Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Валутния борд и външният дълг

Публикувано от kuku987 
Re: Валутния борд и външният дълг
21-01-2010 - 23:46:55
Quote
Scyther
Quote
salvador
Scyther...намери ми една европейска държава,където да прилагат в момента подобни мерки...
btw...пазарната икономика не познава понятието "спекула".Спекулата за да съществува,предполага липса на пазар.

Идеята ти за високи данъци върху препродажбата на жилища не я разбирам.Защо си хареса точно 5 години..?Това е много време.

Високите данъци barbaron ги е обяснявал. За Франция иде реч. Доколкото знам и в Германия има подобни фискални мерки. Много държави субсидират земеделието си, не държа да е непременно с ДДС, има и други начини. Закон за частния фалит има в много държави. Какво им е на мерките?

P.S. И не е вярно, че спекулата предполага липса на пазар. Как ще дефинираш понятието "спекулативен пазар" тогава? Монополният пазар какъв е? Олигополният пазар какъв е?
При нас земеделието също е засегнато от мафиотски структури.
Едно жилище може да се продава скоро след покупката му и по други причини, освен спекулация.
Пазарът на недвижимите имоти е най-либералният пазар според мен. Просто участниците на него са най-много.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Валутния борд и външният дълг
22-01-2010 - 10:26:42
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход