Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кава ще е средната работна заплата за IV тримесечие 2009?

Публикувано от uravnovesen 
Кава ще е средната работна заплата за IV тримесечие 2009?
05-02-2010 - 22:54:52
Да видим дали и данните от НСИ няма да заспят както данните от вписванията. Може би са я подкарали на *drunk*?!?!?!??!? Е, все пак има време и не е минал средата на месеца. Какви са вашите прогнози?
Re: Кава ще е средната работна заплата за IV тримесечие 2009?
05-02-2010 - 23:00:53
Заплатите няма да паднат, евентуално може да има плато. Ама безработицата си е е.ала мамата.
Re: Кава ще е средната работна заплата за IV тримесечие 2009?
05-02-2010 - 23:27:12
Quote
Panther1
Заплатите няма да паднат, евентуално може да има плато. Ама безработицата си е е.ала мамата.

В частния сектор те /заплатите/ вече паднаха. Ако се следва строгата фискална политика за която се говори, няма как да не паднат поне още малко, а за безработицета .... просто не ми се говори - там положението е наистина ужасно.
И на тоя фон някои все още очакват и се надяват сривът в цените на имотите да не се състои !!!!!
Re: Кава ще е средната работна заплата за IV тримесечие 2009?
06-02-2010 - 20:47:32
Частния сектор дето намали заплатите е до-голяма степен сив. Или плаща осигуровки на минимална или не плаща изобщо. Така че статистиката няма да отчете намаление. Въпреки приказките за строга фискална политика, аз не знам в някое държавно учреждение да са намалили заплати. По-вероятно е да разкарат някой "не от нашите". Но това статистиката също няма да го отчете като спад.
Ясно е че пари няма и доходите на много хора падат сериозно или изчезват. Ама според статистиката заплатите няма да паднат. Ще се качи безработицата, макар че и там полагат усилия да покрият нещата коклото могат.
Re: Кава ще е средната работна заплата за IV тримесечие 2009?
07-02-2010 - 00:09:33
avatar
Те заплатите може да не падат, но безработицата ще расте. Много фирми нямат нужда от множеството некадърници дето са наели и сега е времето да ги разкарат
Re: Кава ще е средната работна заплата за IV тримесечие 2009?
07-02-2010 - 00:10:14
Quote
Panther1
Частния сектор дето намали заплатите е до-голяма степен сив. Или плаща осигуровки на минимална или не плаща изобщо. Така че статистиката няма да отчете намаление. Въпреки приказките за строга фискална политика, аз не знам в някое държавно учреждение да са намалили заплати. По-вероятно е да разкарат някой "не от нашите". Но това статистиката също няма да го отчете като спад.
Ясно е че пари няма и доходите на много хора падат сериозно или изчезват. Ама според статистиката заплатите няма да паднат. Ще се качи безработицата, макар че и там полагат усилия да покрият нещата коклото могат.

За статистиката си прав, но ако говорим за реалните заплати и отчетем реалната безработица /предполагам вече над 15%/ със сигурност ще стигнем до извода за сериозно обедняване на хората. А статостиката няма много общо с реалността. По едни и същи цефри, 10 различни статистика ще могат да получат /особено ако желаят/ 10 различни резултата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход