Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

По банкова сметка,ама как и цените накъде?

Публикувано от Въртоглав 
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 12:05:35
Барбарон написал-
Пораженията от "прехода" са страшни, но поправими. Ще се опитам да го обясня още по-просто

2009: Тарикат А купува имот, дава на ръка на Тарикат Б 50 000 евро и вписват в нотар.акт 50 000 евро;
2010: Излиза закон - при продажба до 5 години след купуването се плаща
ДанъкПечалба = (ЦенаПродажба - ЦенаКупуване) * 30%
2011: Данъчните вилнеят и вече никой вече не смее да вписва фиктивни цени и да плаща повече от 5 000 евро в банкноти;
2013: На тарикат А се налага да продаде имота по спешност след 4 години и намира купувач за 150 000 евро;
2013: Данъчните информират бившия тарикат А, че трябва да заплати
ДанъкПечалба = (150 000 - 50 000) * 30% = 30 000 евро
2013: Данъчните информират бившия тарикат Б, че трябва да им представи доказателство за произхода на 50 000 евро, изразходвани за 3 месеца през 2009, и междувременно конфискуват един от имотите му;

следва ... А, ТАКА ДЕ.НО МИСЛИШ ЛИ ,ЧЕ ЩЕ Е СПРАВЕДЛИВО .Ако се върнем назад във времето ,примерно 20 год.То всички в БГ сме тарикати.Един собственик на пицария ,ако си купил имот за 100е 2007 год с какво ще си докаже доходите?Нали пицарията е била на загуба 5 години.Хем ми се иска да се сбъдне това което казваш,но от друга страна ИНТЕРЕСИТЕ СА СЛОЖНИ.Е пътя е този ще го изтърпим ,ако е за добро.
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 12:09:22
barbaron Написано:
-------------------------------------------------------
> Въртоглав Написано:
> > Гледам,чета и се мая. Барбарон точно и ясно Ви
> го обясни,поне на повечето.
> > А НИЕ само се чудиме как да сме по-дяволи от
> вчера.Как да платим по-малко и т.н.
>
> Пораженията от "прехода" са страшни, но поправими.
> Ще се опитам да го обясня още по-просто smiling smiley
>
> 2009: Тарикат А купува имот, дава на ръка на
> Тарикат Б 50 000 евро и вписват в нотар.акт 50 000
> евро;
> 2010: Излиза закон - при продажба до 5 години след
> купуването се плаща
> ДанъкПечалба = (ЦенаПродажба - ЦенаКупуване) *
> 30%
> 2011: Данъчните вилнеят и вече никой вече не смее
> да вписва фиктивни цени и да плаща повече от 5 000
> евро в банкноти;
> 2013: На тарикат А се налага да продаде имота по
> спешност след 4 години и намира купувач за 150 000
> евро;
> 2013: Данъчните информират бившия тарикат А, че
> трябва да заплати
> ДанъкПечалба = (150 000 - 50 000) * 30% = 30 000
> евро
> 2013: Данъчните информират бившия тарикат Б, че
> трябва да им представи доказателство за произхода
> на 50 000 евро, изразходвани за 3 месеца през
> 2009, и междувременно конфискуват един от имотите
> му;
>
> следва ... smiling smiley


Анализирайки горният пример на barbaron и заглавието на темата "По банкова сметка,ама как и цените накъде?", може да се каже, че след влизане на този закон в сила, се очаква цените на НИ да се повишат с около 50% през 2013 спрямо 2009.
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 12:18:28
Барбарон, всичко, което си написал е ок. Защо си избрал числото 30% като данъчна ставка за мен е непонятно при положение, че данъка е 10% /може би за примера/. Според теб кое е първо в отношенията правителство/гражданин висок данък придружен със сериозни мерки за събираемост или доказателство от страна на правителството, че високият размер на данъка е оправдан в смисъл ще получиш срещу парите си адекватен еквивалент на обслужване и кога се плаща преди получаване на услугите /преди да знаеш за какво плащаш/ или след получаването им когато можеш да измериш дали си получил обещаното срещу парите си.
И да питам едно правителство с чисти намерения, не следва ли първо да докаже, че може да работи подобаващо с парите ни, като например дръпне заем а в последствие след доказатество, че може да се справи да има претенции. Този сюжет ще е показателен и за това дали някой би дал на правителството пари с тази цел, което е един вид оценка за способностите му. Аз лично съм готов данъка от 10% печалба за такъв експеримент да премине на 15% за да се покрие разликата от 5% по заема.
Когато има само принуда без адекватна политика нещата не отиват на добре. Ако ще харчат парите ми за проекти, като създаване и отглеждане на паразити чрез узаконяване на "Професия безработен" не мисля, че е справедливо аз да плащам за това.
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 13:20:38
Анализирайки горният пример на barbaron и заглавието на темата "По банкова сметка,ама как и цените накъде?", може да се каже, че след влизане на този закон в сила, се очаква цените на НИ да се повишат с около 50% през 2013 спрямо 2009.
Или преди това ,знае ли човек
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 13:23:49
avatar
Преди това ще се повишат поне стократно, за да миряса най-сетне Пунди!

Какво тук значи някаква си криза?
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 13:27:12
Абе тя кризата ще свърши ,но кога?Скоро ,или?
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 13:35:26
avatar
Тя кризата не е идвала бре!
Нали така каза Станишката, а вчера ББ забрани изобщо да се споменава името й!

Каква криза, какви 5 лева - хората се избиват да си купуват бентлита и пентазонети в Докторската градинка.

Ти не прочете ли официалната новина за излизане от кризата!
България отвръща на удара

Quote

2011г.
Най – после е избран изпълнител за прокопаване на тунел под прохода Шипка. Месец по-късно челната копаеща машина се разтърсва от мощен удар и спира. Екипът от специалисти и работници се събира мястото, а после следва буря от възклицания, вариращи от „О, май год!” до „Бах мааму!”. Скоро идва полиция, после официални лица, районът е отцепен. Всички следят новините и сменят канала точно преди спорта, което срива тотално рекламния пазар. За всеки случай проектът е променен и се почва копаене на съвсем друго място, но и там се повтаря същото – удар и т.н.
Извиканите на място геолози (впрочем, доста идват по собствено желание) само констатират неумолимата истина – тунел няма да има.
Понеже цялата основа за планината е един огромен слитък самородно злато, с тегло около десет милиарда тона.

Когато научава новината, министър- председателят, който в момента одобрява стратегия за доказване, че всъщност сега народът живее много по-добре от преди две години, се сепва, отказва да отиде да открие линията на метрото „Люлин – Перник” и звъни на президента. Тъй като това е почти прецедент в последно време, държавният глава оставя за миг плана, предназначен да убеди всички, че никога не са живели по- зле и вдига слушалката на специалния телефон.
„Гошо, разбра ли?” – пита възбудено министър- председателят – „Я зарязвай всичко и ела да се напием!”
Когато чува новината, президентът само успява да попита: „Ама на всеки километър и така – до края?” Чул потвърдение, нарежда приготвят кортежа, а пилотната кола е пратена да купи домати – от розовите, които са най-скъпи.
Така де, толкова злато не се намира всеки ден.

Световните борси се сриват, неподготвени за подобен удар. Тъй като обаче твърде малко са страните, досетили се да държат резерви в калай или синьо сирене, нищо не може да се направи. Освен да се завижда, разбира се...
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 19:02:03
Quote
barbaron
Quote
jores
Защо си избрал числото 30% като данъчна ставка за мен е непонятно при положение, че данъка е 10% ...

Сложил съм 30%, защото е само за първите 5 години, и дори тези 30% са по-малко от практикуваните в Европа. За първите 5 години, защото и държавата и народа имат интерес от стабилна жилищна политика, а не от хитри, номенклатурни далавераджии, които реализират удари: купят днес, продадат утре. През следващите 10 години този данък дегресивно намалява до 0%, така че този, който е купил за себе си или някой сериозен инвеститор е купил за даване под наем, след 15 години могат да продадат без никакъв данък.

А тези 10% послужиха препраните пари от "куфарчетата" да бъдат умножени, а не да стимулират честния бизнес и създаване на инфраструктура и атмосфера, привличаща чужди инвестиции,

Не знам как е в Европа но в нашата част имота е основно средство за спестяване и трупане на богатство. Ако днес съм купил имот в Бургас защото имам работат там, но след две години трябва да се местя във Варна и искам да преместя и ползвам имота си? А през това време цените дръпнали с 30% за чий ще плащам на държавата 30% от разликата, като реално аз не съм станал по - богат. Защо да приема да ми се качва на врата при положение, че:
1. Когато съм купувал имота съм си платил
1.1. Данък за придобиване на имот /няма по измислен данък/
1.2. Данък печалба на средствата с който купувам имота
1.3. С продажбата на имота някой плаща данъка по т.1.1. а с новата покупка аз плащам отново данъка по т.1.1.
За тази операция те одрусват 10% върху изкараните и вложени пари; 2,5% за това, че си вложил парите. При смяната на имота още 2,5% и 2,5% за ответната страна за покупката та станаха колко?
При оборота остават 17,5% в държавата мако ли е?
Ако във Франция има баланс между платено/получено от правителството тук няма, а ако вдигат данъка не искам и да коментирам.

"и държавата и народа имат интерес от стабилна жилищна политика"
Кой е народа и къде е човека?
Самият факт, че могат днес да ти кажат 10% а след една година да сметнат този размер за несправедлив /а не че той е несправедлив имат нужда от пари/ и да го сложат на 30% /в името на народа/ е абсурден от гледна точка на някаква справедливост или морал.
Няма никакви принципи, които да са заложени дългосрочно в подобен модел на правене на политика.

Не осъзнавате ли, че винаги в името на народа са извършвани най - големите несправедливости. Фашизма и социализма се различават от комунизма единствено по това, че в първите два слуачая държавата регулира частната собственост в името на народа, а в последния регулацията и собствеността е изцяло в ръцете на държавата. Модерния социализъм е именно в това свобода толкова, че да можеш да дишаш, но и толкова, че да не можеш да осъзнаеш, че те експлоатират. Правитеството ако иска може да изстреля бизнеса ти в космоса а на следващия ден с промяна на правилата в името на народа да те закопае. Но и трите форми на експлоатация са действали в името на народа и общественото благо.
Една дама /в съседната тема/обясни, как не и връщали ДДС то и няма ресурс посочила е и последствията!, значи правителството може да нарушава създадените правила /най - вероятно в името на народа/? Как можеш в пдобни условия да правиш бизнес, как да гарантираш на хората, като самия ти нямаш никакви гаранции, че договорките ще се спазват.
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
27-11-2009 - 20:05:26
avatar
Я кажи и останалите Барба, че отдавна не е имало писъци из форума, доскучава си така winking smiley
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
28-11-2009 - 11:54:27
А да ви попитам, ако купуваш имот на изплащане или на вноски, как става плащането, като накрая ти остават да платиш примерно 10 или 20% от цената, само тях ли превеждаш по специалната сметка. Или може би ще се правят такива сметки и за жилища на зелено и на изплащане?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход