Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR

Публикувано от valsodar 
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 01:41:54
valsodar Написано:
-------------------------------------------------------
защо ли си мисля, че грешката ми няма да трае дълго? smiling smiley

..........................................................................


Ами, мислите си така, понеже сте човек с невероятен интелект, както стана ясно току-що.
Това е причината.
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 10:24:47
Има едно правило в дългосрочен план, че средната цена на кв.метър е равна на средната работна заплата за района.Има и друго , че цената е 10годишния наем на имота. Понеже имам бизнес във Варна - заплатите са 600-700 лева в добрия случай. Лятото правих интервю за секретарка и получих 400 автобиографии на момичета от 20 до 30г за 350 лева начална заплата ! Наемите: Плащам 700 лева за 4 стаен ,луксозен апартамент до ВИНС а, за служебно ползване.Вярно с предплата за 3 месеца, за да си личи , че съм сериозен. Апартамента намерих чрез най-голямата агенция в БГ, не са ми познати.Имаше и доста по-гадни и на по-високи цени, за да сме коректни.
Мисля, че 315 евро е възможна цена за града, без супер-центъра ,ако се изчака подходящ момент и закъсал човек.
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 10:37:30
avatar
Въртоглав Написано:
-------------------------------------------------------
> З15Е -ЦЕНА ЗА ОГЛЕД ,ИЛИ?

---------------------------------------

откъде извади този железен ник , поздравления !
а на "умното" момче валсодар не му се връзвай-той се е само"издЕлал" по трудово обучение1
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 12:50:59
alex_dilan Написано:
-------------------------------------------------------
> Има едно правило в дългосрочен план, че средната
> цена на кв.метър е равна на средната работна
> заплата за района.Има и друго , че цената е
> 10годишния наем на имота. Понеже имам бизнес във
> Варна - заплатите са 600-700 лева в добрия случай.
> Лятото правих интервю за секретарка и получих 400
> автобиографии на момичета от 20 до 30г за 350 лева
> начална заплата ! Наемите: Плащам 700 лева за 4
> стаен ,луксозен апартамент до ВИНС а, за служебно
> ползване.Вярно с предплата за 3 месеца, за да си
> личи , че съм сериозен. Апартамента намерих чрез
> най-голямата агенция в БГ, не са ми познати.Имаше
> и доста по-гадни и на по-високи цени, за да сме
> коректни.
> Мисля, че 315 евро е възможна цена за града, без
> супер-центъра ,ако се изчака подходящ момент и
> закъсал човек.

Това че заплатите са 600-700 лв означава единствено, че масовият представител на работническата класа само може да сънува дори и боксониера във Владиславово. Хората с тези доходи не са участници в пазара на имоти, следователно не са представителни за ценообразуването. По мое мнение във Варна купуват моряци, руснаци, и прочее хора, далеч по-заможни от местното работническо население. Тук прибавям и тези, които са получили достатъчно наследство от родителите си, за да могат да продават/дават под наем/заменят, или са се върнали от чужбина с лихвоносна пачка. С други думи, хората които участват в пазара, са с доходи далеч над споменатите (може би порядъка е 3-5 хиляди лв на месец), и в града има достатъчно такива за да се образува пазар. Огледайте колите по улиците, и как се пазари в супермаркетите като Кауфланд, и ще разберете че такива хора има, и то достатъчно за да образуват пазар. Тия със 600-700 лв заплата са просто извън пазара.
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 12:58:31
avatar
В правилна посока разсъждаваш, остана само да съпоставиш броят на тези купувачи, потребноста им от имот и броя на предлаганите на пазара. В зависимост от това съотношение, може да се кажа и каква ще е поската на цените на предлаганите имоти. winking smiley
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 13:19:24
Ами тези хора са т.нар. средна класа. По определение средната класа е тази, която може да си позволи да живее, без да работи. В какво да се вложат парите, ако не ти се занимава с реален бизнес? В имот разбира се, за даване под наем. Стремежът към рентиерство (мързелът) докарва потребността им от имоти. Наематели винаги се намират във Варна - студенти колкото искаш, прииждащи от по-малки градове и села... Броят на тези хора също ми се струва сериозен - преки наблюдения, все пак живея в този град. Суровата цифра на бройките предлагани имоти също не е критерий - въпросът е колко от тези имоти стават реално за живеене. Отсей плявата, и ще видиш че имотите, които не са в двата края на класацията (нито боклук, нито непоносимо скъп заради локация например) не са толкова много.

valsodar Написано:
-------------------------------------------------------
> В правилна посока разсъждаваш, остана само да
> съпоставиш броят на тези купувачи, потребноста им
> от имот и броя на предлаганите на пазара. В
> зависимост от това съотношение, може да се кажа и
> каква ще е поската на цените на предлаганите
> имоти. winking smiley
ss7
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 13:51:54
ndachev Написано:
-------------------------------------------------------
> Ами тези хора са т.нар. средна класа. По
> определение средната класа е тази, която може да
> си позволи да живее, без да работи. В какво да се
> вложат парите, ако не ти се занимава с реален
> бизнес? В имот разбира се, за даване под наем.
> Стремежът към рентиерство (мързелът) докарва
> потребността им от имоти. Наематели винаги се
> намират във Варна - студенти колкото искаш,
> прииждащи от по-малки градове и села... Броят на
> тези хора също ми се струва сериозен - преки
> наблюдения, все пак живея в този град. Суровата
> цифра на бройките предлагани имоти също не е
> критерий - въпросът е колко от тези имоти стават
> реално за живеене. Отсей плявата, и ще видиш че
> имотите, които не са в двата края на класацията
> (нито боклук, нито непоносимо скъп заради локация
> например) не са толкова много.
>
> valsodar Написано:
> --------------------------------------------------
> -----
> > В правилна посока разсъждаваш, остана само да
> > съпоставиш броят на тези купувачи, потребноста
> им
> > от имот и броя на предлаганите на пазара. В
> > зависимост от това съотношение, може да се кажа
> и
> > каква ще е поската на цените на предлаганите
> > имоти. winking smiley


Дрън дрън - никаква средна класа не са с доходи от 5 бона. Ако искаш да ти извадя определението за средна класа - кажи. Мисля че съм го поствал.
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 14:16:43
Ами дай да видя определението. Аз гледах в уикипедия. Доколкото разбрах, средната класа не се определя от месечния доход, а от това че има натрупан капитал, с който може да си позволи да не работи. Ако получава много, но бачка яко за това, е все още бачкер (моряк примерно), с идеята да стане средна класа - като инвестира после натрупаната пачка, и се пенсионира мнооооого преди възрастта за пенсия.

Освен това средната класа се разделя на три - долна, средна и горна (lower-middle, middle-middle and upper-middle class).
%
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 14:22:42
avatar
ndachev Написано:
-------------------------------------------------------
> Ами дай да видя определението. Аз гледах в
> уикипедия. Доколкото разбрах, средната класа не се
> определя от месечния доход, а от това че има
> натрупан капитал, с който може да си позволи да не
> работи. Ако получава много, но бачка яко за това,
> е все още бачкер (моряк примерно), с идеята да
> стане средна класа - като инвестира после
> натрупаната пачка, и се пенсионира мнооооого преди
> възрастта за пенсия.
>
> Освен това средната класа се разделя на три -
> долна, средна и горна (lower-middle, middle-middle
> and upper-middle class).

Ейй доживях в БГ да видя средната класа с по 3000 евро чист месечен доход! Не 315, а 3150 евро ще е м/2 след 2-3 месеца в БГ.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: Варна: Идеален Център - Цена/кв.м.: 315 EUR
26-11-2009 - 14:27:47
ndachev Написано:
-------------------------------------------------------
> Ами дай да видя определението. Аз гледах в
> уикипедия. Доколкото разбрах, средната класа не се
> определя от месечния доход, а от това че има
> натрупан капитал, с който може да си позволи да не
> работи.



Не знам как четеш Уикипедия. Средната класа са винаги работещи високо квалифицирани професионалисти и гръбнака на икономиката на всяка цивилизована държава, а не от такива, които могат да си позволят да не работят. Какъв гръбнак и двигател на икономиката са такива хора? Може би това е твоята идеята за средна класа в БГ, базирана на това, което си видял, не знам.

Чети Уикипедия по-внимателно:

Within capitalism, middle class initially referred to the bourgeoisie and petit bourgeoisie. However, with the immiserisation and proletarianisation of much of the petit bourgeois world, and the growth of finance capitalism, middle class came to refer to the combination of labour aristocracy, professionals and white collar workers.

The size of the middle class depends on how it is defined, whether by education, wealth, environment of upbringing, social network, manners or values, etc. These are all related, though far from deterministically dependent. The following factors are often ascribed in modern usage to a "middle class":[by whom?]

* Achievement of tertiary education.
* Holding professional qualifications, including academics, engineers, and doctors regardless of their leisure or wealth.
* Belief in bourgeois values, such as high rates of house ownership and jobs which are perceived to be "secure."
* Lifestyle. In the United Kingdom, social status has historically been linked less directly to wealth than in the United States[citation needed], and has also been judged by pointers such as accent, manners, place of education, occupation and the class of a person's family, circle of friends and acquaintances.[citation needed]
* Cultural identification. Often in the United States, the middle class are the most eager participants in pop culture whereas the reverse is true in Britain [2].

П.П. Към категорията на добре платените професионалисти може да се прибавят и средни бизнеси, търговци и пр. За да попадне един рентиер в тази категория трябва да изкарва от наеми едно 3000 - 35000 Е на месец от наеми, т.е. във Варна да отдава около 10 апартамента, но при такъв случай вече не е неработещ, защото това си е вече работа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-26 16:17 от BulCan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход