Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти

Публикувано от dodo2 
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 20:31:54
Quote
Scyther
Quote
dragula
Quote
dodo2
Никой не ми отговори.

"Но аз се чудя защо е такава схема - ако аз като купувач съм склонен да дам 85000, а това е цена при която другите биха се отказали, какво пречи да си започна с 50000 и да наддавам до 85000 само ако има конкуренция (като съответно те се откажат в този момент). Пак същото ще се получи, а няма да загубя един задатък."

Понеже съм на кеф, ще ти кажа.
Има участници, които предлагат дори 120 000 при пазарна от 90 000, примерно. Така се елиминира явното наддаване. Те губят задатъка за най-високото предложение, но с търпение, преговори и процедурни протакания получават имот на цена близка до началната.

*drunk*

Обърках се нещо. Не разбирам следното:
1. За всяко предложение ли се внася задатък?
2. Ако един участник е направил 10 предложения и после откаже 9 от тях, губи ли 9 задатъка?
3. Как е решен въпросът със задатъците на предложенията при явния търг?
4. Ако участник X даде 2 оферти - най-ниската и най-високата, а участник Y е дал своята оферта по средата, то логично печели участник X със своята най-висока оферта. Но според статията участник X може да се откаже от своята висока оферта само в рамките на търга. Не печели ли Y тогава?
Съжалявам, не ми е ясно, не съм присъствал на търг.

Пия много рядко. Веднъж на три месеца горе-долу. Днес пия. И пак не е много, но все пак пия, затова продължавам да обяснявам.
Губи се зададътъка само за предложението, което е спечелило, т.е. най-високото. За останалите не се губи задатъка. Като на някое предложение му дойде реда, че има право да закупи имота, защото се явява следващото най-високо, наддавача има право да в едноседмичен срок да реши дали да купи имот или да се откаже. Ако заяви, че иска да го купи и не внесе обявената от него цена, си губи и той задатъка, ако се откаже да го купи нищо не губи.

Другият момент е, че човекът с десетте предложения ги подава от свое име като физическо лице, като фирма, или по-скоро като 2-3 фирми и като още едно или две физически лица. Това създава впечетление в останалите участници, че между предложенията няма нищо общо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-07 20:48 от dragula.
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 20:40:40
Благодаря! Взе да се прояснява нещо, но изниква още един въпрос. Примерно аз и ти сме подали по 2 предложения. Печелиш ти, твоето е най-високо. После се отказваш, губиш си задатъка с надежда по-ниското ти предложение да хване ред. Обаче моето най-високо е малко над твоето по-ниско. Какво става тогава?

А, и наздраве щом си пийваш!*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-07 20:41 от Scyther.
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 20:46:08
Quote
Scyther
Благодаря! Взе да се прояснява нещо, но изниква още един въпрос. Примерно аз и ти сме подали по 2 предложения. Печелиш ти, твоето е най-високо. После се отказваш, губиш си задатъка с надежда по-ниското ти предложение да хване ред. Обаче моето най-високо е малко над твоето по-ниско. Какво става тогава?
Ти си мислиш, че между моето най-високо и между моето по-следващо няма нищо общо и си изтегляш задатъка и тогава вече не си в играта, но ако не си изтеглиш задатъка, то аз се срещам с теб и ти предлагам някаква сума, за да си изтеглиш задатъка.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 20:50:19
avatar
Нормално човек би си изтеглил задатъка, чак след като се увери че има сделка на цената след неговата. Т.е. остава единствено варианта с "разговора", той включва ли и бой, отвличане и т.н. smiling smiley
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 20:56:27
Quote
dodo2
Нормално човек би си изтеглил задатъка, чак след като се увери че има сделка на цената след неговата. Т.е. остава единствено варианта с "разговора", той включва ли и бой, отвличане и т.н. smiling smiley
Цена преди неговата. winking smiley Да пази бог или "аллах" от такива неща winking smiley , гледам и турски сериал между другото, всичко е много културно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-07 20:58 от dragula.
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 20:57:04
Quote
dragula
Quote
Scyther
Благодаря! Взе да се прояснява нещо, но изниква още един въпрос. Примерно аз и ти сме подали по 2 предложения. Печелиш ти, твоето е най-високо. После се отказваш, губиш си задатъка с надежда по-ниското ти предложение да хване ред. Обаче моето най-високо е малко над твоето по-ниско. Какво става тогава?
Ти си мислиш, че между моето най-високо и между моето по-следващо няма нищо общо и си изтегляш задатъка и тогава вече не си в играта, но ако не си изтеглиш задатъка, то аз се срещам с теб и ти предлагам някаква сума, за да си изтеглиш задатъка.

Схванах. Доста полезна информация! Благодаря и наздаве!
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 21:04:25
avatar
Quote
Scyther
Quote
dragula
Quote
Scyther
Благодаря! Взе да се прояснява нещо, но изниква още един въпрос. Примерно аз и ти сме подали по 2 предложения. Печелиш ти, твоето е най-високо. После се отказваш, губиш си задатъка с надежда по-ниското ти предложение да хване ред. Обаче моето най-високо е малко над твоето по-ниско. Какво става тогава?
Ти си мислиш, че между моето най-високо и между моето по-следващо няма нищо общо и си изтегляш задатъка и тогава вече не си в играта, но ако не си изтеглиш задатъка, то аз се срещам с теб и ти предлагам някаква сума, за да си изтеглиш задатъка.

Схванах. Доста полезна информация! Благодаря и наздаве!

Нещо май се е случило.
От много отдавна не се е развивала тема без глупави изФърляния.
Добре е че става ясно на какво ниво са търговете.
А по коридорите на държавните съдии изпълнители доста предложжжжения съм чувал.
Имаше един преход между два коридора който ако заговориииии.
ss7
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 21:19:57
Може ли някой да ме осветли при продажба на търг на имот с ипотека какво става с ипотеката след продажбата. Пада ли или се прехвърля на новия собственик и той я дължи на банката?
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 21:30:41
Quote
ss7
Може ли някой да ме осветли при продажба на търг на имот с ипотека какво става с ипотеката след продажбата. Пада ли или се прехвърля на новия собственик и той я дължи на банката?
По закон всички тежести, учередени след учередяване на ипотеката падат, за да се случи това и в действителност трябват доста нерви.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-07 21:33 от dragula.
ss7
Re: Защо публичната продан е бедствие за собствениците на имоти
07-01-2010 - 22:04:32
Quote
dragula
[
По закон всички тежести, учередени след учередяване на ипотеката падат, за да се случи това и в действителност трябват доста нерви.

Аз питам дали ипотеката пада, а не тежестите след ипотекирането.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход