Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените в Германия

Публикувано от tot 
tot
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 19:01:25
Това, което съм показал е произволна обява.
Има стотици обяви за апартаменти( чудесни апартаменти в хубави сгради и квартали) около 400 - 500 евро вървят цените. Както каза колежката по-горе и храната в Германия е по-евтина, а средната заплата е към 2000 ойро.
Каква излиза сметката: един германец може да си купи апартамент с заплатите си за 2 години. В България с 400 лева средна заплата: за 30-40 години.
После ми говорете, че цените в БГ били реални..хаха. Да не би в Германия строителните матряли или работната ръка, или проектите и т.н. да са по -евтини отколкото тука, че са им на такива цени сградите.

п.п. Цялата работа дойде от алчността на банките.
tot
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 19:06:24
тези апартаменти, които в Берлин се предлагат за по 500 евро, тук се водят супер-хипер-мега ЛУКС на цена 1500 евра....
А нито сградите, нито инфраструктурата можем да сравняваме между Берлин и София.
На какво отгоре цените в БГ са такива....
Нека някой печен "брокер" да обясни...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 19:06 от tot.
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 19:50:09
[www.immobilienscout24.de]
хАпартаментче в Анталия на 100м от плажа....80кв.м=22000евро=270евро/кв.м.Намерих тези апартаментчета в същия немски сайт.1 към 1 със Слънчев бряг или Златни Пясъци!:]Къде ли ще си купи германеца???
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 20:09:24
Quote
venciev
[www.immobilienscout24.de]
хАпартаментче в Анталия на 100м от плажа....80кв.м=22000евро=270евро/кв.м.Намерих тези апартаментчета в същия немски сайт.1 към 1 със Слънчев бряг или Златни Пясъци!:]Къде ли ще си купи германеца???

Щом ние не желаем да купуваме в Сл. бряг и Зл. пясъци, германецът ли ще купи? И то на такива цини?

[zdravbadi.com]
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 21:21:42
Quote
nearvana
имал съм щастието да съм живял в този прекрасен град (Берлин).

Да, така е, там има апартаменти за 500евро на м2 чието качество е много над така нареченото "лукс" в БГ и като изпълнение и като инфраструктура.
да, иворад, ама съвсем сериозно!!! конкретния линк е към принудителна продажба но бързо търсене в същия сайт показва и съвсем нормални продажби на подобни нива.

за това колко изкарват хората там и в бг е излишно да говорим.

за качеството на живот в берлин сравнено с това в софия, варна, бургас също е излишно да се говори - имам предвид сигурност, чистота, образование (хумболтовия университет, училища, детски градини), възможности за реализация, среда, нощен живот, транспорт, култура (сега е берлиналето) ...

твърдението че в бг ако паднат цените ще стане едва ли не апокалипсис е смехотворно за някой който е видял малко свят (нямам предвид екскурзийка). в бг дори цените на хранителните продукти са едно 20% над тези в германия. дори в добрите магазини в бг качеството на храните е мах на нивото на тези в алди (дискаунтер) в германия. тези високи цени хранят една шепа монополисти и грабят от всички останали.

апартаментите в БГ - това си беше ясен балон и той няма да се повтори скоро както няма скоро да се появят и финансовите пирамиди в предишния им вид. изпускането на въздуха особено в големите градове на бг ще продължи още доста време. back to normality!!!
Значи излиза ,че при минимална заплата 1000е. (за германезц) 36 заплати и купуваш жилище. Тогава защо повечето германци живеят на квартира?
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 21:23:48
Цитат:
>Немското общество е зряло, немците са виждали всичко...<

Драги съотечественици Западно-анадолци: Източно-православни, турци, помаци, власи, гагаузи, граовци, войнствени македонци, недотам войнствени македонци и кротки македонци, в реалния свят няма нищо безплатно- 5 стотинки са си 5 стотинки, така както 5 миьона (5 000 000)са си 5 миьона. С дълбоко прискърбие трябва да Ви уведомя че всяка стотинка, която ще издрънка в джоба Ви в близките 50-100 години ще бъде за сметка на еквивалентното количество пот , изтекло между бузите Ви (не бузите на лицето-те нямат обща точка)
Или мислите че немците са по-тъпи от Вас???? Ако е така , коригирайте мисленето си !
Бог с вами!
Амин!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 21:45 от Спиридон Тепавичаров.
tot
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 21:24:45
Quote
paio
Значи излиза ,че при минимална заплата 1000е. (за германезц) 36 заплати и купуваш жилище. Тогава защо повечето германци живеят на квартира?
Не е вярно, че повечето германци живеят на квартира със сигурност.
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 22:51:31
Quote

Тогава защо повечето германци живеят на квартира?

И аз това се чудя. Лихвите по кредити са им смешни сравнение с нашите - цък. На 4-5 процента може да вземеш.

Като гледам обаче и наемите не са им високи - цък. 60 квадрата може да вземеш в Берлин за по 300 ойро на месец.

Освен да са данъци върху НИ друго не виждам.
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 22:57:11
Quote
Спиридон Тепавичаров
Цитат:
>Немското общество е зряло, немците са виждали всичко...<

Драги съотечественици Западно-анадолци: Източно-православни, турци, помаци, власи, гагаузи, граовци, войнствени македонци, недотам войнствени македонци и кротки македонци, в реалния свят няма нищо безплатно- 5 стотинки са си 5 стотинки, така както 5 миьона (5 000 000)са си 5 миьона. С дълбоко прискърбие трябва да Ви уведомя че всяка стотинка, която ще издрънка в джоба Ви в близките 50-100 години ще бъде за сметка на еквивалентното количество пот , изтекло между бузите Ви (не бузите на лицето-те нямат обща точка)
Или мислите че немците са по-тъпи от Вас???? Ако е така , коригирайте мисленето си !
Бог с вами!
Амин!

Спиро, започвам да си ги записвам бисерите ти в един MS Word file, ще бъдат четени и разпращани на приятели. Само да не спреш да пишеш, ей! Ще се поразровя и из архивите, че на някои съм се смял от сърце, но съм ги забравил. Наздраве *ok*
Re: Цените в Германия
11-02-2010 - 23:12:00
Quote
gogolcho
Quote

Тогава защо повечето германци живеят на квартира?

И аз това се чудя. Лихвите по кредити са им смешни сравнение с нашите - цък. На 4-5 процента може да вземеш.

Като гледам обаче и наемите не са им високи - цък. 60 квадрата може да вземеш в Берлин за по 300 ойро на месец.

Освен да са данъци върху НИ друго не виждам.

За другото си прав, но наемите не са им ниски. Живял съм малко в Мюнхен и само наемите не ми харесаха /особено ако квартирата е близко до метрото/, всичко друго им е наред. А не че работят много повече от нас, просто това което правят винаги има своята икономическа логика. Та затова съм си мислил, че освен лакомията, много ни пречи и емоционалността при вземането на важни решения. При тях чувствата нямат никаква роля в бизнес делата.

[zdravbadi.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход