Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това добра цена ли е?

Публикувано от Бай Пешо 
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 18:36:38
Quote
ТОРТКО
Готово знаем вече част от кандидатите за медала (майка Тереза) то са чувства то е съвест. Никога не смесвайте чувствата с бизнеса–обречени сте. Я да видим сега каква е ситуациятя–значи ако ти им дадеш пари на заем срещу лихвичка парите са заминали–нема връщане и приятеля нема да мувидиш повече очите. Значи си пре...н. И ти на това приятел–познат ли му казваш? Ама те мъчи душичката и съвеста–ама те били в затруднение те били в безизходица банката ЧСИ и други глупости–СТИГА, БАСТА. Ти правиш инвестиция а както писах вече 10 стотинки на 1 лев. Ама пустата съвест пак се обажда кво ще кажат хората? Та ето кво аз ще ти кажа. Те ти предлагат и ти им правиш контра предложение за 8000 евро и нито стотинка повече! На тебе тоз коптор не ти е жизнено необходим поемаш рискове за наеми–наематели, време, нерви, пари, ремонти в бъдеще, такси, данъци и накрая лошата шега пазара който може да ти врътне. А чакай и тебе да намеса ами недай си Боже стане нещо с тебе или с човек дето ти е по близък от тези закъсалите? А? Това на теб ще го остава да си го развиеш както ти е угодно. А и другите съфорумци нека се изкажат. Нищо лично ама business is business.

Тортко, въобще не става въпрос за пазарлък - нито за 8000Е, нито за 10000Е. Ако реша да го купувам - цената е 11500Е и вече си давам сметка, че тя не е висока /наддаването стигна 12000Е *yes*/.
А що се отнася до приятелството, хората са готени, но са в затруднение и не, че няма да искат да ми върнат дадени на заем 11500к, но ще им е трудно /поне в момента така изглежда/ - парите, които дължат на банкат са повече от 11500к, т.е. първата им грижа ще е да се оправят с останалата част от кредита си, а не да ми връщат на мен парите, дадени назаем.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 18:38 от Бай Пешо.
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 18:37:33
avatar
Quote
ТОРТКО
Те ти предлагат и ти им правиш контра предложение за 8000 евро и нито стотинка повече!

Аз бях сериозен за 12000, така че тука има наддаване smiling smiley
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 18:44:47
Quote
ТОРТКО
Готово знаем вече част от кандидатите за медала (майка Тереза) то са чувства то е съвест. Никога не смесвайте чувствата с бизнеса–обречени сте. Я да видим сега каква е ситуациятя–значи ако ти им дадеш пари на заем срещу лихвичка парите са заминали–нема връщане и приятеля нема да мувидиш повече очите. Значи си пре...н. И ти на това приятел–познат ли му казваш? Ама те мъчи душичката и съвеста–ама те били в затруднение те били в безизходица банката ЧСИ и други глупости–СТИГА, БАСТА. Ти правиш инвестиция а както писах вече 10 стотинки на 1 лев. Ама пустата съвест пак се обажда кво ще кажат хората? Та ето кво аз ще ти кажа. Те ти предлагат и ти им правиш контра предложение за 8000 евро и нито стотинка повече! На тебе тоз коптор не ти е жизнено необходим поемаш рискове за наеми–наематели, време, нерви, пари, ремонти в бъдеще, такси, данъци и накрая лошата шега пазара който може да ти врътне. А чакай и тебе да намеса ами недай си Боже стане нещо с тебе или с човек дето ти е по близък от тези закъсалите? А? Това на теб ще го остава да си го развиеш както ти е угодно. А и другите съфорумци нека се изкажат. Нищо лично ама business is business.

Съгласен. Ако ще им даваш пари без лихва и си готов да ги забравиш е приятелство. Ако ще купуваш, вече е бизнес. Там сте две противоположни страни и приятелство няма. Има сделка. Те си преследват своите интереси и поемат рискове, ти също. Ако след време се вдигнат цените - печелиш, а те губят. Ако паднат - обратното. При всички случаи един от вас ще е загубил във времето. Най-добре като приятел да им го изясниш това, за да няма после криви погледи. А твоята гледна точка трябва да бъде десетина годишната перспектива на цените на наемите. Това трябва да те вълнува. От една страна в София винаги ще има студенти, но такова предлагане вероятно ще отрази натиск върху цените на наемите. Поне такава е тенденцията в момента. Как ще се развие в продължение на 10 години, всеки си има мнение, аз също, но не искам да ти давам съвет. Имаш глава на раменете.
Успех!
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 18:46:00
avatar
Quote
Бай Пешо
Ако реша да го купувам - цената е 11500Е и вече си давам сметка, че тя не е висока /наддаването стигна 12000Е *yes*/.
А що се отнася до приятелството, хората са готени, но са в затруднение

Е сега няма ли да ти е гузно спрямо приятелите, като знаеш, че са можели да получат повече? smiling smiley
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 18:46:42
Quote
dodo2
Quote
ТОРТКО
Те ти предлагат и ти им правиш контра предложение за 8000 евро и нито стотинка повече!

Аз бях сериозен за 12000, така че тука има наддаване smiling smiley

Събираш желаещите в уречен ден и час на имота и правим наддаването. smiling smiley
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 18:48:24
Пешо, нещо не е наред в тая работа!
И на мен ми се иска да го купя това таванче с баня на пъпа на София. Сигурен съм че без проблем, ще му се намерят наематели за 100-на?, а това си е добра рентабилност за мен!
Знам, че "приятелите" ти могат без проблем да го продадат за повече в момента и брокерите го казват!
Защо ти го предлагат на теб на тая промоционална цена?
Дали добрите ти "приятели" не пропускат нещо...
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 18:54:57
avatar
Quote
gogolcho
Събираш желаещите в уречен ден и час на имота и правим наддаването. smiling smiley

Дотук 6 кандидати, 1/3 да са на думи, остават поне 4.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 18:58 от dodo2.
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 22:03:08
avatar
12900. % е елиминиран smiling smiley
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 22:15:45
Mдааа, прекалено убава е офертата за да е истинска...
Аз очаквам повече подробности преди да се включа!
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 23:00:03
Какво се надбегвате бе ще има за всички.Хора като вас ще направят бултрапа през март-април и после само гледайте какво ще се случи *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход