Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

...

Публикувано от studenta 
Re: криза няма 7 000 000 м2 се строят само в София
14-01-2010 - 22:01:38
спалните от по 10 м2 са недоразумение, продиктувано от това, че провинциалистите идващи в София търсят стаи като брой, а не квадратура, затова има парадокси от тристайни апартаменти по 80 м2, това е основно евтино и много лошо качествено строителство, на Барбуков и на Интертайм примерно, но те търсят такива само такива клиенти. Иначе нормален тристаен апартамент е от 150 - 180 м2 нагоре, което пък ако е евтино строителство не се продава, клиентите там както се досещаш са други.
Иначе си прав за брокерите. В момента в София читави брокери има сигурно пет или шест не повече. Всичко друго е някаква бедна измет, неправеща разлика между нотариален акт и удостоверение за наследници. Аз също съм бил брокер навремето и тогава беше различно, почти всички бяхме млади хора, облечении прилично и си разбирахме от работата. Сега са някакви изкукали бабиери, бивши химички, физички, продавачки и т.н. Пълна трагедия. Понякога искрено ги съжалявам хората, ползващи брокери.
Re: криза няма 7 000 000 м2 се строят само в София
14-01-2010 - 22:34:15
180 кв малко много ми идват за тристаен , но ще ги вместя някак си
аз лично живея в около 150 , обаче такива жилища срещам много рядко
првят се масовки и наистина съм попадал на спалня от 9 квадрата иначе апартамента беше около 103 голяма трапезария , една прилично голяма спалня и тъкмо започна да ми харесва когато видях 9 квадратното недуразумение -както и да е
строителите правят масовки от 60 до към 100 кв защото такива бяха купувачите - тоест купувачите могат да си позволят суми в диапазон 50-80 хил евро като горната граница беше задължително обвързана с кредит
и пазара наистина вървеше заради този тип жилища
въпроса които трябва да си задават и строители и агенции е "кога ще тръгне кредитирането"
а иначе за тези апартаменти 150-180 кв си има клиенти , но те просто са си насмогнали масрафа както се казва и това са хора които търсят спокоиствие , престиж , сигурност , удобство - но не и цена
а цената се формира от масовия пазар
занчи може например в Манхатън един двустаен да струва 1 млн долара , но за София това не е възможно
по принцип са несравними нещата , но ако масовия пазар предлага качество и цена тогава лукс имотите наистина ще си бъдат от съпи по скъпи
България е една държавица която не е кои знае какво - е...можем ли да очакваме цени като в Монако - в краина сметка там по улиците от време на време минават коли от формула едно , а в София минават само каруците на циганите - контраста е огромен
Затова сега ще иам едно оздравително изтрезняване и после бавно и полека по 2-5% на година ще се покачват имотите но аз по рано от лятото на 2011 не ги виждам нещата
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход