Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На каква цена ще купите?

Публикувано от valsodar 
Re: На каква цена ще купите?
19-01-2010 - 21:11:36
avatar
Quote
камелия
Да не дава Господ да се случи нещо, защото първо новото строителство ще замине.
Quote
batko
Камелче какво стана.Чета и не вярвам на очите си.Ти си кацнала на Батко на ...............мненията от преди година

Тц! Преди една година ти си кацнал на мнението ми отпреди 15г.
Re: На каква цена ще купите?
19-01-2010 - 21:24:08
avatar
Quote
Scyther
Според мен, дъното е някъде 25-30% от пиковите цени. В Рига, Латвия пикът от 1600Е/м2 стига до дъно 450Е/м2, което е срив от 72%.
Ако приемем предположението ми за вярно, то следва, че пикът за София от август 2008 г. от 1143,67Е/м2 (предлагани тристайни), би следвало да достигне нива от 320,22Е/м2 (-72%) средна цена на предлагане тристайни за София.
Ще е интересно някой да изчисли същото за САЩ.
Допускам, че онези 450 Е/м2 в Рига са дъно, но далеч не съм сигурен в това.

При 320 Е/м2 за София и наем от 500лв/месец се получава 125 наема, което е доста близо до разбиранията за подходяща инвестиция. Мисля, че там някъде е цената.

Тук е необходима една лека корекция - изчислява се спад на продажната цена без промяна на наемната.
Пак ще повторя (като футболистите) - дайте един конкретен пример за пазарна цена = 100 наема.
Към днешна дата такова животно нема.
Ако има гарсониерки по 5.000 евро, кажете ми колко трябва да е наема?
.........................
Работих известно време с едни израелци - купуваха хотели, за да ги работят.
Тяхната формула беше: пазарната цена = 7 год. работа със закупения хотел (изплащане на 100% на инвестицията).
Тук обаче, те самите бачкаха много здраво, а не чакаха готови наеми.
........................
Re: На каква цена ще купите?
19-01-2010 - 22:03:35
avatar
Quote
dicho
Маркетингово проучване на пазара на става тук, малко момче, освен това какво значи "каква цена биха предложили" ? На какво жилище, в кой район ? Или пак ще го докараш до безумния въпрос - "Колко на кв м " ? За да ти спестя въпроса, ще ти кажа предварително -цена на кв м няма, има цена, която те устройва и можеш да си позволиш и цена, която е далеч от възможностите ти, макар имота да те устройва.

Извинете, но делението Ви* е неточно. Цените се делят по-скоро на:
а) такива, при които правите разумна покупка
б1) такива, при които правите неразумна покупка
б2) такива, при които няма значение, защото имате достатъчно пари, за да си позволите неразумна покупка

Ей така е по-правилно. Всеки сам избира дали да е разумен, неразумен или разхитител. Просто и лесно.

* изразната форма е такава, поради грандиозния стаж и преклонната възраст, при която всеки друг става "мое момче" winking smiley
Re: На каква цена ще купите?
19-01-2010 - 22:09:17
Quote
2010
Quote
Scyther
Според мен, дъното е някъде 25-30% от пиковите цени. В Рига, Латвия пикът от 1600Е/м2 стига до дъно 450Е/м2, което е срив от 72%.
Ако приемем предположението ми за вярно, то следва, че пикът за София от август 2008 г. от 1143,67Е/м2 (предлагани тристайни), би следвало да достигне нива от 320,22Е/м2 (-72%) средна цена на предлагане тристайни за София.
Ще е интересно някой да изчисли същото за САЩ.
Допускам, че онези 450 Е/м2 в Рига са дъно, но далеч не съм сигурен в това.

При 320 Е/м2 за София и наем от 500лв/месец се получава 125 наема, което е доста близо до разбиранията за подходяща инвестиция. Мисля, че там някъде е цената.

Тук е необходима една лека корекция - изчислява се спад на продажната цена без промяна на наемната.
Пак ще повторя (като футболистите) - дайте един конкретен пример за пазарна цена = 100 наема.
Към днешна дата такова животно нема.
Ако има гарсониерки по 5.000 евро, кажете ми колко трябва да е наема?
.........................
Работих известно време с едни израелци - купуваха хотели, за да ги работят.
Тяхната формула беше: пазарната цена = 7 год. работа със закупения хотел (изплащане на 100% на инвестицията).
Тук обаче, те самите бачкаха много здраво, а не чакаха готови наеми.
........................

Аз съм далеч от мисълта да давам каквото и да е, въпреки призива ти, който звучи "дайте другари да дадем"... Каквото сметнах съм го дал и толкоз. Ако тръгнем да вадим от 1000 кладенци вода, да изчисляваме, че при падане на цените наемите също падат, да съобразим, че нещата се влошават, че безработицата се увеличава, че оборотите на търговците са около 40% от онези тогава, че населението в БГ намалява, че предлагането се увеличава, че търсенето намалява и т.н., цената на Куку в един момент би изглеждала ъпърска отсекъде.
Аз просто казах колко бих дал в сегашно време, с което отговорих на въпроса на темата така, както е зададен. Толкоз.
5 000 евро за гарсонерки? Това не са мои думи. Нямам какво да "дам" по този казус.
Re: На каква цена ще купите?
19-01-2010 - 22:11:00
avatar
Quote
dodo2

Извинете, но делението Ви* е неточно. Цените се делят по-скоро на:
а) такива, при които правите разумна покупка
б1) такива, при които правите неразумна покупка
б2) такива, при които няма значение, защото имате достатъчно пари, за да си позволите неразумна покупка

Ей така е по-правилно. Всеки сам избира дали да е разумен, неразумен или разхитител. Просто и лесно.

С б2 не съм съвсем съгласна. Зависи от камбанарията- който ги има парите, може би прави сметка, различна от този, който ги няма. И намира "разумност", която убягва на нямащия..........smiling smiley
Re: На каква цена ще купите?
19-01-2010 - 22:29:01
... особено ако парите са откраднати ... "разумността" там е много специфична.
xxx
Re: На каква цена ще купите?
20-01-2010 - 00:36:29
В момента в Стара Загора се намират апартаменти на цени, които ме устройват горе-долу, но просто не ми се развалят депозитите и ще изчакам лятото до датата на падежа. Ще купя на цена 400-500 евро в широк център в зависимост от състоянието и вида строителство. Набелязал съм десетина апартамента и не вярвам да се разграбят всички до юни-юли.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-20 00:40 от xxx.
Re: На каква цена ще купите?
20-01-2010 - 08:08:38
Quote
valsodar
по съответната реакция да си сглобят някаква частична картина за очакванията на купувачите.
.


Само за сведение на новоизлюпения социолог - събирателството на мнения измежду няколко десетки лица прави картината толкова частична, че тя престава да бъде картина. Все едно да се опитате да направите снимка от 15 пиксела.....*stop*
Re: На каква цена ще купите?
20-01-2010 - 09:09:04
avatar
Не знам каква картина са си сглобили продавачите, но аз добавих още няколко пиксела в сборният колаж на глупаците, гледайки колко бързо осраха темата winking smiley
Re: На каква цена ще купите?
20-01-2010 - 09:32:29
Quote
studenta
Quote
genadieves
Давам мнение само за 3-те апартаменти Южни райони.
Панелка – 350-400 Е
Тухла – 550-600 Е

какво има толкова в тези таака споменавани южни квартали на софия

Животът ми е организиран в тези райони, работа, детска градина, родители, приятели и т.н. Живях 6 год. в Суха река и да то кажа много е по-добре от Лагера, където съм сега. Не си мисли, че ако излезе нещо добро другаде няма да му обърна внимание. А относно туризма, за сега той, и моя брокер, ако трябва да съм честен, ми спестиха поне 30-35 хил. Е. Дай боже всекиму.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход