Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?

Публикувано от % 
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 17:41:26
Батко, подразни ли се нещо? Има си застраховки за тая работа-земетресение, пожар. Виж, ако ти падне саксия на главата няма да имаш нужда ни от имоти, нито от влогове. Имаш ли предложение за нещо, което да е 100% гарантирано? Влогове, акции, злато, какво? Ако е земя - парцел ще остане, освен ако земята не бъде атакувана от масивна метеоритна атака, ама то тогава я има я няма хора да останат
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 17:56:47
Quote
PER0
Батко, подразни ли се нещо? Има си застраховки за тая работа-земетресение, пожар. Виж, ако ти падне саксия на главата няма да имаш нужда ни от имоти, нито от влогове. Имаш ли предложение за нещо, което да е 100% гарантирано? Влогове, акции, злато, какво? Ако е земя - парцел ще остане, освен ако земята не бъде атакувана от масивна метеоритна атака, ама то тогава я има я няма хора да останат
Не се дразня разбира се.На този свят няма нищо гарантирано всичко се променя.Със застраховките определено ме разсмиваш.
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 18:10:50
Quote
batko
Quote
PER0
Батко, подразни ли се нещо? Има си застраховки за тая работа-земетресение, пожар. Виж, ако ти падне саксия на главата няма да имаш нужда ни от имоти, нито от влогове. Имаш ли предложение за нещо, което да е 100% гарантирано? Влогове, акции, злато, какво? Ако е земя - парцел ще остане, освен ако земята не бъде атакувана от масивна метеоритна атака, ама то тогава я има я няма хора да останат
Не се дразня разбира се.На този свят няма нищо гарантирано всичко се променя.Със застраховките определено ме разсмиваш.

Ами аз съм склонен да поема риска от земетресение. Предпочитам, да знам че е работа на природата,по няма да ме е яд, отколкото да ми разбият трезора, да ми фалира банката и да ми изплатят остатъци от моите пари, или да ми се сринат акциите и още хиляди неща, които могат да станат, но винаги някой тарикат е намазал от моето. Ако стане земетресение поне няма да ме е яд
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 20:02:02
Quote
status

- как един панел от 8000лв. след 35 год. вече струва 40 000 евра. т.е. 4-5 пъти повече от първоначалната му цена/прекалкулирана лев-щ.д.-евро/

Може да се възрази по доста от статистическите данни, които сте привел, но нека просто да отбележа, че да се сравняват цени от една централно-регулирана икономика с цени от свободния пазар е , меко казано, некоректно. Че между двете неща има малко общо е видно още в момента на припомняне, че цената на новите масови автомобили по това време се движи, доколкото знам, някъде между 4000 и 6000 лв., а автомобил на старо в добро състояние се продава за повече пари, всъщност - някъде през 1988-9 цената им достигна някъде около 20 000, докато тристайна панелка струваше 16-18 000. ....
Същото би било и с цените на жилищата, ако имаше свободен вторичен пазар!
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 20:57:16
Quote
PER0
Quote
batko
Quote
PER0
Батко, подразни ли се нещо? Има си застраховки за тая работа-земетресение, пожар. Виж, ако ти падне саксия на главата няма да имаш нужда ни от имоти, нито от влогове. Имаш ли предложение за нещо, което да е 100% гарантирано? Влогове, акции, злато, какво? Ако е земя - парцел ще остане, освен ако земята не бъде атакувана от масивна метеоритна атака, ама то тогава я има я няма хора да останат
Не се дразня разбира се.На този свят няма нищо гарантирано всичко се променя.Със застраховките определено ме разсмиваш.

Ами аз съм склонен да поема риска от земетресение. Предпочитам, да знам че е работа на природата,по няма да ме е яд, отколкото да ми разбият трезора, да ми фалира банката и да ми изплатят остатъци от моите пари, или да ми се сринат акциите и още хиляди неща, които могат да станат, но винаги някой тарикат е намазал от моето. Ако стане земетресение поне няма да ме е яд
В живота всеки сам си избира какво да прави и после сам си носи последствията.Но имотните ще ревнат къде е държавата.Аз пък не желая с пари от бюджета да се обезщетяват имотните.Като са поели риска да си носят последствията.
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 21:14:10
Батко, в момента говориш за над 80-85% от населението...
И аз много неща не искам.. ама от ехото обикновенно освен собствените си дерзания да чуеш, друго не можеш да очакваш winking smiley
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 21:49:37
"В живота всеки сам си избира какво да прави и после сам си носи последствията.Но имотните ще ревнат къде е държавата.Аз пък не желая с пари от бюджета да се обезщетяват имотните.Като са поели риска да си носят последствията. "


Аз пък не желая с пари от бюджета да се спасяват банки. Като са ламтели за лихви да си носят последствията.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 21:50 от PER0.
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 22:10:43
През 2000г. например един тригодишен Опел Вектра струваше 15000 лева, а един двустаен нов панел в Стрелбище струваше 17000 долара.
Познайте кое не си е било на справедливата цена, щом едно жилище в един от най-хубавите квартали на София с живот на жилището поне още 50-70 години е струвало колкото два германски трошляка на старо.
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
13-12-2010 - 23:16:35
Quote
Imotko
През 2000г. например един тригодишен Опел Вектра струваше 15000 лева, а един двустаен нов панел в Стрелбище струваше 17000 долара.
Познайте кое не си е било на справедливата цена, щом едно жилище в един от най-хубавите квартали на София с живот на жилището поне още 50-70 години е струвало колкото два германски трошляка на старо.

Кефиш ме, на 3 годишния Опел казваш трошюляк, а на смърдящия панел който се намира на място, което в държавата произвала Опела дори и не знаят, че съществува казваш "нов" макар и да е на минимум 20 години. Всичко си е било наред. Не беше наред хора, които нямат пари да купуват скъпи жилища. От това дойде целия балон - сурия селяндури се набълбочиха с 30 годишни кредити. В момента не е наред да се поддържат цени в евро, при условие, че същите цени в лева пак биха били доста изпонабалончени.
Re: Ситуацията в БГ сега - какви ще са последиците?
14-12-2010 - 00:08:38
Е аре стига глупости де! Точно така си беше гриине.. Тогава невиждалият западна ламира скачаше на цифрата така, както и до преди 2-3г. скачаха на имотите.. И една трошка 7-8 годишна си струваше точно половин апартамет, аре да съм бил от първите по авто-екскурзийките и да знам малко по-добре. Най-големите трошляци бруто до тук излизаха по 3К марки, а тия "по-малките" трошки под 10К не можеше да се пипне. Всичко си е с времето. Въпросът обаче е, че хората осъзнаха бързо що за суета е това да имаш подвижно тенеке и това да си осигуриш дом, било за теб, децата, любовницата и тн, и до като от едното освен яка набутвация и зорлем да се пребиеш некъде, от другото при малко повече акъл може и пари да изкараш. Действително имаше пик на имотите извън възможностите на хората и продиктуван главно от възможноста да се купуват, но това с аутата е не само точен пример, но и сама истина - последица от българската комплексарщина и суета. В момента също има все още такива комплексари който буквално карат луксозни вили, но в крайна сметка всеки си знае себе си, и възможностите си и начинът за избиване на комплекси.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход