Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането

Публикувано от Servel 
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 12:27:05
Quote
ispancheto
Quote
BulCan
С колите е същото - вземаш нова на лизинг - тя цената и паднала вече в момента, в който удари асфалта и от там нататък продължава само да пада, а ти я изплащаш, че и с лихви отгоре, да не говорим, че още по-не си струва ако ще я караш по БГ-ейските разбити пътища. С малко повече търсене и познание за марките и моделите можеш да си намериш втора ръка в отлично състояние (минаваш я първо през механик), плащаш в брой и караш години, забравил отдавна за харча. Иначе оскъпяването чрез кредит изглежда ужким поносимо, ама като се насложат лизинг за кола, ипотека, потребителски кредит и разни техники от магазини, като удариш чертата става много сериозна сума.

Това при положение, че не е никакъв проблем да се изплащат вноските, а ако стане проблемно - майко мила...


bulcane до кога бре, апартамент втора рЪка, кола втора ръка, жена втора ръка, до кога питам.
Аз започнах от жената*angel**angel**angel*, следва колата , а апартамента може да почака 2-3 годинкиwinking smiley

Испанчето (от любимата ми държава), не винаги "първата ръка" е по-добра от втората ръка, не че няма такива случаи, всеки казус е въпрос на отделна преценка. Специално за колите, аз съм твърдо за "втора ръка", въпреки, че поне последните 12-13 години съм имал средства да си купя в брой поне 2-3 чисто нови автомобила, ама затова и съм ги имал средствата, защото не съм ги купувал smiling smileysmiling smiley Апартаменти съм купувал и от втори собственник и чисто нов, там всичко е според зависи... Като казваш "жена" предполагам, че имаш предвид съпруга или някъкво по-трайно съжителство (иначе жени много). Та съпруга съм имал "първа ръка", сега имам "втора ръка", ама и аз съм вече "втора ръка"smiling smileysmiling smiley В който и да е от двата случая разходите са неизбежни, понякога е по-добре "да купиш" (да се ожениш), в други случаи може да се окаже, че един "лизинг" може да ти излезе с доста по-малки щети при "прекратяване на договора" или "подмяна с по-нов модел". :]:]:]:]:] Бъди здрав!
%
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 12:55:51
avatar
Quote
BulCan
Испанчето (от любимата ми държава), не винаги "първата ръка" е по-добра от втората ръка, не че няма такива случаи, всеки казус е въпрос на отделна преценка. Специално за колите, аз съм твърдо за "втора ръка", въпреки, че поне последните 12-13 години съм имал средства да си купя в брой поне 2-3 чисто нови автомобила, ама затова и съм ги имал средствата, защото не съм ги купувал smiling smileysmiling smiley Апартаменти съм купувал и от втори собственник и чисто нов, там всичко е според зависи... Като казваш "жена" предполагам, че имаш предвид съпруга или някъкво по-трайно съжителство (иначе жени много). Та съпруга съм имал "първа ръка", сега имам "втора ръка", ама и аз съм вече "втора ръка"smiling smileysmiling smiley В който и да е от двата случая разходите са неизбежни, понякога е по-добре "да купиш" (да се ожениш), в други случаи може да се окаже, че един "лизинг" може да ти излезе с доста по-малки щети при "прекратяване на договора" или "подмяна с по-нов модел". :]:]:]:]:] Бъди здрав!

Малко встрани от темата, но и аз да кажа що се отнася до жените. С тях най-добре е само оперативен лизинг, защото финансовият лизинг излиза доста по-скъп.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 14:17:57
Добрите тенденции на имотния пазар
07 Декември 2009, 11:28
Източник:

Добрите тенденции на имотния пазар продължават
Сн.: Profit.bg
Положителните тенденции на ипотечния пазар продължават и през ноември сочи анализът на КредитЦентър за предпоследния месец на годината.

Само за месец, средният размер на усвоените ипотеки е възстановил малко над 9% от стойността си и вече надвишава 40 000 евро. Запитванията са нараснали с 15%, като въпреки активните рекламни кампании, банките привличат предимно «качествени“ кредитоискатели. Това влияе положително както на общите обеми, реализирани през периода, така и на срока за одобрение и усвояване.

Данните на КредитЦентър сочат, че около 40% от всички запитващи имат идеалния за банките профил.Този профил включва следните характеристики - осигурителен доход на домакинството над 2000 лв., осигурено самоучастие за над 40% от стойността на придобивания имот, липса на други кредити или лизинги, възраст 30-35 години, постоянна месторабота със стаж над 2 години. И не на последно място, този клиент е избрал и иска да купи с кредита напълно завършен имот в квартал с добър имидж и изградена инфраструктура.

През месец ноември гъвкавост показаха и две от банките, като предложиха продукти, разработени специално за кризата. Това са кредити с фиксирана лихва за началния период от една и съответно две години, като лихвите тръгват от 6.85% за десетгодишни заеми в евро. Основната цел на тези продукти е да дадат сигурност на ползвателите през периода на криза и в същото време възможност след нейното отшумяване, когато икономическата среда ще се подобри, да се възползват от по-добрите пазарни лихвени нива.

В края на календарната година, хората, които купуват имот с кредит, трябва да бъдат по-внимателни при определяне на сроковете в предварителните си договори. Съветът на експертите е да се остави пролука от минимум два месеца, тъй като декември е активен само през първата си половина, а част от ключовите институции са във ваканция през януари, което ще удължи сроковете за събиране на необходимите документи и изповядването на сделката.
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 14:35:22
smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-07 14:47 от Muza.
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 14:45:42
Оперативен, финансов лизинг...

Тц, тц, тц...

Всичко мерите с пари, числа и проценти. Понякога, се бърка в сметките, човешко е.

:loveu: * Nевро =.....

Ако, заместим :loveu: с 0 (нула), то:

0 * Nевро = 0

smiling smiley *drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-07 14:46 от Muza.
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 15:21:15
Quote
Muza
Оперативен, финансов лизинг...

Тц, тц, тц...

Всичко мерите с пари, числа и проценти. Понякога, се бърка в сметките, човешко е.

:loveu: * Nевро =.....

Ако, заместим :loveu: с 0 (нула), то:

0 * Nевро = 0

smiling smiley *drink1*

Муза, това са си чисти шегички. В реалността точно който/която си прави сметки при взаимоотношения с партньори в живота, сметките винаги излизат криви. smiling smiley
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 16:00:59
По въпроса за кола "първа или втора ръка" разискван няколко поста по-горе :

Навремето ( преди 20-30 години) показател за успех беше Гошо да завърти "Москвича" на мегдана и накривил каскет да хлътне в кръчмата да издими една Златна Арда с една лимонада. За гроздова и дума не ставаше , защото милицията не си поплюваше, а от кафе на Гошо му ставаше лошо.
"Лада" беше за "висшето соцобщество"- бармани, бензинджии ит.н.т.
Идеята и в двата случая беше една- съселяните да бъдат шашнати от успеха на Гошо и да скръцнат завистливо с амалгамените пломби.
Времената се менят, хората също. Москвича се трансформира в закупена на лизинг кола само и само да е нова, а Ладата в Мерцедес или Джип, може "секонд хенд" , но поне за 50 бинки. Каскета еволюира в "Рейбани", а " Златната Арда в Боро.
От това спечелиха глупаците като Булкан г-н Тепавичаров, които разполагайки със средства за нов автомобил без лизинг поради елементарност на мисловния процес, а също така и технически познания над средно ниво, предпочитат кола в перфектно състояние , включително шасито, втора употреба на цена 30 % от новата.
На добър път !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-07 16:03 от Спиридон Тепавичаров.
%
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 16:22:35
avatar
Още малко за кредитирането...

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 21:48:35
avatar
Quote
BulCan
Quote
Бойчо Курдисания
Още ли я дъвчете тая тема. Аиде едно жокерче от мене.Що при напечатени 200 милиарда в Англия М4 нараства само с 600 милиарда и какво говори това?И как така се оказва, че в левове БГ банките имали'' мноо добра капиталова адекватност''?winking smiley


*drunk*

Бойчо, ако имаш време, обясни накратко на неуките във финансите като мен, какво е М4 и какво говори това нарастване с 600 милиарда при печатане 200 милиарда?

*drunk*
Па оно и я не сам финансистин, знаеш, че сам овчерин. Та те тия ''новонапечатани ''паре, прекарани през паричния мултипликатор на кредитите нормално биха се надул и поне 20 пъти, ама понеже банките немат свестен материал от кредитокандидати, са успели само 3 пъти да ги умножат.
Ябанджия си , виж у Википедията за фракшънал банкинг и прайвът банкс криейтед мъни.
Та и нашите банки държат близо 2 пъти повече отколкото им се изисква задължителни минимални резерви в левове и плащат луди лихви по депозити.Ама не им стиска да намалят лихвите по депозитите и се оглеждат един друг като дами пръднали в асансьор дали некой нема да се престраши.Още им държи влага какво стана като намалиха ЗМР по валутата и как 1 милиард евро избега за отрицателно време. Ако некой намали лихвите не се знае каква част от депозитите че изприпка и как после ща доказват, че сичко е цветя и рози.

Чао засеги от мен, че декември е месец на празници, после почва моя зор-ягнилната кампания. Ако ми остане време че фъргам некой поглед, ама мъчна работа.

И да не забравите на 14 декември да честитите празника на личните си ветеринари, пустиняци и омразе мой!*drunk*:loveu:

Вечно ЖЪДЕН!Ебем ти ебане пред пиене!
Re: пак започна ПА–ПА-ПА кредитирането
07-12-2009 - 23:28:57
Quote
margoto123
хора, вие явно не сте добре с мозъците, " опитвали се да фалират Булбанк " - такава глупост, дори и премиера не може да изръси, или пък " Булбанк имат тайно сътрудничество с Технополис " - сигурно имат и тайно сътрудничество и с Метро, Техномаркет и всички други големи магазини, или пък " а тези големи сгради, складова база, персонал - за всичко трябва да се плаща " - момчета, шефката на Технополист има достатъчно кеш настрана, за да преживее още поне десет такива кризи, без да и пука има ли продажби или не
Абе вие въобще в България ли живеете или сте някакви тъпи емигранти, пишешти от " страната на негрите ", щото реалността в България ви убягва нещо

Жданъм би ли нЪ светнала коя е шефката на Технополис?

To: BulCan zeitgeist прегледай адинума, май там беше лаишки обяснено, откъде можеш да извадиш около 10 пъти повече пари от напечатаните.

А и па па кредите винаги ги е имало за потребителските стоки с ГПР ~30-40%, въпроса е колко са се ползвали. Просто 2006-2008 имаше и нормални потребителски кредити с ГПР 5-15%. Как мислите че Джеткредит работиха толкова години без зад тях да има БАНКА.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход