Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Гениалните" прогнози

Публикувано от valsodar 
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 15:28:59
avatar
Quote

Няма да е учудващо, ако цените на имотите паднат с 5% през следващата година, прогнозира Страхил Иванов, управител на агенцията за недвижими имоти Явлена

Започналата през миналото лято кредитна криза беше предшествана от имотен срив в Испания. У нас тези въздействия започнаха да се усещат още от декември с борсовите понижения, а от април т.г. се наблюдава промяна на структурата на пазара на недвижими имоти у нас, коментира Страхил Иванов, управител на агенцията за недвижими имоти Явлена. Намалява търсенето в средния ценови сегмент между 900 и 1500 EUR за кв. м. Продават се евтините и луксозните имоти. Нормалните купувачи показват понижен интерес. Основен фактор за това е повишаването на лихвите по кредитите, което има задържащо пазара действие. Ако тази тенденция се задържи в следващата година, няма да е чудно да наблюдаваме ценови спад до 5%, допълни Иванов.

Това бе прогнозата му за тази година *bow*:}
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 16:10:01
Много як спор между Питър Шиф и една Брокерка smiling smiley
Прогноза за 2008


Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 17:23:38
Ама аз като ти казвам колега, че малкото неуко момченце валсодарчо е набълбукан с комплекси, ти не ми повярва веднага ! Колко ли още теми ще спретне, за да доказва колко Страхил/примерно/ , дето от 20 години се занимава с имоти нищо не разбира и колко валсодарчо разбира. Това ако не е комплексарщина, не знам кое е.
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 18:06:47
Quote
dicho
Ама аз като ти казвам колега, че малкото неуко момченце валсодарчо е набълбукан с комплекси, ти не ми повярва веднага ! Колко ли още теми ще спретне, за да доказва колко Страхил/примерно/ , дето от 20 години се занимава с имоти нищо не разбира и колко валсодарчо разбира. Това ако не е комплексарщина, не знам кое е.

Абе къде е Иванов бе *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-29 18:26 от granit.
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 19:10:13
Quote
Imotenbalon
Много як спор между Питър Шиф и една Брокерка smiling smiley

И това е интересно: За наливането на пари в Щатите и евентуалните последици



Re: "Гениалните" прогнози
02-01-2010 - 14:01:00
Quote
valsodar
Да върна ли година назад прогнозите им?
За това как е немислимо цените да падат, как щели да паднат само тези на панелите, на некачественото строителство, на лошите локации, на ваканционните имоти - да изреждам ли всичките им партенки подред?

Винаги съм се учудвал на подобни твърдения "цените на панелките ще паднат, а на топ офертите - не". Ако чуя или прочета нещо подобно съм убеден, че "експерта" се опитва да манипулира пазара.
Всичко в сектора на НИ "пада" spinning smiley sticking its tongue out и ще запази състоянието си на свободно падане поне още година!
Re: "Гениалните" прогнози
02-01-2010 - 20:24:32
Quote
Бай Пешо
Quote
valsodar
Да върна ли година назад прогнозите им?
За това как е немислимо цените да падат, как щели да паднат само тези на панелите, на некачественото строителство, на лошите локации, на ваканционните имоти - да изреждам ли всичките им партенки подред?

Винаги съм се учудвал на подобни твърдения "цените на панелките ще паднат, а на топ офертите - не". Ако чуя или прочета нещо подобно съм убеден, че "експерта" се опитва да манипулира пазара.
Всичко в сектора на НИ "пада" spinning smiley sticking its tongue out и ще запази състоянието си на свободно падане поне още година!

Е поне на една таванска боксониера в района на площад Славейков цената вече се качва. winking smiley

И то със 74% процента за по-малко от месец. По-точно за 13 дена. winking smiley

Бай Пешо [ Отговор ]
Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 15:40:08 Регистриран: преди 1 година
Мнения: 201

Имам приятели, които за закъсали с ипотеката си и ми предлагат да ми продадат за 11500Е таванска боксониера 26 кв.м. /стая около 19 кв.м., антре околи 2,5 кв.м. и баня с тоалетна около 1,5 кв.м./. Боскониерата няма скосявания и е с височина от 2,3м. до 2,55 м.
Локацията е отлична - на 100-150 м. от площад Славейков. Няма течове от покрива. Преди 2-3 години са подменили фаянса и теракота в банята.
Изгрежда примамлива оферта за отдаване под наем, и сериозно се замислям върху офертата им.
Естествено решението ще си е изцяло мое, но все пак ми е интересно дали на Вас ви се струва добра инвестиция /все още имам колебания/?

dodo2 [ Отговор ]
Re: Това добра цена ли е?
02-01-2010 - 22:53:47 Регистриран: преди 1 година
Мнения: 2 619

Бай Пешо, за 20000 eur продава ли го?

Това са 7000 отгоре или наема за 4 години на студента безплатно изкаран за 1 седмица от братовчедка ти

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-01-03 01:11 от dragula.
Re: "Гениалните" прогнози
02-01-2010 - 21:10:46
Цитат:

>Винаги съм се учудвал на подобни твърдения "цените на панелките ще паднат, а на топ офертите - не".<

Братя и сестри Западноанадолци, качествен панел 3-стаен 75 кв.м. (такива има доста в София) , предлага много по-добри условия за съжителство, съвъкупления и възпроизводство на популацията от ново строителство тип " мафиотско-мутрашко-селско-първенюшки" стил двустайни 75 квадрата с 20 квадрата идеални части и 10 квадрата тераси, а именно кухнески бох, т.е кюше с хладилник и печка с трапезария 3м на 3м и спалня с размери колкото жената да отвори краката без да опират в стените.
.
NO, THANKS, FUCK OFF , MOTHERFUCKERS !

Мислете за децата , драги съотечественици ! Когато те решават дали да станат доктори, инженери, художници или мутри, чалга-певачки и сутеньори, последното нещо, което ще повлияе на избора им е кичозния едно-двустаен за 90 000 в "престжен" квартал!
Re: "Гениалните" прогнози
02-01-2010 - 21:14:10
Quote
Спиридон Тепавичаров
Цитат:

>Винаги съм се учудвал на подобни твърдения "цените на панелките ще паднат, а на топ офертите - не".<

Братя и сестри Западноанадолци, качествен панел 3-стаен 75 кв.м. (такива има доста в София) , предлага много по-добри условия за съжителство, съвъкупления и възпроизводство на популацията от ново строителство тип " мафиотско-мутрашко-селско-първенюшки" стил двустайни 75 квадрата с 20 квадрата идеални части и 10 квадрата тераси, а именно кухнески бох, т.е кюше с хладилник и печка с трапезария 3м на 3м и спалня с размери колкото жената да отвори краката без да опират в стените.
.
NO, THANKS, FUCK OFF , MOTHERFUCKERS !

Мислете за децата , драги съотечественици ! Когато те решават дали да станат доктори, инженери, художници или мутри, чалга-певачки и сутеньори, последното нещо, което ще повлияе на избора им е кичозния едно-двустаен за 90 000 в "престжен" квартал!


*ok*
Re: "Гениалните" прогнози
03-01-2010 - 18:35:12
avatar
dragula от изключения не се првят изводи, аз може да не съм изтрезнял още. smiling smiley

Тази седмица мисля да обиколя каквото се продава около Славейков, за да добия представа какво е "таванско в центъра" и да си променя мнението smiling smiley


А по темата, то не е бивша прогноза, а направо бивш факт:

12.09.2006: Катя Ценова: Цели села вече са заселени с англичани

:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход