенсионер...eye popping smiley.:]С комшиийка също става ,но да не е пенсионерка ...е въпрос на избор де ...Но ако искаш да УСПЕЕШ трябва да наемеш някой тук от форума ...,например tot!!!Хем ще ти продаде имота ,хем и съвет ще ти даде ...*smiley_ahh*
Абе Вие не разбрахте ли ,че брокерската услуга не е за измекяри и цървули ...и други техноподобни ..Вървете на .................си !!и бъдете диви и мноого щастливи ..smoking smiley
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
08-03-2010 - 13:42:02
avatar
Quote
sobstvenik 31
tot,склонен съм да се съглася с теб, но има един проблем- досега когато ми се обаждат разни хора аз им казвам, че оглед може да направим през уикенда, а ако толкова са на зор могат сами да посетят адреса и ако са навити на местоположенето да ми се обадят допълнително. Досега обаче никой повече не се е обадил. Когато казах на брокерката, че през седмицата съм зает на работа от 08ч. до 17ч. , тя ми каза категорично, че те през уикенда не работят и че в такъв случай трябва да и изпратя по мейла снимки на офиса.
започнах да се чудя защо при тази занимавка от моя страна - обаждания, снимки , разправии трябва да плащам такава комисионна ?
Единствената ми утеха е че в тази известна агенция клиентите се прескачат ! Плюс това напоследък рекламират, че комисионни от купувачи не взимат. Но аз също не съм склонен на подаръци защото не съм толкова на зор.

Така, разбрали сега, че работата с НИ си има тънкости? И че е работа, не клатене на краката, пращане на клиенти "да огледат отвън" и получаване на комисион?
Иска се хем да рекламираш масирано и качествено, хем да ходиш- ако трябва и от сутрин до вечер- по гайдата на купувача. Няма " сега не мога, после мога".smiling smiley
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
08-03-2010 - 14:19:25
Quote
камелия
Така, разбрали сега, че работата с НИ си има тънкости? И че е работа, не клатене на краката, пращане на клиенти "да огледат отвън" и получаване на комисион?
Иска се хем да рекламираш масирано и качествено, хем да ходиш- ако трябва и от сутрин до вечер- по гайдата на купувача. Няма " сега не мога, после мога".smiling smiley

Каза фалиралата отдавна брокерка. smiling smiley
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
08-03-2010 - 14:41:44
avatar
Quote
granit
Quote
камелия
Така, разбрали сега, че работата с НИ си има тънкости? И че е работа, не клатене на краката, пращане на клиенти "да огледат отвън" и получаване на комисион?
Иска се хем да рекламираш масирано и качествено, хем да ходиш- ако трябва и от сутрин до вечер- по гайдата на купувача. Няма " сега не мога, после мога".smiling smiley

Каза фалиралата отдавна брокерка. smiling smiley

Вари я, печи я- гранитената глава си остава гранитена.
?
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
08-03-2010 - 14:50:03
avatar
Предлагам всеки продавач да си регистрира по една агенцийка за имотчета.
Предимства:
няма да се занимава с тъпи брокери, а директно ще е на пазара - първа ръка,
върху продажната цена ще си чукне и 3 % комисион,
занаят ще научи,
безработицата ще стане почти нулева (защото 99 % от българите продават все някакъв имотец),
ще отвори работа и на счетоводители, рекламни агенции, данъчни и т.н.
някои дори ще се научат да смятат (неграмотници пълно)
Един ден ще разказват на внуците си - ееех. едно време като бях брокер ...............

Еврото идва към България.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход