Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Законодателни промени вдигат данъците в пъти

Публикувано от OwnerBG 
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
13-02-2010 - 19:42:45
Quote
bibise
Quote
broker112
не, имах в предвид само за коли, собственост на фирми, за физически лица нестава, освен ако не си смениш и личната карта, но при положение, че сега данъка на колата ми е 900 лв годишно в София, община Подуяне, що да не плащам примерно 80 - 100 лв в Етрополе


А като те бъркат тези 900 лв. данък за автомобила , защо си го купил.Така е и с имотите.

Моето мнение е , че тези данъци драстично трябва да скочат.В една "нормална" държава тези пера са огромни и много често не е проблем да купиш имота и колата , а да им плащаш данъците.

Докато разсъждавате така , няма да видите тази държава подредена и уредена.


Разбира се тези 900 лв не ме бъркат, но при положение, че на 30 км от София данъка е 100 - 120 лв. невиждам смисъл да запълвам бюджетите на Бойко Борисов.
Твойто мнение за данъците е толкова поглешно и олигофренско, че даже и Дянков няма да промълви такава глупост.
Колкото повече скачат данъците, толкова повече хора минават в сивата икономика и данъци йок. Ама е хубаво и да помислиш другият път преди да пишеш каквото ти скимне
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
13-02-2010 - 19:58:51
Quote
dival
за нормална държава -да
но нашата е циганска
каквото платим като данъци го раздават като помощи на циганите

Ще се включа,
за мен данъците са буквално плащане за услуги /съвкупно населението плаща на правилтелството за да получи продукт/. Нека разгледаме отношенията държава/данъкоплатец, като бизнес такива.
Ако ми обясняват, че плащам за едно /не че обясняват/ а получавам друго, не е ли редно да имам право на избор /много избраха и вече не ползват услугите на държавата наречена България/.
Аз съм самоосигуряващо се лице /мъчим се да праВим нещо/ и понеже срещу 70лв./месечно миналата година получих много /все неща, които не ползвам но силово държавата ме принуждава да "ползавам"/, и понеже явно маркетинговия анализ на държавата показва доволни клиенти решиха да вдигнат сумата над 100лв./месец.
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
13-02-2010 - 20:11:02
avatar
Данъците за превозни средства разбира се са важни, но въпроса е за тези касаещи недвижимите имоти както и сумите за такса смет.
При оценяването по реда на чл.14 на имотите собственост на юридически лица ще изникнат няколко интересни ситуации буквално убиващи бизнеса.

Ето няколко.

Приватизирано предприятие което е разрушено и продадено за скрап.Декларирано е по чл.17 и са начислявани амортизации.
Сега ще се оцени по чл.14 и ще се дължи грандиозен данък и такса смет, даже и да е останал само гол терен който не носи приходи.

Фирмена сграда построена със собственна инвестиция.Няма значение колко ти е излязла.Плащай по новия начин.:cry:

Офис сграда която се дава под наем.eye popping smiley

С едно уточнение.
Декларира се през 2010г. но данъците ще се плащат през 2011г.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-13 20:19 от OwnerBG.
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
13-02-2010 - 20:24:18
Quote

Ще се включа,
за мен данъците са буквално плащане за услуги /съвкупно населението плаща на правилтелството за да получи продукт/. Нека разгледаме отношенията държава/данъкоплатец, като бизнес такива.
Ако ми обясняват, че плащам за едно /не че обясняват/ а получавам друго, не е ли редно да имам право на избор /много избраха и вече не ползват услугите на държавата наречена България/.
Аз съм самоосигуряващо се лице /мъчим се да праВим нещо/ и понеже срещу 70лв./месечно миналата година получих много /все неща, които не ползвам но силово държавата ме принуждава да "ползавам"/, и понеже явно маркетинговия анализ на държавата показва доволни клиенти решиха да вдигнат сумата над 100лв./месец.

Тук не съм съгласен. Осигурителната система е солидарна система и именно на този принцип работи. Ти не плащаш, за да получиш лично някакви услуги от държавата, а плащаш за да могат други хора да получат неща, които не могат сами да си позволят. На запад, особено в Германия тази солидарност е доста силна. Там около 35-40% от брутния доход отиват за различен вид данъци и осигуровки.
Далеч съм от мисълта, че бюрократичната ни система е добра, даже напротив, но истината е, че докато не си променим мисленето към по-солидарно не ни чака нищо добро.
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
13-02-2010 - 20:37:15
Яд ме е да плащам данъци -вижте пътищата в какво състояние са, контейнерите за боклук преливат, къде ли отиват всички тези пари? Повече никъкви коли не регистрирам в България и тези които съм регистрирал ще ги пререгистрирам другаде като ми остане време. За недвижимостта имах неблагоразумието да си декларирам едната от къщите з което съжалявам, бях неприятно изненадан от драстичната промяна на данъка.

_________________
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
14-02-2010 - 11:08:42
Quote
broker112
Quote
bibise
Quote
broker112
не, имах в предвид само за коли, собственост на фирми, за физически лица нестава, освен ако не си смениш и личната карта, но при положение, че сега данъка на колата ми е 900 лв годишно в София, община Подуяне, що да не плащам примерно 80 - 100 лв в Етрополе


А като те бъркат тези 900 лв. данък за автомобила , защо си го купил.Така е и с имотите.

Моето мнение е , че тези данъци драстично трябва да скочат.В една "нормална" държава тези пера са огромни и много често не е проблем да купиш имота и колата , а да им плащаш данъците.

Докато разсъждавате така , няма да видите тази държава подредена и уредена.


Разбира се тези 900 лв не ме бъркат, но при положение, че на 30 км от София данъка е 100 - 120 лв. невиждам смисъл да запълвам бюджетите на Бойко Борисов.
Твойто мнение за данъците е толкова поглешно и олигофренско, че даже и Дянков няма да промълви такава глупост.
Колкото повече скачат данъците, толкова повече хора минават в сивата икономика и данъци йок. Ама е хубаво и да помислиш другият път преди да пишеш каквото ти скимне

Исках да замълча пред простотията , но немога да се въздържа.

Повтарям: Докато има такова мислене в България - никога няма да се оправим.Защото ти мили съфорумецо си типичен пример за тази страна.Пишеш неграмотно с правописни грешки - ниско образование.Исказа ти е отвратителен - ниска култура.Мисленето ти е повърхностно и незадълбочено.Правиш опити с поста са да обиждаш - защото нямаш аргументи.А всъщност си този български типаж , който седи и псува правителството , то му е виновно за всичко.Но ако някой ден , има късмета да попадне на подходяща длъжност , започва да краде и то със пълни шепи.

П.С. Всъщност аз почти непознавам човек , желаещ да види тази държава - уредена и подредена.Всеки иска да я краде като не си плаща данъци , такси и осигуровки.А всъщото време иска от нея , едва ли не тя да дойде да му продава в магазина.

П.С. И не е необходимо аз да обмислям какво да пиша следващият път , а ти да четеш по внимателно постовете на другите.Никъде неговаря за качване на данъците , а за това да си ги плащаме.
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
14-02-2010 - 11:30:39
И за да ти кажа по - точно какво имам впредвид , ще ти разкажа едно мое наблюдение.

Началото на зимата.Чаках на голям гуми - център да сложа зимни гуми на колата.Наблюдавах какво ставана вън и бях леко потресен.Нови и почти нови антомобили , струващи по 30 000 - 40 000 - 50 000 лева , излизаха с Дебика , Матадор , Еуротек и тем подобни боклуци.В същото време автомобили по за 3 000 - 4 000 - 5 000 лева , слагаха Континентал , Семперит и т.н.

Просто това е невероятно.Ще дадеш 30 000 - 40 000 за автомобил , а нямаш 1000 лева да си сложиш качествени зимни гуми.Като не е рядкост те да ти спасяват живота.Ще дадеш определена сума за автомобил , а нямаш 900 лева да си платиш данъка.Пфу
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
14-02-2010 - 12:13:27
avatar
Имаше преди време дискусия за мотивацията да се плащат данъци.

Най-вероятно няма място в света където данъкоплатците ходят с кеф да си плащат данъците.
Но според мен в Бг. докато държавата не докаже че парите които събира за данъци не се крадат и не са обект на крупни далавери и разни темподобни гешефтарски истории едва ли само с глоби ще успее да мотивира андрешковците да си плащат.

Както вече някой беше писал преди време не съм съгласен с моите пари да се плаща за 'некои екстри' и силикон.:g:

Иначе аз също си мечтая за добро и достъпно здравеопазване и образование,нормални пътища и качествени обществени услуги,
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
14-02-2010 - 12:46:09
Quote
brotarius
Quote

Ще се включа,
за мен данъците са буквално плащане за услуги /съвкупно населението плаща на правилтелството за да получи продукт/. Нека разгледаме отношенията държава/данъкоплатец, като бизнес такива.
Ако ми обясняват, че плащам за едно /не че обясняват/ а получавам друго, не е ли редно да имам право на избор /много избраха и вече не ползват услугите на държавата наречена България/.
Аз съм самоосигуряващо се лице /мъчим се да праВим нещо/ и понеже срещу 70лв./месечно миналата година получих много /все неща, които не ползвам но силово държавата ме принуждава да "ползавам"/, и понеже явно маркетинговия анализ на държавата показва доволни клиенти решиха да вдигнат сумата над 100лв./месец.

Тук не съм съгласен. Осигурителната система е солидарна система и именно на този принцип работи. Ти не плащаш, за да получиш лично някакви услуги от държавата, а плащаш за да могат други хора да получат неща, които не могат сами да си позволят. На запад, особено в Германия тази солидарност е доста силна. Там около 35-40% от брутния доход отиват за различен вид данъци и осигуровки.
Далеч съм от мисълта, че бюрократичната ни система е добра, даже напротив, но истината е, че докато не си променим мисленето към по-солидарно не ни чака нищо добро.

Въпрос на гледна точка, за мен всеки трябва да получава толкова, колкото сам може да произведе. Солидарност? В какво възпитава тя хронично ползващите но не произвеждащи? Какъв принцип е да ползваш нещо в размер за който не си допринесъл? Това директно си е преразпределяне от заслужилите към незаслужилите, тотално несправедливо. Дори в Хамериката новият социалист Обама наби парите в социални дейности, в същото време на фона на кризата лобистите са вкарали милиарди евро за закони, като основно перо е здравеозпаване и фармация.
Та с две думи държавата вреди на икономиката и няма работа там. Те да се оправят с престъпността и да има работещ съд, хората сами могат да се грижат за здравето, образованието и взаимоотношенията си.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-14 12:56 от jores.
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
14-02-2010 - 15:50:00
Не случайно дадох пример с една много тежка осигурителна система и същевременно силна икономика, за да докажа, че връзката не е причинно-следствена.
Иначе всеки има право на мнение дали да е солидарен или не.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход