Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дянков: Банките седят на парите и чакат

Публикувано от OwnerBG 
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 18:27:19
Тези писания са факт. Обаче мен друг проблем ме мъчи. Защо сега? В този форум тези неща са дъвкани преди години, а чак сега се появяват професори, които "предупреждават" постфактум.
Значи или професорите плагиатстват, или разнясящите пици в чужбина са повече професори от професорите...
%
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 18:35:16
avatar
Quote
Брокеръ
Малко свеж оптимизъм*sos*
Цитат:
"Банките изнасят парите от България. За това алармира във Варна икономистът и лидер на Обединения блок на труда (ОБТ) проф. Кръстьо Петков. В подкрепа на думите си той цитира доклад на ДАНС от февруари т.г. С него е предупредено правителството на тройната коалиция, че е в ход нова политика на банките, които прехвърляли ресурси зад граница, предимно в Гърция и Унгария. Проф. Петков посочи, че към сегашния момент чуждестранните банки у нас са раздали 15 млрд. лв. кредити. Това е сума в пъти по-голяма от събраните депозити, коментира той. Лидерът на ОБТ изнесе данни от изследване на Института по социология към БАН, според които 80% от българите имат кредити, но 76% от тях получават доходи под 600 лв., а 24% са хората въобще не могат обслужват задълженията си, добави той.

“Балонът на общата задлъжнялост надхвърля няколко пъти Брутния вътрешен продукт (БВП), добави проф. Петков. “До 2 седмици Българската стопанска камара ще публикува собствени данни по темата, които биха могли да стреснат мнозина. Задълженията на държавата възлизали на 1,5 млрд. лв., а общите задължения на бизнеса – 90 млрд. лв., от които 50 млрд. са само междуфирмените дългове”, добави той. Според проф. Кръстьо Петков България навлиза в ликвидна криза. “Трябва спешно да се коригира икономическа стратегия на страната”, посъветва Петков. С тази цел той е внесъл в канцеларията на министър-председателя отворено писмо с апел за промени на възприетия икономически курс. “Задлъжнялостта на държавата, общините и домакинствата е много голяма. Плащанията спират или се отлагат с месеци, гражданите не обслужват дълговете си, кредитирането замира. Необходима е само една малка карфица и дълговият балон ще гръмне”, коментира Петков. Според него единственото решението на проблема е страната ни да започне преговори за “масиран заем от нова генерация”, или т.нар. гъвкави кредитни линии с Международния валутен фонд."

Малко обобщение:

1. Значи досега банките са раздали 15 млрд. лв. в кредити от които се очаква 10% да са несъбираеми, като тази сума в пъти по-голяма от събраните депозити.
2. Банките прехвърлят и ресурси зад граница.
3. Въпреки горните 2 точки все пак "Банките седят на парите и чакат"...

Баси и железните банки имаме в БГ! Защо Moody's не ги рейтвали с ААА статус???clap:

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 18:43:29
avatar
Нещо за Мудис май каза:
[www.vesti.bg][/url]
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 20:14:21
[frognews.bg]

интересни данни и лоши прогнози на един професор с опит в кризите
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 20:49:50
Статус *bow* моля преведете това за курса какво да коригира .
%
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 21:07:42
avatar
Quote
status
[frognews.bg]

интересни данни и лоши прогнози на един професор с опит в кризите


Професора е чел трудовете на Асен и Куку и знае пробойните на българската икономика са твърде много и че вече е 12без5 до камбаната.

Аз лично си мисля, че за ББ писмото ще е твърде дълго за четене и уморително за разбиране. Остава само да пожелаеме на екипажа да не се паникьосва и да не оставя казаните за пърцуца без дим от комините. *beer* *drink1* *drunk* *drink2*


П.П. Опаа, май отново чух гласа на някой дето пак се надява на "месията Европа" дето нямало да ни остави току така. Но борчовете са си борчове и ще трябва да се плащат...

Дотогава да не забравяме оптимистичната прогноза на Куку - 179евро/м2.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-27 21:25 от %.
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 21:20:59
avatar
Кво каза?*xxx*
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 21:32:33
Икономическата ситуация в Западна Анадола следва своя логически развой. След разпърдяния ентусиазъм от голямото безнаказано крадене се мина към отрезвяващи анализи от най-заслужилите крадци колко неизбежно и логично е било това да се случи защото, видите ли, средствата идват и трябва да се усвоят( т.е.присвоят) . Сега сме на етап: фетишизъм и заклинания в борбата с кризата.
Един Дубай, инвеститорски рай, Мека за световни светила в строителството и архитектурата хвърли пешкира ( термина е от бокса) с обслужването на кредитите и моли банките за отсрочка, а банките у нас седели върху пари. Коча на Бойчо Курдисания-професор в Стпанска академия, като гледа на кого са раздавани кредити и за какво (предимно на властимащи и предимно за битово отухляване) смята че банките у нас далеч не седят на пари, а много вероятно скоро да седнат на Дедовия поради необлужвани кредити....
Глей му ти израза, уж професор, ама си е коч... , но ми се струва прав в известен смисъл..
Поживьом, увидем...
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 22:06:10
[[quote=filmatoplo]
Статус *bow* моля преведете това за курса какво да коригира .[/quote]

Ако имаш пред вид статията от Бойчо -накратко- Фед прави всичко възможно да девалвира долара като налива долари в световната икономика , цели се и предизвикване на инфлация. Поради тази причина се наблюдават ненормални нива на кери-трейд с долари - директни покупки във всякакви борсови стоки поради евтиния и достъпен ресурс -долара. Авторът на статията обаче отбелязва, че въпреки напъните - доларът се държи сравнително стабилно и не е изключено да почне да поскъпва /особено ако ФЕД започне да "изтегля" долари от пазара/. Поради създаденото вече неравновесие в пазара и балониране на някои борсови стоки вкл. злато и петрол е много възможно да поледва нов голям срив на борсите .
В общи линии - предупреждение за възможен втири срив т.е W -криза.
%
Re: Дянков: Банките седят на парите и чакат
27-11-2009 - 22:49:25
avatar
Quote
filmatoplo
Статус *bow* моля преведете това за курса какво да коригира .

Цитат:
Вие поехте управлението на българския национален кораб, когато бурята беше връхлетяла, а екипажът не беше готов за изпитание. Днес мнозина от пътниците са в стрес, а други вече са нагълтали вода при резките спадове с ракия при казаните.
Корекция в курса (НА КОРАБА) е наложителна, ако искаме да избегнем корабокрушение!

П.п. Само, че как се кара кораб без навигация, със рул дето заяжда и мичман дето не си разбира от занаята?

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-27 22:54 от %.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход