Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?

Публикувано от paio 
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
25-01-2010 - 19:52:05
Quote
jores
В момента с поведение тип ощипана госпоица се оглеждам в един имотец при следните параметри:
търговска площ, делима на три по - малки обекта, видимост от пътен възел с дневен поток над 10 000 автомобила, минимум 5000 пешоходци, перфектен подход, възможност за разширяване/надстрояване в перспектива. Става за всякакъв тип търговска дейност вкл. сервиз, заведение, услуги и т.н.. Това което съм си определил, като справедлива цена към момента е 420Е/кв.м. и се замислих единствено защото имота има предпоставки да прави пари дори и в криза.
А дали бих купил, още не съм решил, че е тегаво с финансирането /бавно, скъпо, ненадежно със сроковете за усвояване/.
Темата която пуснах се отнася само за жилищата. Твоя случай е друг. Трябва само да си наясно с бизнеса с който се захващаш.В тая криза на кеша внимавай с парите,че глада дето иде е много голям! Преди малко бях в Кауфланд. Хляба ме учуди - 25стотинки Добруджа 35стотинки Нилана другите не ги запомних. Има и други изненади на тема дефлация. Прецени твоите бъдещи клиенти дали ще съществуват след някой друг месец.
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
25-01-2010 - 21:18:51
В момента съм продавач, но в дългосрочен план съм сигурен, че има определени имоти, които не само няма да загубят а напротив ще повишат стойността си.
Дали на жълтите павета например цените ще стигнат апокалиптичните сто и колко евро бяха прогнозирани тук?
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
25-01-2010 - 22:18:02
Quote
tuomas
...Дали на жълтите павета например цените ще стигнат апокалиптичните сто и колко евро бяха прогнозирани тук?
Оптимистите преди 1 година бяха на мнение "под 1000 нищо няма да падне" сега вече са на мнение "на жълтите павета няма да стигнат сто и колко евро" ...
А ти вмести ли се в първоначалния бюджет или те убедиха да дадеш малко повече?
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
25-01-2010 - 22:51:32
Колега в момента продавам )
Не купувам и нямам бюджет, ше гледам с продажбата да го закърпя :]
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
26-01-2010 - 00:03:59
Да купиш днес имот е като да купиш на 9 септември фабрика!
Ще купя само на нива 50% от днешните, т.е след година-година и половина.:]
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
26-01-2010 - 07:58:17
Quote
Бай Пешо
Да купиш днес имот е като да купиш на 9 септември фабрика!
Тази идея не е съвсем лишена от логика, ако е за дъъъългосрочна инвестиция.
На 09.09.1944 купуваш фабрика на 10% от стойността и, на 09.09.1992 ти я връщат. smiling smiley
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
26-01-2010 - 08:22:13
И на това му се казва стратегическа инвестиция:}
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
26-01-2010 - 08:26:42
avatar
Quote
dival

Нали знаеш че не споря и внимателно те чета (между редовете )
тук се пита дали бихте купили при подчертан спад - казано ли е че има аналогия със сегашната ситуация
аналогията сами си я правим
но това е истината - всички телевизии и саитове постоянно говорят за спад - българина приема всичко казано по телевизията за 100% истина , затова които има кеш ще стои и ще чака , а и във времена на финансова криза - къде къде е по добре да си на кешова позиция отколкото на тухлена winking smiley
---------
дивале ,
опазил ме Горния от претенцията да бъда "четен между редовете"
пак той ми е свидетел , че единствения аргумент да се противопоставям на форумната фауна е , че се научих да гледам а НЕ да слушам , както и , че ако някой ми казва как ще спечеля . ........търся скритата пътека към загубата !
Другото са приказки,изпразнени откъм ресурс !
за да има пазар следва да има две групи малоумници (продавачи и купувачи) и една група големоумници [imoti.investor.bg] - които да обръщат пясъчния часовник !
ако разсъждаваш в тази посока - можеш сам да стигнеш до извода , "опакован" с алабалистики в тази публикация !
ако твърдиш , че очевидното е очевидно грешно - прав си !*angel**ok*

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
PMP
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
26-01-2010 - 09:25:46
Не бихме!
Re: бихте ли купили имот при очертан спад на цените с неясно ниво на застой?
31-01-2010 - 20:47:41
Quote
прУфесУр тъпарон
Quote
dival

Нали знаеш че не споря и внимателно те чета (между редовете )
тук се пита дали бихте купили при подчертан спад - казано ли е че има аналогия със сегашната ситуация
аналогията сами си я правим
но това е истината - всички телевизии и саитове постоянно говорят за спад - българина приема всичко казано по телевизията за 100% истина , затова които има кеш ще стои и ще чака , а и във времена на финансова криза - къде къде е по добре да си на кешова позиция отколкото на тухлена winking smiley
---------
дивале ,
опазил ме Горния от претенцията да бъда "четен между редовете"
пак той ми е свидетел , че единствения аргумент да се противопоставям на форумната фауна е , че се научих да гледам а НЕ да слушам , както и , че ако някой ми казва как ще спечеля . ........търся скритата пътека към загубата !
Другото са приказки,изпразнени откъм ресурс !
за да има пазар следва да има две групи малоумници (продавачи и купувачи) и една група големоумници [imoti.investor.bg] - които да обръщат пясъчния часовник !
ако разсъждаваш в тази посока - можеш сам да стигнеш до извода , "опакован" с алабалистики в тази публикация !
ако твърдиш , че очевидното е очевидно грешно - прав си !*angel**ok*
Тези дето обръщат пясъчния часовник са далече извън пределите на страната. А тук в БГ алчността е по-силна от инстинкта за самосъхранение.Има хора подготвени след година две да изкупуват на безценица жилищния фонд на българите.Не очевидното ами всичко е грешно в тази нещастна държава. Ако не беше така щяхме да сме на нивото на Израел.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход