Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става с наемите?

Публикувано от dodo2 
Какво става с наемите?
15-01-2010 - 15:34:09
avatar
Като че ли няма такава тема?

Поводът да я пусна е първо, че няколко пъти тук сме се чудели какво ще стане с офис наемите, след като се изтропат всички нови пред завършване, а други с апартаменти са споделяли, че наемодателите им са станали много благи. И в двете категории си мисля, че ще има проблем, а това което става само доказва, че има презастрояване, нещо което някои брокери все още се опитват да отричат.

И второ, получих следното:

"ЧАСТНО ЛИЦЕ ДАВА ОФИСИ ПОД НАЕМ В СОФИЯ" :] (това ще да е някой "обезщетен" )

"Дава под наем офиси в нова офис сграда Клас А на бул. Цариградско шосе ... Сградата е луксозно завършена. Представителна, стъклена фасада. ... Отдават се първи етаж: шоурум ... Втори и трети етаж: просторни офиси ...
Наем на помещенията за първи етаж : 2 500 лева / месец
Наем на помещенията за втори или трети етаж : 2 200 лева / месец"

По 225 квадрата = партер: 5.7 евро/м2, 2 и 3 етаж = 5 евро/м2

Опааа какви са тия цени?
Re: Какво става с наемите?
15-01-2010 - 15:42:37
С офис наемите ще стане страшно според мен. Жилища в София се посториха много малко, обаче офиси за сметка на това повече от необходимото.
Re: Какво става с наемите?
15-01-2010 - 16:04:33
avatar
Но от друга страна ако се сринат до смешни цени пък това е един стимул за развитие на малките фирми. Така че всяко зло за добро.
Re: Какво става с наемите?
15-01-2010 - 16:25:21
И не само.. за две добрини даже - ще живееш там и ще си двойно на кяр spinning smiley sticking its tongue out
Re: Какво става с наемите?
15-01-2010 - 18:56:23
avatar
Къде в офиса ли? smiling smiley

То вярно, че у нас са много популярни "офиси" с баня, тоалетна и кухня, ама не са се сетили да оставят едната стая за спалня.
Re: Какво става с наемите?
15-01-2010 - 19:05:37
Quote
dodo2
И второ, получих следното:

"ЧАСТНО ЛИЦЕ ДАВА ОФИСИ ПОД НАЕМ В СОФИЯ" :] (това ще да е някой "обезщетен" )

"Дава под наем офиси в нова офис сграда Клас А на бул. Цариградско шосе ...

Чувал съм убедени мнения от хора, които са вътрешни по темата НИ, че в Бг не може д а се говори за истински клас "А" офиси.
Има наши български напъни и страсти, нещо като звездите на хотелите, но не трябва да се приема буквално.
Предполагам, че всички знаете, къде са новите бизнесцентрове на Цариградско. Очевидно е, че дори само като местоположение (първи белег на офис кл. А) има пълно разминаване с критериите за класифициране на офиси.

Като гледам жалните напъни на Литекс (ежедневни реклами в праймтайма на най-гледани телевизии два месеца преди Нова Година) да си даде под наем още недостроените площи и като гледам колко пари се изляха там, направо плашещо е.
Мазало иде там, прав е 4овек.
Re: Какво става с наемите?
15-01-2010 - 19:11:55
Фирмата в която работя (голяма международна компания) беше планирала да се мести в нов клас А офис началото на миналата година. В началото на тази - още сме си в стария - просто новия има близо година закъснение. По неофициални слухове - ел инсталациите в новата сграда не могат да понесат товар от средно голямо сървърно помещение ...
Re: Какво става с наемите?
15-01-2010 - 21:54:29
avatar
Quote
nacheff
Чувал съм убедени мнения от хора, които са вътрешни по темата НИ, че в Бг не може д а се говори за истински клас "А" офиси.

Абсолютно вярно. И аз съм го чувал от мениджър, който търси офиси за своята фирма (огромна международна компания). Офиси има много, но качеството им е съмнително.
Re: Какво става с наемите?
15-01-2010 - 22:25:20
Не знам за София, но във Варна допреди 3-4 години имаше остра липса на офис площи. После балонът закара пазара в другата крайност, но имам усещането, че в София са се оляли далеч по-сериозно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-15 23:32 от Zrfv.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход