Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А ти! От къде взе пари за апартамента?!

Публикувано от greenbul 
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 02:56:55
avatar
Ако се намерят пари на улицата, дължи ли се някакъв данък? Или някъде пише, че трябва да се предадат на МВР?

smiling smiley
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 03:39:19
Quote
BulCan


Закона все още не е приет, но работата върви към приемане. От там нататък много зависи как ще се прилага. Има един толеранс от 60 000 лв. т.е. ако разликата м-у доказаните доходи и имуществото е повече от тази сума, може да се премине към конфискация, така, че за туршиите и прасето от село 60 000 лв толеранс са предостатъчни, все ще се вместят в тях и никой няма да ги закача. Работещите нелегално в чужбина също са нарушители на закона в съответната държава, да си покажат легални доходи, договори, платени данъци и би трябвало да са ОК. Освен това работейки нелегално те са ЕДИНСТВЕННО БГ субекти и са си данъчно задължени в България ако не са плащали данъци в съответните страни или ако няма двустранно споразумение за избягване на двойно данъчно облагане м-у съответната държава и БГ.

Иначе няма друг начин да се ударят финансово червените мафиоти, разни "капиталисти" - бивши ченгета и техния антураж. При такова брутално крадене могат да помогнат само драконовски мерки. Ако България иска да заеме наистина достойно място сред цивилизованите държави, друг начин просто няма. Всичко останало се полу-мерки и запазване на статуквото, което всички знаем какво е и до какво води. Това, което ме съмнява е дали ще тръгнат да правят всичко това наистина или само "замазват очите" на ЕС, при условие, че 20 години не е направено нищо подобно. Не ми се вярва да стане и сега. Следващите месеци до година ще покажат тенденцията. Според мен се задава "разместване на пластовете" и нискочелите пишман-тарикат-"бизнесмени" ще трябва да се завръщат към традиционната си дейност - наркотици и сводничество или да стават пролетариат, ама да видим... При всички положения "филма" ще е интересен.

Не си разбрал идеята.Ако имаш имущество занад 60 хиляди,вече си в обсега на закона.
Настоящите ченгета "удрят" бившите...Наистина ли го вярваш?
"Драконовски" мерки няма.Не идва от "дракон",а от "Драконт"...действителен човек,архонт на Атина по времето на Платон.Записал е няколко съществуващи преди него атински закона.
Защитавали са точно частната собственост.На бедните от произвола на богатите и на богатите-от произвола на атинската държава.Жестоки...да,жестоки са до толкова,до колкото за почти всяко престъпление срещу собственоста се предвижда смъртно наказание.Но Драконт остава в историята с друго-за първи път въвежда правилото,че наказанията се налагат или поне контролират от съд и...за пръв път разграничава двата вида убийство-умишленото и по непредпазливост.Така,че...стига с тия дракони...

[www.hrono.ru]
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 03:39:45
Quote
dodo2
Ако се намерят пари на улицата, дължи ли се някакъв данък? Или някъде пише, че трябва да се предадат на МВР?

smiling smiley

Абе ако си с Бентли и нула доказани доходи, иди разправяй, че си намерил колата или парите на улицата.

Иначе хитро е измислено, не е както при длъжниците на банките - да си прехвърлят собственността на близки и роднини и да нямат какво да им вземат. С този закон могат да питат и роднините за доказани доходи, като ти вземат собственността, какво те грее, че си я прехвърлил на някого. Просто толкова много хора са в кюпа, че се съмнявам да приемат закона или да го приложат по предназначение. Ако го приемат пък и започнат да го прилагат, няма да има нужда човек да гледа комедии, трагедии и трилъри, достатъчно ще бъде да се гледа новините и чете пресата.
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 04:08:16
Quote
salvador
Quote
BulCan


Закона все още не е приет, но работата върви към приемане. От там нататък много зависи как ще се прилага. Има един толеранс от 60 000 лв. т.е. ако разликата м-у доказаните доходи и имуществото е повече от тази сума, може да се премине към конфискация, така, че за туршиите и прасето от село 60 000 лв толеранс са предостатъчни, все ще се вместят в тях и никой няма да ги закача. Работещите нелегално в чужбина също са нарушители на закона в съответната държава, да си покажат легални доходи, договори, платени данъци и би трябвало да са ОК. Освен това работейки нелегално те са ЕДИНСТВЕННО БГ субекти и са си данъчно задължени в България ако не са плащали данъци в съответните страни или ако няма двустранно споразумение за избягване на двойно данъчно облагане м-у съответната държава и БГ.

Иначе няма друг начин да се ударят финансово червените мафиоти, разни "капиталисти" - бивши ченгета и техния антураж. При такова брутално крадене могат да помогнат само драконовски мерки. Ако България иска да заеме наистина достойно място сред цивилизованите държави, друг начин просто няма. Всичко останало се полу-мерки и запазване на статуквото, което всички знаем какво е и до какво води. Това, което ме съмнява е дали ще тръгнат да правят всичко това наистина или само "замазват очите" на ЕС, при условие, че 20 години не е направено нищо подобно. Не ми се вярва да стане и сега. Следващите месеци до година ще покажат тенденцията. Според мен се задава "разместване на пластовете" и нискочелите пишман-тарикат-"бизнесмени" ще трябва да се завръщат към традиционната си дейност - наркотици и сводничество или да стават пролетариат, ама да видим... При всички положения "филма" ще е интересен.

Не си разбрал идеята.Ако имаш имущество занад 60 хиляди,вече си в обсега на закона.
Настоящите ченгета "удрят" бившите...Наистина ли го вярваш?
"Драконовски" мерки няма.Не идва от "дракон",а от "Драконт"...действителен човек,архонт на Атина по времето на Платон.Записал е няколко съществуващи преди него атински закона.
Защитавали са точно частната собственост.На бедните от произвола на богатите и на богатите-от произвола на атинската държава.Жестоки...да,жестоки са до толкова,до колкото за почти всяко престъпление срещу собственоста се предвижда смъртно наказание.Но Драконт остава в историята с друго-за първи път въвежда правилото,че наказанията се налагат или поне контролират от съд и...за пръв път разграничава двата вида убийство-умишленото и по непредпазливост.Така,че...стига с тия дракони...

[www.hrono.ru]

Да бе, наистина не съм го знаел това за Драконт и все ми се е чувало като "драконовски", като от "дракон". Виж как човек научава неща от форуми...

Може и грешно да съм разбрал и за 60-те хиляди лева, трябва да го погледна закона. Ама даже и така да е, ако човек си има доказани доходи за всичко притежавано, пак няма от какво да се притеснява. Предполагам, че при прехвърляне на имоти м-у родители и деца чрез продажба, вместо чрез дарение или при изповядване на сделки на занижени цени, най-много да накарат човека да си плати таксите на реалните цени. Иначе погледнато от правна гледна точка, порочна практика, макар и масова провеждана с години (например осигуряване в-у много по-ниска сума от получаваната заплата) си е нелегална. Сигурно ще дават възможност да се плащат данъци и осигуровки за минало време в-у разликите преди да конфискуват собственност. Аз лично нямам от какво да се притеснявам, от 1989 не съм изкарал нито един лев в БГ, за всичко останало си имам чинно платени данъци, осигуровки, пенсионни в Канада (там съм си гражданин от 1994), имотите в БГ или съм си купувал на смешни цени - 250-280 $ на м2, после съм ги продал на 1200 - 1300 Е на м2 (имам даже излишък чисти пари да купувам още имоти ако реша) или са ми наследственно реституирани от преди 1944 г.
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 10:03:27
Проблемът е в периода.25 години назад.Нито една държавна институция не съхранява данни за толкова.Никой не води такъв архив,а при нас данъчните декларации са в единствен екземпляр.Подаваш я и ако ти потрябва...трябва да ходиш да искаш препис.Три пъти ми е трябвала тая данъчна декларация последните години и я чакам по една седмица.Максимум до 10 години да съхраняват,след това унищожават всичко.Сега си представи,че си съвсем съвестен данъкоплатец,със съвсем законни доходи си си взел Бентлито и яхтата...и на 24-тата година по "сигнал на граждани" идват от комисията,правят ти оценка на имуществото и го оценяват на половин милион.Надвишава 60 хиляди и ти искат документ да си докажеш дохода...От къде ще го вземеш?След като на всички места,на които могат евентуално да се съхраняват данни за доходите ти,те са отдавна унищожени.Или идиотията да трябва да доказвам от къде го е придобил например моя наследодател...Как ще го докажеш.

Идеята на такива закони е никой да не си върши работата.Защо да преследваме престъпниците,след като на 24-тата година ще дойде комисията и ще му вземе всичко.Или другия вариант....той е крал 15 години,ама ние сме го хванали на 14-тата...Ми да сте го хванали на първата...нали това ви е работата.Просто така се компенсира липсата на ефективно разкриване на престъпленията и липсата на наказания.
А проблемът ще си остане нерешен,защото има 1000 начина да се крие имущество.Има 1000 начина на инвестиране,до които такива измислени комисийки въобще не могат да стигнат.Просто нямат достъп до данните кой какво и кога е правил.
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 10:56:37
Салвадор е прав, сроковете по този заон противоречат на срокове по други закони. В данъчното право има 5+малко години давност, я тук ще бъдат 20!

Изпитвам съмнения, че този закон ще се прилага избирателно! Ще разследват ли Цветалинка, който незнайно как и с какви средства взема акциите на Славчо Христов, или пък Стоян Сарийски-Стенли, който е на 28 години, а върти годишно по 20 милиона?
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 11:37:52
тъпо е някак си минималната работна заплата да ти към 100тина евро (за пенсии да не говорим )
а да искаш да ти се доказват еди колко си хиляди
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 11:44:25
Quote
gogolcho
Салвадор е прав, сроковете по този заон противоречат на срокове по други закони. В данъчното право има 5+малко години давност, я тук ще бъдат 20!

Изпитвам съмнения, че този закон ще се прилага избирателно! Ще разследват ли Цветалинка, който незнайно как и с какви средства взема акциите на Славчо Христов, или пък Стоян Сарийски-Стенли, който е на 28 години, а върти годишно по 20 милиона?

Много точно казано. Това е повод отново да събират пари от хората с по-скромни доходи, а онези, които наистина крадоха, ще се измъкнат. Не е изключено да пострада и някой "неудобен" богаташ, но основно средствата ще се съберат от "средните слоеве".
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 11:57:57
Quote
gogolcho
Салвадор е прав, сроковете по този заон противоречат на срокове по други закони. В данъчното право има 5+малко години давност, я тук ще бъдат 20!

Изпитвам съмнения, че този закон ще се прилага избирателно! Ще разследват ли Цветалинка, който незнайно как и с какви средства взема акциите на Славчо Христов, или пък Стоян Сарийски-Стенли, който е на 28 години, а върти годишно по 20 милиона?

В този ред, мислите се върят и в моята глава ?

Но,се питам,а Славчо Христов ?

Та,20г. може да се окаже не толкова лош срок,повече ме притеснява,че конфискацията ще се извършва преди съдебното производство. И докато докажеш,че си изряден данакоплатец ти " изгоря " бизнеса и животеца,а и останалите ти малко пари.Не знам,хем такъв закон трябва,хем точно този както е формулиран ме плаши.

Времето ще покаже.
Re: А ти! От къде взе пари за апартамента?!
08-12-2009 - 12:22:58
Quote
BulCan
Quote
broker112

При комунистите имаше вълна на така наречената измет - " емигранти " - в повечето случай, прости селянчета дошли в София, неуспяли и заминали в " негърските " държави да мият чинии и тоалетни. Разбира се имам в предвид за Щатите, Канада и Австралия.

Ех, как пък нацели точно държавите с най-висок стандарт на живот и с най-благоприятен бизнес климат в света (според сериозните класации). Ами то процента на чернокожите на глава от населението там (особено в Австралия и Канада) е много по-нисък от този на мангалите в България. Все едно да наречем БГ "мангалска, пардон ромска държава". Това пък с миенето на чинии и кенефи е абсолютен мит, най-добрите професионалисти напуснаха БГ и имат много сериозна реализация в цивилизацията. След влизането в ЕС и автоматичното вече признаване на дипломите съвсем никой с реални постижения в областта си няма да остане в България, освен ако не се случат коренни промени. Хвърляйте боб да се променят нещата, поне част да се завърнат, друга част да се откажат да заминават, че няма кой да ги замести.
Колкото до "негрите" - има такива личности, с такова влияние и принос в световната култура и политика (Дензъл Уошингтън, Майлс Дейвис, Стенли Кларк, Колин Пауъл и мн. други), че ние срещу тях да бягаме, не можем ги стигна. Това да не ти е Бай Мангал от Факултето или някоя поп-фолк "дива" с мозък и талант на врабче.


Quote

Сега при ГЕРБАДЖИИТЕ ще има вълна от България за Гърция и Испания на всички нас, успели хора, обичащи България и правещи бизнес в България.

Ако си мислите, че в Испания ще правите бизнес и ще ви минават номерата, както е ставало в БГ, жестоко се лъжете. Ако ще харчите готови пари, проблем няма - ще ви ги приемат :]

от поста ти разбирам, че най - вероятно си бивш или пък дори настоящ емигрант, хубаво се изказваш по форумите, ама друг път помисли все пак, че някои простосмъртни в България сме обиколили тези негърски държави и то като туристи, не като ЕМИГРАНТИ.
Процента на чернокожи и латиноамериканци в Щатите одавна е надхвърлил 50, а пък в Австралия никой не знае кай какъв е. Абе супер държави. Цялата измет и паплач от Европа и Африка избягали през миналия и по - миналия век в тия държавици.
Не най - добрите професионалисти, а най - неуспелите в България напуснаха страната. ( разбира се има и изключения, но те са около 1 % най - много ). Същите тези български професионалисти, за които говориш съм ги виждал в Макдоналдс в Лас Вегас да взимат употребявани чаши от боклука на ресторанта, понеже както знаеш плащаш 2 $, и цял ден ти пълнят една чаша с кола.
Не ми се влиза в безмислени постове, но емигранта от България е по прецакан и от негъра дори, но пък той си го и заслужава



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-08 12:27 от broker112.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход