Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Закон против спекулата с НИ

Публикувано от gogolcho 
Re: Закон против спекулата с НИ
17-12-2009 - 13:13:49
Жорес,
Имах предвид, отделния индивид. Например, един човек, чието призвание, хоби, влечение, всичко онова, което му е в сърцето, по щастливи обстоятелства, печели от това. И този, същия човек, има възможност, да се захване със съвсем друго нещо, т.к. приходите ще са много по-големи. И , въпреки това, не го прави. Съвсем не, поради притеснения от неизвестното, несигурността, а поради вътрешната му нагласа, желанието му от удовлетворение, постигнато от самата работа, а не финансовото и изражение.
Това имах предвид.
Re: Закон против спекулата с НИ
17-12-2009 - 13:27:27
Quote
goro
Мила Муза,
тъй като вече си "имам Лисица", няма да правя опити да те "опитомявам". *rose*

Но никъде не съм говорил за пълна регулация.
Единственото на което се противопоставям е, че пазара трябва да се остави без каквито и да е регулации и сам на себе си... движен от "алчността"... То ще е като да нямаме правила за движение по пътищата, в морето, във въздуха и пр... (някои ни съветват да ги оставим и тях на пазара) Пробутват ни старите си кецове не само на думи но и на дело.
По делата им ще ги познаете!

:]
Жоро, нещо не се подавам на опитомяване, дори и да решиш, да отделиш време... :]

Разбира се, че без регулации не може. Просто, се закачих за примера ти и исках да покажа, че и без регулации, Жорес би могъл да излезе от статуквото - работа за къшей хляб. Но, ако например има регулация, да не може да изнася повече от 10 кофи пясък на ден...

Това, което писах по-нататък е, че всичко е въпрос на избор на отделния индивид - или избира да работи за къшей хляб, или има предприемачески дух, хъс, сърце, кураж, за да се справи и без регулации
Всичко е въпрос на избор, на вътрешна философия... Затова и мисля, че все пак хората не са еднакви, по отношение на работата...

Това беше... smiling smiley *drink1*
Re: Закон против спекулата с НИ
17-12-2009 - 13:31:25
Муза това е право на избор, човек трябва преди всичко да е щастлив от работата си.
Re: Закон против спекулата с НИ
17-12-2009 - 13:49:42
Quote
jores
Муза това е право на избор, човек трябва преди всичко да е щастлив от работата си.

Така е, Жорес! smiling smiley

Винаги уважавам правото на избор. Не смятам, че някой трябва да бъде упрекван за това.

Както и избора, да се търси сигурното, да се задоволява с по-малко, да не се натоварва психически... Защото другото, освен че носи повече блага, но и натоварва много повече, както и отговорностите са далеч по-големи.

Не приемам, единствено, когато изборът е направен и в същото време се гледа, сравнява, и всички не дотам приятни чувства и настроения... Те стават, обикновено, предпоставка за искания, несъответстващи на позиционирането...
Re: Закон против спекулата с НИ
17-12-2009 - 14:02:32
Quote
gogolcho
И по същество не виждам съществена разлика между наложените от ЕС максимуми за роуминг и този закон.


Не виждате, защото не сте в състояние да осъзнаете сериозната разлика между монополния и свободния пазар.....
Опитайте се да се осведомите за разликите и тогава раздавайте квалификациите си!
Успехsmiling smiley
Re: Закон против спекулата с НИ
17-12-2009 - 16:26:44
Quote
ivorad
Quote
gogolcho
И по същество не виждам съществена разлика между наложените от ЕС максимуми за роуминг и този закон.


Не виждате, защото не сте в състояние да осъзнаете сериозната разлика между монополния и свободния пазар.....
Опитайте се да се осведомите за разликите и тогава раздавайте квалификациите си!
Успехsmiling smiley

Слабо Ви е заяждането, колега.smiling smiley Тук иде реч за регулация на наднационално ниво - ЕС не издава лицензи и не прави никого монополист. За сметка на това пък може да реши, че цените на роуминга (впрочем доста разнообразни преди регулацията, което подкопава съвсем тезата Ви) са неподходящи за ЕС и да сложи таван на цената.

Свободният пазар също може да бъде ограничават и това се прави дори в БГ. Например, БНБ издава наредба, с която определя по свое усмотрение задължителните резерви на търговските банки. Ако им определи по-високи резерви, банките ще разполагат с малко свободен ресурс и, съответно, няма да могат да отпуснат същия размер кредити.winking smiley
Re: Закон против спекулата с НИ
17-12-2009 - 16:57:53
Същата история съм чувал за Батак - заможните и работни селяни държали хубавата земя която сега е на дъното на язовира, а бедните - по чукарите, сега на брега на язовира...
Re: Закон против спекулата с НИ
17-12-2009 - 18:18:58
И аз не съм съгласна, че има само черно, и само бяло.
Бялото го свързвам с идеалните хора, а такива просто няма.
Черното, го свързвам с лош човек. Само лош - няма. Има външно такова проявление, което съвсем не означава, че няма нищо добро в него, дори не означава, че лошото преобладава. Понякога, е просто параван, зад който се крие.

Освен това, тези категории са много относителни. В зависимост от момента, в зависимост от индивидуалната нагласа за възприемане на околните. Нали, все пак те определят...

А и крайностите са скучни, сиви дори, непродуктивни, според мен...

За твореца... ами да, той в творенето си, няма нужда от други хора. По-скоро, дори му пречат. Такъв тип трудно се комбинира и работи в екип. Нещо, като единак...
Re: Закон против спекулата с НИ
20-12-2009 - 19:24:25
Гугъл са виновни, че улесняват живота или, че пречат на конкуренцията :]

Аз до колкото съм запознат, компанията не предоставя книгите безплатно и съответно авторите би трябвало да получат своето за труда си. Май страда няйкой безпомощен книгопродавец осъзнаващ, че ако не спре по - добрия със "сила" след две/три години ще е бивш книгопродавец.

Линк към статията на английски
Та така с регулацията, служи на компанийте, които пък служат на властта за да може да им подсигурява бизнеса в подобни и не само моменти.

Гугъл ще ги мачкат не за друго а защото са адски добри, може и да ги забранят в името на обществото, че както са го подкарали стават мега сила, а властта не обича много силен и независим бизнес.

Весели празници.
Re: Закон против спекулата с НИ
20-12-2009 - 19:37:51
Ако авторското право не е изтекло, Гугъл трябва да се съобразят и да не разпространяват такива книги в мрежата. Иначе инициативата им е похвална. Н амен поне ще ми е от голяма полза.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход