Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова мода: банкрут и само наеми

Публикувано от Melisa 
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
21-12-2009 - 20:58:21
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
22-12-2009 - 00:16:25
Quote
ТОРТКО
В интерес на истината имаше хора които го предвиждаха края на историята но кой ти чува 1–2 камбани заглушени от примамливият шум на банкнотите виковете на спекуланти–нагоре, нагоре само на там и подвеждаха простодушни, наивни хора с желание за собствено жилище със единствената цел за комисион, лична облага а затова има специално място в Ада за лихвари, банкери и спекуланти. Не е задължително да си финансов специалист но е задалжително когато видиш че някои прави колосална грешка която ще съсипе живота му да се опиташ да го откажеш от фаталната стъпка а не да му навреш главата в торбата. А ако той реши да я направи ОООООООООООООООО тогава жална му майка. Тогава идвам Аз нети рожелавам да се срещаш с мене ще мина през тебе както валяк минава през яице, ще те разбия като щайга, ще те оглозгам като лешояд, ще те смачкам ще те стъча в калта, дете от майка взимам. И идва логичният въпрос " Ти съвест нямяш ли?" нямам много отдавна съм я убил като сом с дръжката на ножа. Хладнокръвен, пресметлив и свиреп когато стане дума за бизнес, зделки и пари.

Ух, истината боляла, казват.
Сделката си е "С"делка, макар и с дявола.
Не стана ясно брокерите на НИ при спекулантите ли са, при лихварите или при банкерите...
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
22-12-2009 - 03:22:44
avatar
Quote
Scyther


Ух, истината боляла, казват.
Сделката си е "С"делка, макар и с дявола.
Не стана ясно брокерите на НИ при спекулантите ли са, при лихварите или при банкерите...
Брокерите нали са посредници те са свързващото звено между тях така че те са най много у гювеча, така че и те там вътре в кюпа са нема мърдане. Боли истина която е истрадана–ко ме боли мене че Мара двуцевката загубила имотеца. Ситият на гладният не вярва. Пропуснах си потписа. А и да попитам Geto що така се хилиш бре не че смехът не е полезен ама това са сериозни неща. Един умира друг му го завира. Долнопробна работа.

Ни копува ни продава



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-22 03:28 от ТОРТКО.
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
22-12-2009 - 16:47:19
Ти драги приемаш нещата мн. на сериозно, а и себе си майwinking smiley
Всеки да направи каквото може пък каквото дойде!

Смехът ще спаси света*angel*

Бъдете добри поне още неколко дена, че дедо Коледа гледа.
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
24-12-2009 - 20:41:27
Quote
acen1975
точно тази зима ще е момента да се купува в сащ.....има 8000$ държавна субсидия за хора,нямащи имот,лихвите са най ниски от всякога преди,а на квато лихва заключиш в сащ,така ще плащаш през целия срок(няма банки измамници,както са всички в бг).......
цените са смешни-апт от 65 кв,в зависимост от града върви между 45000$-70 000$....да приемем средно 55 000$.......минус 8000 държавна помощ,става 47 000$,абсурдно ниска лихва от 4.5%.....отиваш на вноска от 200$ на месец!!!!!!!!и без да даваш твои пари за финансиране,ако даваш,вноската пада още!

Chudia se ti tezi raboti izmislia6 li si gi ili prosto obi4a6 da si govori6 na izust? *xxx* Ot gore napisanoto kakto i ot sledva6tia ti post namiram mojebi edva 20tina procenta istina. Neka analizirame mnenieto ti:

"точно тази зима ще е момента да се купува в сащ" - da taka e, no ne savsem. Sega sa v po izgodnia pozicia za hora s cash pari da kupuvat ot kolkoto tezi koito 6te finansirat zaema si
"има 8000$ държавна субсидия за хора,нямащи имот" - ne samo za kora niama6ti imoti, s udaljenia srok do 30ti April i hora sas imoti mogat da se klasirat za $8000 tax credit-a
"лихвите са най ниски от всякога преди" - prav si tuk, za sega sa vse o6te niski
"а на квато лихва заключиш в сащ,така ще плащаш през целия срок" - nai razprostranenite programi sa sas fixiran lihven procent, no ima o6te dosta drugi razli4ni alternativi, spored nujdite na individualnia kupuva4. Ot izkazvaneto ti zvu4i siaka6 vsi4ki zaemi sa 30/15 years fixed
"цените са смешни-апт от 65 кв,в зависимост от града върви между 45000$-70 000$" - imaiki v predvid 4e pi6e6 v balgarski forum, iavno adresira6 balgarski kupuva4i. Imaiki v predvid tova, nai mnogo balgari v USA ima v Chicago, New York, LA. Za poslednite dva izbroeni grada se znae 4e sa dosta skapi4ki, kolkoto do Chicago(kadeto jiveia i az) za $45-70k 6te si vzeme6 apartament koito niama da e v hubav raion, 6te e ukaiano sastoianie i 6te sa mu nujni edni pone $10-20k(zavisi ot tova kak iska6 da go oburudva6) za da stana priemliv za jiveene, kato az se koncentriram kam gornata granica na primera ti ($70k). Za $45k si v centara na getoto ili Mexico City smiling smiley
"да приемем средно 55 000$.......минус 8000 държавна помощ" - tezi $8k darjavna pomo6t ne ti se prispadat ot pokupnata cena na imota, a ti se davat kato kredit kogato na sledva6tata godina si pravi6 taksite. Neka obiasnia malko za horata koito ne sa na iasno s "praveneto na taksite" smiling smiley Na vseki rabote6t mu se udarjat ot zaplatata opredelena suma za taksi. Na niakoi hora im udarjat pove4e taksi ot neobhodimoto a na niakoi po malko. Sled nova godina (Fevruari - Mart) vseki triabva da obiavi pred darjavata kolko pari e napravil minalata godina i da pokaje kolko taksi e platil za tiah i ako ne e platil dostata4no pla6ta dopalnitelno. Ako li pak sa mu udarjali pove4e taksi ot neobhodimoto, darjavata 6te mu varne razlikata. Ta tezi $8000 ne ti se davat pri zakupuvaneto na imota ami ti se davat kato kredit kam taksite. dva primera:
1.Ivan triabva da plati na darjavata tazi godina $9000 taksi, toi oba4e si e kupil imot i darjavata mu dava vaprosnite $8000 kato kredit i toi triabva da plati samo razlikata ot $1000
2.Stefan oba4e ima udarjani prekaleno mnogo taksi prez godinata i toi triabva da polu4i $2000 obratno ot darjavata + $8000 kredit poneje i toi si e kupil imot i taka darjavata 6te mu varne $10,000 total.
Kredita ot darjavata sa realni pari, ne sa niakakva izmama, za poreden pat e 4e te ne se davat pri zakupuvaneto na imota a v posledstvie. Sa6to vajno ne6to e da se znae 4e tova e samo za hora koito jiveiat v zakupenite si imoti. Ako niakoi ot BG iska da investira v imot v USA, no ne jivee i ne raboti tuk edva li 6te uspee da se vazpolzva ot kredita.
"става 47 000$," - ne, nestavat $47k, ostavat si $55k poradi gore obiasnenite pri4ini.
"абсурдно ниска лихва от 4.5%.....отиваш на вноска от 200$ на месец" - lihva za 30 godi6en fiksiran zaem ot 4.5% v momenta niama, kakto i skoro ne e imalo. Ako govori6 za 15 godi6en zaem togava 4.5% e vazmojno, dori v podhodia6tia moment moje da se uspee i 4.375% da se vzeme. V momenta lihvite na 30 godi6nite zaemi sa okolo 4.875% ili po realno 5%, ta vnoskata ti za $55k apartament-dupka 6te e $295.25
"и без да даваш твои пари за финансиране,ако даваш,вноската пада още!" - e tova e nai goliamata glupost. Ve4e niama zaemi bez da parvona4alna vnoska! Ako si napravi6 zaema FHA moje6 i da mine6 s 3.5% parvona4alna vnoska, no tam vlizat v igra drugi faktori kato Up front MPI i Monthly MIP. Tova sa dopalnitelni sumi koito se pribaviat kam zaema i mese4nite vnoski. Lihvite sa malko po-niski v niakoi slu4ai no pak kvalificiraneto za takav zaem stava po-slojno. Ta pri normalnite zaemi neznam da ima banka koiato da finansira ipoteka za pove4e ot 90% ot stoinostta na imota. Dori i pri 90% pak vliza gore spomenatata mese4na dobavka kam vnoskata nare4ena MIP, osven ako kupuva4at ne vnese parvona4alna vnoska ot 20% za da izbegne tazi dobavka. Neka preobarna vsi4ko tova v cifri:
Da re4em 4e re6i6 da si kupi6 apartamenta-dupka za $55 000. 6te triabva da napravi6 parvona4alna vnoska ot $5500 (10%) koeto vodi do ostatak ot $49,500 za ipoteka. Da re4en 4e kupova4at ima perfektna kreditna istoria sas to4ki nad 720, po chartovete ot dnes minimalnata lihva e 5.125% fiksirana za 30 godini i s vnoski ot $269.52 + MIP 6te e ot poriadaka na okolo $50 = $319.52. Za da se izbegne ejemese4nata dobavka MIP togava triabva da se uveli4i parvona4alnata vnoska na $11k(20%) u togava zaema 6te e za $44k sas vnoski ot $239.57
Dopalnitelno kam razhodite triabva da se dobaviat danaka koito e mnogo spored zavisi kade se namira imota, no obiknovenno v raionite kadeto apartamentite stigat do ceni ot $55000 taksite varirat okolo $2000-$3500, ako vzemem sredno pone $2800 ti idvat o6te edni $233 za taksi. Otdelno triabva i zastrahovka, koiato ne e skapa no pak si e s pari, ne e kato da e bezplatna smiling smiley I da ne zabraviame vnoskite po poddrajkata na ob6tite plo6ti i zgradata koito sa sredno okolo $300. Vsi4ki tezi razhodi sa neizbejni i zadaljitelni no vsi4ko varira spored mestonahojdenieto, cenata i razmera na imota.

Kato se tarsi evtinoto nali znaete 4e poniakoga izliza po skapo i pri pokupkata na takav vid apartament grobnica si triabvat posle mnogo vreme razpravii s maistori, materiali, pari i nervi. Opredeleno ima imoti na dobri ceni v momenta i koito tarsi 6te nameri ne6to koeto mu podhojda na djova i stila na jivot, no cifrite i informaciata dadena po-gore ot asen e dosta neto4na i sazdava predstava 4e edva li ne tuk e zlatna mina. Izzetite imoti ot banki prodaljavat da rastat, cenite prodaljavat da padat i vse o6te ne sam obeden 4e sme stignali danoto za ceni na imoti. Skoro 6te svar6at 3,5, i 7 godi6nite procenti i se o4akva o6te imoti da badat varnati na bankite. ili pone tova e moeto mnenie po vaprosa
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
25-12-2009 - 16:41:53
кану,май само да поспориш си влезнал по форумите......първо казваш,че сега е време хора с кеш да купуват,а не със заеми,а после се съгласяваш с мен,че лихвите в момента са рекордно ниски???
ми вместо да купиш 1 апт кеш,много по добре е да купиш сграда с 4-6 апт,като използваш кеша да вноска и останалото финансираш........
за имоти.....45 000-55 000 говорех за финикс и лас вегас...даже и съм го написал,ама "без" да искаш си го пропуснал.......и как изчисли,че вноска на 45 000 на 4.5 лихва е 300$,въобще не ми е ясно????
явно си някое българче,дето работи като бренч мениджър,щом си запознат с лихвите.......вярно е,че в момента няма такава лихва,но имаше и пак ще има.......не гледай моментните нива,те флуктуират спрямо трежъри ийлдс.....зимата сезонно трежъри ийлдс падат,от където и ипотеките,няма нужда да знаеш защо.ама коунититатив изинга свърши(неща.които в икономическото колежче в чикаго не си изучавал) и сега е последния момент да заключиш на такъв процент.......лятото само ще мечтаеш за такива лихви....

и нямало лихва на 4.5,но имало на 4.85.......голяма разлика,няма що.........
на 15 години и под 4.5 можеш да се доредиш,на 5 годишен арм и на 4 %можеш да вземеш.........
после казваш,че било глупост,че заема намалял,когато се сложи кеш,защото вече не давали без даунпеймънт-ми точно това и аз говоряв-изчисленията са върху 100% финансиране,каквото няма-ако сложиш още 20% твои пари,вноската няма да падне ли????????
да,обръщам се към българи в сащ.....ама не такива като теб-с твойта кекава заплатка на бренч банков мениджър от 45 000-50 000$,от които ти остават 25000$-30 000$ чисто след таксите,ясно ми е,че не можеш да заделиш 20% за даунпемънт........кофти ще да е да си зубрил 4 години и да правиш два пъти по малко от тираджия,налЕ?няма как да криеш такси........
е,поне кат си отидеш в бг моа да се Фалиш,по бг кафетата в чикаго по добре си трайsmiling smiley
явно и с цените в чикаго не си много наясно,щото мога да ти намеря в кватал ,който е по добър от бгетовските като шилер парк,100 квадрата таунхаус с гараж за 80 000$.......при мой познат е,който също време оно бе бренч мениджър,може и да го знаеш кой е,били сте колеги.......та при него тамън 4 тайнхауса форклоус има на 80 000$,и па никой не ги купува....
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
25-12-2009 - 21:15:37
Асене, братко, винаги съм те четял с огромно удоволствие и внимание, ама моля ти се минавай отвреме-навреме на български. Заради такива като мене, които докато фденат таймфрейма, направо им се сдуха лоукоста! Моля ти се брат!!
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
26-12-2009 - 03:32:23
Parvo iskam da se izvinia na saforumnicite i na adminite 4e pi6a na maimunica!

Asene koito e roden prez 1975-ta godina, use6ta6 gi ne6tata ama samo ot tuk ot tam. pak po4na da si govori6 na izust! Vav foruma vliazah, registrirah se i otgovorih poneje parvona4alnoto ti mnenie koeto sam cetiral be6e tolkova absurdno i dale4e ot istinata 4e me izdrazni kak se opitva6 da dava6 saveti za ne6ta koito ne sa ti iasni. Nahvarlial na6ia razni sredni ceni, niakakva lihva koiato ne sa6testvuva i dava informacia 4e imalo darjavna subsidia. Dori ia vkliu4va v smetkata bez da znae detaili kak vsa6tnost raboti subsidiata i po zakon koi moje i koi nemoje da se vazpolzva ot neia. Niama6 ni nai malka predstava za tozi darjaven kredit i zatova go ispolzva6 v smetkite si nepravilno. Az vijdam 4e si ot goliamoto dobrutro i sledi6 marketa i iilda i kvo li o6te ne ama kato ne go razbira6 edno ne6to nedei da se opitva6 da go izpolzva6 kato joker. Mani drugoto ami az sled kato ti go obiasnih i na teb i na ostanalite ot foruma ti vmesto da se pou4i6 ot tova i da kaje6: "ei 4ove4e mersi mnogo za infoto, ve4e niama da se izlagam kato kifladjia" ti si mi zastanal i zapo4na da mi se opravdava6 kato u4eni4ka pred tatko si, koito ia e hvanal da pu6i.
Neka se varna kam otpravenite mi vaprosi. Da, kazah 4e spored men sega e 4udesen moment za horata s cash da kopuvat, po dobre e s cash ot kolkoto sas zaem. I da lihvite sa sravnitelno niski vse o6te no tova 4e sa niski lihvite niama da ti pomogne da vzeme6 edin imot po-eftino nali? Neka se obosnova za6to spored men e po-dobre horata s cash da kopuvat, 4e ne6to se puli6 i nemoje6 da razbere6 za6to. Predi 3 godini da re4em, kogato ikonomikata be6e nared, cenite biaha v tavana i se kopuva6e masovo. Kogato si haresa6 daden imot, bilo to apartament, zemia ili ka6ta i kato otide6 da slaga6 oferta za zakopuvaneto i niama6e zna4enie ako eventualno ti priemat ofertata dali 6te plati6 v broi ili 6te vzeme6 zaem. prodava4a niama da te predpo4ete teb za6toto ima6 parite v broi pred niakoi koito 6te mu dade malko pove4e no 6te e sas zaem i 6te ima closing sled 20tina dena. Togava vseki moje6e da vzeme zaem teoriti4no sre6tu ni6to pove4e ot dobrite si to4ki i podpisa si. No sega Asene roden prez 1975ta godina, ne6tata stoiat savsem razli4no. Ne vseki moje da vzeme zaem, kvalificiraneto na dadena li4nost e mnogo po slojno ima mnogo pove4e zakoni i regulacii koito protakvat skliu4vaneto na zdelkata i tezi taka liubimi 20tina dena za zatvariane na zaema sa otdavna v moinaloto. V na6i dni na edna ipoteka za da stane i triabva minimum.....ama minimum ti govoria 1 mesec. V pove4eto slu4ai otiva 45 dena sredno. Taka 4e kogato 4ovek razpolaga s pari v broi toi ima edin dosta silen dopalnitelen koz i ako izdebne podhodia6tia 4ovek, imot i situacia moje6 da kupi6 imot na strahotna dalavera poneje moje6 da plati6 za nego v broi na momenta. Bez protakvane, bez 6ans 4e niama da se kvalificira6 za zaem ili 4e moje da ne ti otpusnat cialata suma poneje vidi6 li bankata ne haresva imota po edna ili druga pri4ina. Ima sa6to i mnogo hora koito sa spreli da si pla6tat imoite si i bankite sa v proces na izzemane na imota. Chovek s cash pari moje da kupi imota ot bankata pri skliu4vaneto na taka nare4enia Short Sale. Koito e win-win situacia za kopuva4a i za sega6nia sobstvenik, a ot svoia strana i za bankata. Ta zatova go kazah 4e e po-dobar moment za zakopuvane na imoti s cash pari, ne sam kazal 4e e edinstvenia vazmojen ili edinstvenia izgoden. Prosto e po-pe4eliv6ata karta v momenta.
Taka, preminavame natatak. Kazva6 4e ako ima6 cash pari za da kupi6 1 apartament v broi po-dobre da izpolzva6 casha i da si kupi6 zgrada sas 4-6 apartamenta i na izpolzva6 cash- za down payment. Shte bada 4esten i 6te si priznaia 4e otdavna ne sam poglejdal programite i lihvite za komersialni zgradi(Commercial properties) no ako ne me laje pametta za da kupi6 takav vid zgrada 6te ti triabvat pone 40tina procenta parvona4alna vnoska(down payment) 6toto niama da nameri6 koi da ti go finansira za pove4e pari. Ta ako tia $55k koito ima6 za 1 apartament v broi trabva da sa ti tezi 40% nujni za parvona4alna vnoska. E da ama tova ozna4ava 4e cialata pokupna stoinost na imota s 4-6 apartamenta v nego triabva da e $137,500 koeto v hubav kvartal e nevazmojno. Ta smetkite i savetite ti pak ne izlizat ne6to.
Prodaljavame kam sledva6toto ti tvardenie. Uprekva6 me 4e ne sam ti pro4el posta i 4e si govorel za Las Vegas i Phoenix. Az vidiah 4e v parvia si post si napisal "върви между 45000$-70 000$" a vav vtoria si vdignal mizata si s $10,000 citiram: " в чикаго са 60 000-80 000" sega 6te cetiram kakvo sam napisal v moia post: "kato az se koncentriram kam gornata granica na primera ti ($70k)". Mislia 4e sam se orientiral to4no v sredata na tvoia primer nali? Ili moje bi ti polzva6 druga matematika i pri neia $70k ne e sredata mejdu 60-80k......struva mi se 4e ne 4ete6 mai ami barza6 da otgovori6 s za6emetiava6tite si sposobnosti da analizira6 horata, kolko pari vadiat, kakvo rabotiat i jiteiskia im opit samo s pro4itaneto na edno tiahno mnenie......az ako sam na teb 6te si pusna toto *bow*
Za imoti ot $45-55 000 govorel za Phoenix i Vegas.....abe bojeeeeeeee koiti jivee v takiva dupki ne mi e iasno? Nai mnogo niakoi zabluden dupnichanin koito si misli 4e e nai velikia kato jivee v grada na ptostituciata, hazarta i suhia klimat. Horata ot Phoenix kotka ne si vzemat ti za jiveene tam mi govori6. Vav Phoenix biah predi 2 meseca.....palna skrab. Imam i priateli koito se izmestiha da jiveiat tam predi 2-3 godini i sega nemogat da do4akat da doide liatoto i da se premestiat obratno v chicago. Nito horata sa hubavi tam nito klimata nito ni6toto. E kak niama da sa eftini tam imotite, mi 6te sa eftini 6toto nikoi ne 6te da jivee v taia pumia. Sa6toto ne6to e i za Vegas. Za vakancia.....stava, no tova e to brat4e. Ina4e si e palna skrab i tam. Dosta balgari ot goliamoto dobrutro otidoha tam, 6tiaha da praviat mnogo pari da si kopuvat eftini jili6ta tam da vartiat biznesi....mina ne mina godina i ne6to i pak se varnaha po Chicagskite zemi. Ne me razbirai pogre6no, Chicago ne e cvete za mirisane, no e kade kade po dobre ot tia dva grada i to si e obiasnimo za6to.
Minavam kam sledva6tia ti vapros. pak te citiram: "и как изчисли,че вноска на 45 000 на 4.5 лихва е 300$,въобще не ми е ясно???? " - Zna4i Asene roden prez 1975-ta godina, ne mi e iasno az li neznam kakvo pi6a ili na tebe ti e malak dioptara na o4ilata no az vnoska za $45k zaem nikade ne sam daval! 6te ti citiram kakvo sam napisal belkim go pro4ete6 tozi pat: "Da re4em 4e re6i6 da si kupi6 apartamenta-dupka za $55 000. 6te triabva da napravi6 parvona4alna vnoska ot $5500 (10%) koeto vodi do ostatak ot $49,500 za ipoteka. Da re4en 4e kupova4at ima perfektna kreditna istoria sas to4ki nad 720, po chartovete ot dnes minimalnata lihva e 5.125% fiksirana za 30 godini i s vnoski ot $269.52 + MIP 6te e ot poriadaka na okolo $50 = $319.52. Za da se izbegne ejemese4nata dobavka MIP togava triabva da se uveli4i parvona4alnata vnoska na $11k(20%) u togava zaema 6te e za $44k sas vnoski ot $239.57" Kade vidia ti da sam napisal $45k ipoteka sas vnoska ot $300?!?!??!? Oh mejdu drugoto kogato izpolzva6 znaka "$" toi se postavia pred 4isloto a ne sled 4isloto, kakto ti ima6 navika da pravi6....elementarno. Iz4isliavaneto na ipote4ni vnoski stava sas Financial Calculator, ako niama6 kupi si edin. Ina4e izpolzvai google.com mnogo e polezen, 6te ti pomogne da go smetne6.
"явно си някое българче,дето работи като бренч мениджър,щом си запознат с лихвите.......вярно е,че в момента няма такава лихва,но имаше и пак ще има......." - ne pozna Asene, znam 4e obi4a6 da nalu4kva6...li4i si ot mneniata ti, no tozi pat nepozna, opitai pak! V tozi citat si protivore4i6 sas tvoeto izkazvane samo 3 reda po-nadolu. 1-vo kazva6 4e v momenta niama takiva lihvi, no ima6e i pak 6te ima i posle malko po nadolu kazva6 "сега е последния момент да заключиш на такъв процент.......лятото само ще мечтаеш за такива лихви...." - Sega posledno.....6te ima li pak takiva lihvi ili niama da ima......mnogo si protivore4i6 ne6to. Oh da be zabravih 4e kato nazubri6 ne6to posle lesno se oplita 4ovek.
Po vaprosa za lihvite. Iavno nikoga ne si hva6tal Daily rate sheet na niakoia ipote4na banka zatova neka ti raziasnia i tova. Kogato v4era(12/24) ti pisah otgovora poglednah Rate shet-a na edna banka koiato e dosta agresivna v momenta i spored tehnite lihvi za denia nai niskata lihva za 30 godi6na ipoteka bez da se pla6ta dopalnitelno za da se vzeme tazi lihva e 4.875% zakliu4ena za 30 dena, zatova i v moia post ot v4era napisah: "V momenta lihvite na 30 godi6nite zaemi sa okolo 4.875%". Da no na 4.875% e sas -0.5% YSP v sa6toto vreme 4.75% lihva e sas +0.25% Buydown. Pri polojenie 4e zaema za koito govorim e za apartament(condo), tazi banka ima hit za "Condominium Properties w/LTV>75%" ot 0.75% i sa6to taka "Loan Balance < 70,000" ot o6te 0.75% koeto pravi total ot 1.5% hits i pri polojenie che 4.875% ima samo -0.5% YSP tova ozna4ava 4e triabva da se plati 1% buydown. Alternativata e ili da se otide na 5% lihva kadeto YSP e 1.125% ili na 5.125% kadeto YSP e ve4e 1.75% i e dostata4no da pokrie hit-a ot 1.5%. Koeto ot svoia strana obiasniava za6to napisah v4era: "po chartovete ot dnes minimalnata lihva e 5.125%". Ama na tebe tova vsi4koto triabva6e da ti e iasno, nali si MNOGO v chas s ne6tata.
Sledva6tata ti prostotia: "и нямало лихва на 4.5,но имало на 4.85.......голяма разлика,няма що...." - e to ima, ima i 4.25% ako stava vapros, no neznam dali se se6ta6 4e kolkoto po-niska lihva iska6 tolkova pove4e se pla6ta. A i ti obiasnih ve4e po-gore che 4.875% e predi dopalnitelnite hits i 4e realno nai niskata lihva v momenta e 5.125%, ako za teb niama razlika mejdu 4.5% i 5.125% e neznam togava kakav finansist si i kakvo pravi6 tuk da dava6 saveti!
"на 15 години и под 4.5 можеш да се доредиш" - tova ve4e go kazah v parvia mi post....ne si prepisvai to4ki na moi grab.
Minavam kam sledva6tia biser: "точно това и аз говоряв-изчисленията са върху 100% финансиране,каквото няма" - e kak moje da dava6 primeri za ne6to koeto ne sa6testvuva? na tova mu se vika "Faulse advertising", govori si asen4o za ceni, cifri, darjavni subsidii, vnoski i lihvi samo deto te ne sa6testvuvat.....*xxx*

"да,обръщам се към българи в сащ.....ама не такива като теб-с твойта кекава заплатка на бренч банков мениджър от 45 000-50 000$,от които ти остават 25000$-30 000$ чисто след таксите,ясно ми е,че не можеш да заделиш 20% за даунпемънт........кофти ще да е да си зубрил 4 години и да правиш два пъти по малко от тираджия,налЕ?няма как да криеш такси........ " - Po tova ti izkazvane niama da komentiram. Temata na razgovora ne e koi kakvo raboti, kolko pari vadi i kolko godini e u4il. No na tebe iavno kato ti svar6at dumi4kite ti e po lesno da se obarne6 kam li4nite napadki.....to mai samo tova ti ostava....proli4a si kolko znae6 za drugite ne6ta.
"е,поне кат си отидеш в бг моа да се Фалиш,по бг кафетата в чикаго по добре си трайsmiling smiley" - za razlika ot tebe az ne hodia po balgarskite kafeneta da se hvalia s tova kakvo rabotia, u4a, kakva kola karam, kakav telefon imam, kakav ancung ADIDAS imam ili kolko p*tki sam e*al. Sigurno tova e tvoeto bitie v Phoenix i Vegas.
"явно и с цените в чикаго не си много наясно,щото мога да ти намеря в кватал ,който е по добър от бгетовските като шилер парк,100 квадрата таунхаус с гараж за 80 000$.......при мой познат е," - aaaaaaahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaah e tuk me razsmia na glas! Toi 6tial da mi namei apartament v Chicago....Bojeeeeeeee, Schieller Park 6te mni hvali6.....hahahahahhaha ama ti ima6 li ideia kade se namira tova? Tam nikoga ne sam jivial, niama da jiveia i ne iskam i da imam imot v nego kvartal. Shte mi hvali raiona s nai mnogo balgarski, srabski, bosnenski i kakvi li ne drugi utrepki. Deto samoletite za O'Hare leti6teto im se prizemiavat bukvalno na pokrivite. Shte mi govori toi za hubavi kvartali v Chicago aaaaaahahahahahahhaa! Az $80k za town hause v Schieller Park ne davam, ko 6te tursko da stane! Ima i apartamenti kato za tebe, po $40-50k....idealni za tvoite razbirania, no kakto kaza nikoi ne gi kopuva....za6to li??!?!?!? 6toto kvartala e mnogo hubav zatova.

Mnogo se razpisah pak.....stiga sam si gubil vremeto, vse pak e Koleda. Veseli praznici na vsi4ki smiling smiley
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
26-12-2009 - 05:23:41
KANU-*ok**ok**ok*
Честита ви Коледа на всички!Имам една обикновенна забележка-пишете грамотно на "бгтовски" граматично,не съм учител по литература,но хора,които се имат за грамотни,не могат да си позволят да допускат грешки на "бгтовски"първокласник....или някои от финансовите спецове тук нямат завършен 1-ви клас????Смешно е!
Весела Коледа!
Re: Нова мода: банкрут и само наеми
26-12-2009 - 08:07:11
avatar
К.А.Н.У.

[www.metodii.com]

Весели празници!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход