Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нещо коспиративно

Публикувано от Ivanchoto 
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 03:46:38
ниървана,сидиеса и сидиото са два съвсем различни дериватива......нямат нищо общо,както ст,научния сътрудник в БАН си мисли.......
сидиото е асет бекд секюрити-с него силни спекулации не могат да стават.....посто имотната мода накара много банки в ЕС и в сащ да инвестират в него и станаха неликвидни поради пукането на ипотеки в инструмента.......
да обвиниш банкер,че ти е продал сидои е същото,се едно мая(СЕОто на ПИБ) да обвини пунди(брокера),че е бил посредник и макар да е знаел,че имотите ще падат,да е помагал да се правят сделки и за тва ПИБ в момента е пред фалит........ми виновен е поемащия риска-в случая финансиране на ипотеката-мая прави пари от трансфер на ресурс,като поема риск върху ресурса.........че не си е изчислила риска,никой друг не и е виновен,освен тя.........а най малко брокера пунди,дето е помагал в сделката winking smiley
виж,сидиес е друга работа-там могат да се направят хиляди проценти от ишуъра на сидиеса,това не е асет бекд секюрити,а вид застраховка с минимална цена,но колосален риск в случай на щета......
да си представим,че ти и аз сме две конкурентни инвестиционни банки.
ти издаваш сидиес на дженърал моторс,които аз решавам,че ти им искаш прекалено ниска цена..........купувам от теб за страховки за 200 000 милиона,срещу цена от 2 милиона...........и после почвам да шортвам денърал моторс мощно и постоянно.....от там достигам до верижен ефект-други играчи забелязват,че има постоянно падане в акцията и те решават,че има нещо нередно и те почват да шортват,за да намажат бързо.......от там пък други собственици на акции почват да купувта хедж и вдигат цената както на опшъните,така и на сидиеса.........и един ден ти чукам на вратата и ти казвам-искам си парите......ти вадиш колосална сума и ми плащаш,после веднага закривяам шортовете в генъръл моторс и реално на маркета се появява шорт скуиз....
и така,като те ударя няколко пъти и знам,че си загубил от мен няколко стотин милиона,тогава те атакувам теб-купувам сидиес на твойта банка и почвам да те шортвам теб-знам,че си слаб,но го криеш и акцията ти е прекалено висока....други още не знаят,че си загубил стотици милиони.........и така пак въвличам народ с мен да те шортат и те потапям.........
имаше такава игра края на 2008 и дори ако си чул,американските регулатори направиха едномесечен мораториум върху шорт на банкови акции-точно защото надушиха,че някой играе нечесно,като съчетава оувър дъ каунтър деривативс,с регулирани деривативс.......и понеже няма закон,който да забрани това,нито да ги подведе под отговорност,просто спряха процеса с регулирания пазар.....но твърде късно........беър стърнс и леман вече бяха заминали..........


а що се отнася до тиоретикъл прайзинг модели-те са много добри,стига да не са криворазбрани!не случайно се казват теоритични.......
ако ги използваш неправилно,ще патиш повече и от форекс "професионалистите" в "другия" форумsmiling smiley
тези модели са за избиране на по евтина стратегия,А НЕ ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ НА РИСК!
щом си запознат с блек шулс,значи имаш някаква представа за първите грийкс.....
да вземем делта,гама,тета, и вега........
гори долу това е което оценя опшъна.........но една от грийкс е незнайна-това ти е риска и това е вегата-имплайт волатилити......за това истинската цена на опшъна не е тази която плащаш,защото тя е знайна.....реалната цена на опшъна всеки професионалист ще ти каже,че не е примиума(парите ,които плащаш),а е вегата.......
все пак,ако откриеш някаква формула,която може да оцени дериватив риск,мога да ти кажа как ще станеш милиярдер за по малко от година.......можеш да съчетаеш позиция,която е делта,гама и тета неутрална и да направиш вега арбитраж......с марджин портфолио,което открива делта риска,можеш да отвориш позиции за милиони,само със 100 000,ако подържаш неутрална делта.........
все пак,като знам,че вегата е най големия проблем за маркет мейърите,можеш и да им продадеш формулата за риска......и там милиярди ще получиш от лицензиране winking smiley
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 04:33:05
Асене,хайде говори и пиши на български,защото повярвай много от думите ти не се разбират!Много си се "отракал" покрай това емигрантство и разбираме те,не намираш Българските думички в речника си,но спомни си все пак някои основни думи,които се учат в началните класове,МОЛЯ те!
Уважавам някои от мненията ти,но с чуждиците наистина преИГРАВАШ!Все пак си БГ форум,едва ли в Хамериканските форуми използваш думичките,на които те е учила Учителката в 1-ви клас!
Поздрави!
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 04:37:07
Бойчо Курдисания Написал:
-------------------------------------------------------

> Я ше имам наглостта да прата още един дзвер. Поне
> никъде са не споменава до кой Петровден е края: по
> нов или по стар стил. Па Я си го празнувам и на
> двете дати. И те така те!

МОА ДА СМЕ БЕЗделници,ама не сме БЕЗ празници :]



> Че е щипоняк, щипоняк е. Като другите щипоняци и
> тоя е кръстоска между гарга и яре. Демек - летящо
> яре. Кое го прави обаче толку интересен за нази!?

генното инжинерстване у северозападо е влезнало видим......я мислех,че само у големио град го прават......цела институция има у градо-УНСС,за кръстоски......патентовали са кръстоска между българин и икономист-българономист..
и нова наука даже са кръстосали в последно време-между финансиране и сране-фиНАСИРАНЕ...


> Дзверо живее по изоставените текезесета, като едно време коги още
> работеа най-обичаше да са закача с другите кози и
> овци - засили са от тавана па удари копитца у
> главътъ на най-дрътия коч.

и ония удрят с копитцата у главата(медиите) и се закачат с овците(народа).....
така се случва,щото овцата(народа) не използва главата си за тва,за което господ му я сложил на раменете,а чака други да му кажат(мислят за него)........главата на овцете(народа) е вестник пари и 24 часа.....кво им кажат,тва си мислатsmiling smiley
та много "симюларитис" намирам у твойта кръстоска,с тая на бай ганьовеца,със самочувствие на хитър петър...демек продукта на УНСС -българономист.
и твоио и онио все рипат с копитцаsmiling smiley...дорде им не подстрижат вълната все рипат







Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 04:53:10
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене,хайде говори и пиши на български,защото
> повярвай много от думите ти не се разбират!Много
> си се "отракал" покрай това емигрантство и
> разбираме те,не намираш Българските думички в
> речника си,но спомни си все пак някои основни
> думи,които се учат в началните класове,МОЛЯ те!
> Уважавам някои от мненията ти,но с чуждиците
> наистина преИГРАВАШ!Все пак си БГ форум,едва ли в
> Хамериканските форуми използваш думичките,на които
> те е учила Учителката в 1-ви клас!
> Поздрави!
==========================
веничев,по на български не става тук......половината неща,дето ги пиша не само ги няма на бгетовски,но и професорите,доктори по иокономически науки,старши научните сътрудници в БАН не знаят кво значат.......
този постинг бе за ниърваната,човека си има идея и знам,че ще ме разбере...не е за теб,за БАН българономисти или за иванчото.
се едно ти да почнеш да ми говориш за строителство-трегери и други неща от които си нямам понятие и аз да ти кажа да ми говориш на български,защото е бг форум......
нито аз ще те разбера,нито ти ще ми проподаваш А и Б в архитектурата.......
ваш орешарски казваше,че бг банковата система няма проблеми,защото няма сложни финансови инструметни.....човека е финансов министър на бг и преподавател в УНСС и си няма идея що е сидиес и сидио,или деривативс на деривативс,каквито всъщност са грийкс за опшъните.......имаш гугъл сърч-квото те интересува -чети...само че и там ще е описано на английски,защото в бг няма терминология и няма да има още с десетилетия.

Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 05:12:03
Асенчо,теб май те хапе кученцето,а ако си ДВГ и гориш масло-доливай си поне!
Наш или Ваш оРешарски,сидиес и сидио,или деривативс на деривативс,грийкс за опшъните,гугъл сърч-квото ,да те шортвам теб,асет бекд секюрити,после почвам да шортвам денърал моторс мощно и постоянно,да купувта хедж и вдигат цената както на опшъните,така и на сидиеса,като съчетава оувър дъ каунтър деривативс,с регулирани деривативс,тиоретикъл прайзинг модели-те , това е вегата-имплайт волатилити,за маркет мейърите.....милиярди .... :}
Не ми се стои до утре сутрин да ти вадя идиотизмите!ЕВАЛА,как е на Ингилийски Хусеинчо!
Май ще ти дадем лопатата да объркаш бетона и да се ОСВЕСТИШ малко,че от скука ще вземеш да измислиш нещо,което няма превод на Бългаски Език..... :} :} :} smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 05:22:47
По този повод да ви разкажа един действителен случай!
Преди 15 ина години едно мое познато семейство емигрира в Канада.Жената бе изключително проста-5 години не можа да си намери работа,защото не можа да научи елементарен английски.След 6-7 години жената се прибира в България и .......познайте-забравила българския език/а тя е на 45 годинКи/,направихме и деликатно забележка да не бърка думите,но тя сподели с нас,че такива думички,тя не ги знае на български.....Щяхме да изпопадаме от смях!!! :]
Та Асенчо,не забравяй кое е Наше кое е Ваше!!! clap: :-[ :-[ :-[
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 05:30:15
веничев,дериватив на български е ДЕРИВАТИВ.....хайде намери ми българското наименование,ако обичаш?
всичките други термини дори и няма да ги намериш на българскиsmiling smiley
как искаш да ти говоря на български такава терминология?
хайде,посъветвай ме,нали си БЪЛГАРИН.....
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 06:15:02
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> По този повод да ви разкажа един действителен
> случай!
> Преди 15 ина години едно мое познато семейство
> емигрира в Канада.Жената бе изключително проста-5
> години не можа да си намери работа,защото не можа
> да научи елементарен английски.След 6-7 години
> жената се прибира в България и
> .......познайте-забравила българския език/а тя е
> на 45 годинКи/,направихме и деликатно забележка да
> не бърка думите,но тя сподели с нас,че такива
> думички,тя не ги знае на български.....Щяхме да
> изпопадаме от смях!!!
> Та Асенчо,не забравяй кое е Наше кое е Ваше!!!
=========================================================
и аз да ти разкажа една история:
преди 4-5 месеца в инвестора им говорех за насим талеб......в бгетовицата никой не бе чувал за него.......един съфорумец ми писа,че е търсел книгата и в третата книжарница(малка частна,собственика продавач) го е питал:
абе,кво става с тая книга-от как я имам 1/2 година никой не я купуваше,са изведнъж ,от 2 дни,само за нея питате........
та кво стана по нататък-след 3-4 дни във форума се появиха 5 човека,които почнаха да се оплакват и да псусват преводачите-нищо не се разбирало в книгата,нищо не било преведено...........
ами тия хора са чели по 2 книги за технически анализ и как да разбереш на къде ще тръгне тренда,ако има глава и рамене......и изведнъж попадат на обобщения на философски трудове на философи,които дори са били забранени в бг по комунистическо и дори бг дипломиран философ няма да вдене отпърво,каму ли спекуланчетата от инвестора........
и понеже си мисят,че знаят всичко и изведнъж попадат на литература от която нищо не разбират-преводачите им били виновни.......

как можеш да преведеш термин,чието обяснение е 100 страници?
ти си същия-понеже не разбираш,а си мислиш,че няма кво да му се разбира и учи и-аз съм ти виновен,че съм забравил бгетовския :ami:
искаш ли да ти дам примерче:
знаеш ли кой е карл попър?голяма част от такебските философствания се базират на развитие на теориите на попър..........така....а чувал ли си за фондация "отворено общество"?тя също е на база на трудовете на попър,но е финансирана от джорд сорос......човека е хвърлил над милярд свои пари за благотворителност да развива тази фондация.........обаче в бг по комунистическо им се гадеше от тях....че дори и виденов се опитваше да ги изгони.........путин ги изгони от русия,милошевич ги изгони от сърбия..........те са "лошите" за всеки режим......е как в бг ще разберат материя,която е била забранена до скоро?
умственото развитие в правилната посока е заплаха за всеки демагог-овцете не са овце вече.........
знаеш ли какво е епистемология?не само ти не знаеш,но в бг се броят на пръсти хората,запознати с тази наука.........искаш ли да ти я преведа тази думичка на бгетовски за такива,като теб,дето требе да им се говори на бгетовски:
това е наука ,как да не си овца......проблема е,че в бг манталитета е,че повечето са овце,но се мислят за вълци....и кат им кажеш,че са овце,рипат с копитца.........
няма нищо лошо да си овца...особено в бг-десетилетия по 10% от БВП на тая държава са отивали,за да ви направят овце........нормално е.....проблема е там,че в днешно време,когато вече може овцата да се промени,ако тя се мисли за вълк,вечно ще си е овца............самочувствието е най големия бич за умствения растеж на "хомосепианса"........а бгетовския хомосепиянс го има в повече......


или ако трябва да цитираме талеб в случая-такива като вас са определени като хора със самочувствие,че знаят всичко,а което не знаят или го отричат,или търсят някъде другаде причината.
я преводачите виновни,я някои,забравили българския........
и съотвенто такъв тип манталитет е умствено окован с вериги(самочувствие) и не може да се издигне в по високо ниво.........

виничев е недоволен,че асен е забравил българския и не му казва кво е имплайт волатилити на български.........нито пък дериватив........
асен е виновен,че се прави на сложен,веничев вина няма......

Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 11:12:24
> @иванчото - е тва с реда на фурие не го разбрах. а
> бе знам що е FFT ама "При разлагане в ред на
> Фурие, функцията на който и да е деривативен
> инструмент, ти в кои хармоници "трейдваш" - във
> висшите или нисшите ?
>
> Каква е връзката м/у тях и има ли изобщо възка ? "
> - кога на какво се трейдва не знам. и не ми е
> ясно какър е резона на подобно нещо. ще ми е
> интересно ако кажеш какво имаш предвид.
> а да няма връзка между различните вълни в спектъра
> при положение че са вълните на една и съща функция
> ми е малко странно. това че са ортогонални в L^2
> далеч не значи че няма връзка между тях. в
> правилното пространство и за тейлъровия ред можеш
> да докараш че степените са ортогонални ама да са
> па чак независими ...


nearvana , НЯМА връзка, поне директна !

индиректна връзка има в известна степен... макар че факторите (*аргументите) са ДРУГИ и следователно - НЯМА !

не искам да влизам в подробности но мога да дам пример: например ти УЖ мислиш правилно но стигаш до ГРЕШНИ изводи !!!

от тук нали следва че това че мислиш правилно не значи че изводите са верни ?

Да, защото хората използват освен лигика в мисленето си и чувства (*нови аргументи), и от тук ако искаш да изследваш "математически" мисленето, в мисловния математически модел трябва да опишеш и чувствата... Така че не трябва да се бърка мисленето с логиката!

УМЕН СИ И не искам да те обиждам !! За разлика от АСЕН поне си скромен ...

Това използва "управителството на ИЗВЪНрезерватната система" !!

Само ще ти кажа че ТИ мислиш правилно, но сам допускаш да сгрешиш и изводите са ти грешни !! В математиката чувства НЯМА и ако ги приложиш в решението, ресулта е грешен.

БОНУС: Макроикономически БГ е СУПЕР ?!?!?!?!?!?!
- но на ниско ниво всички пукат от глад
- къде е връзката
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 11:40:05
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------


> и аз да ти разкажа една история:
> преди 4-5 месеца в инвестора им говорех за
> насим талеб......в бгетовицата никой не бе чувал
> за него.......един съфорумец ми писа,че е търсел
> книгата и в третата книжарница(малка
> частна,собственика продавач) го е питал:
> абе,кво става с тая книга-от как я имам 1/2
> година никой не я купуваше,са изведнъж ,от 2
> дни,само за нея питате........
> та кво стана по нататък-след 3-4 дни във
> форума се появиха 5 човека,които почнаха да се
> оплакват и да псусват преводачите-нищо не се
> разбирало в книгата,нищо не било
> преведено...........
> ами тия хора са чели по 2 книги за технически
> анализ и как да разбереш на къде ще тръгне
> тренда,ако има глава и рамене......и изведнъж
> попадат на обобщения на философски трудове на
> философи,които дори са били забранени в бг по
> комунистическо и дори бг дипломиран философ няма
> да вдене отпърво,каму ли спекуланчетата от
> инвестора........
> и понеже си мисят,че знаят всичко и изведнъж
> попадат на литература от която нищо не
> разбират-преводачите им били виновни.......
>
> как можеш да преведеш термин,чието обяснение е
> 100 страници?
> ти си същия-понеже не разбираш,а си мислиш,че
> няма кво да му се разбира и учи и-аз съм ти
> виновен,че съм забравил бгетовския
> искаш ли да ти дам примерче:
> знаеш ли кой е карл попър?голяма част от
> такебските философствания се базират на развитие
> на теориите на попър..........така....а чувал ли
> си за фондация "отворено общество"?тя също е на
> база на трудовете на попър,но е финансирана от
> джорд сорос......човека е хвърлил над милярд свои
> пари за благотворителност да развива тази
> фондация.........обаче в бг по комунистическо им
> се гадеше от тях....че дори и виденов се опитваше
> да ги изгони.........путин ги изгони от
> русия,милошевич ги изгони от сърбия..........те са
> "лошите" за всеки режим......е как в бг ще
> разберат материя,която е била забранена до скоро?
> умственото развитие в правилната посока е заплаха
> за всеки демагог-овцете не са овце вече.........
> знаеш ли какво е епистемология?не само ти не
> знаеш,но в бг се броят на пръсти хората,запознати
> с тази наука.........искаш ли да ти я преведа тази
> думичка на бгетовски за такива,като теб,дето требе
> да им се говори на бгетовски:
> това е наука ,как да не си овца......проблема
> е,че в бг манталитета е,че повечето са овце,но се
> мислят за вълци....и кат им кажеш,че са овце,рипат
> с копитца.........
> няма нищо лошо да си овца...особено в
> бг-десетилетия по 10% от БВП на тая държава са
> отивали,за да ви направят овце........нормално
> е.....проблема е там,че в днешно време,когато вече
> може овцата да се промени,ако тя се мисли за
> вълк,вечно ще си е овца............самочувствието
> е най големия бич за умствения растеж на
> "хомосепианса"........а бгетовския хомосепиянс го
> има в повече......
>
>
> или ако трябва да цитираме талеб в случая-такива
> като вас са определени като хора със
> самочувствие,че знаят всичко,а което не знаят или
> го отричат,или търсят някъде другаде причината.
> я преводачите виновни,я някои,забравили
> българския........
> и съотвенто такъв тип манталитет е умствено
> окован с вериги(самочувствие) и не може да се
> издигне в по високо ниво.........
>
> виничев е недоволен,че асен е забравил
> българския и не му казва кво е имплайт волатилити
> на български.........нито пък дериватив........
> асен е виновен,че се прави на сложен,веничев
> вина няма......
>
>


*ok*

Благодаря за Талеб. Двете му преведени книги са невероятни...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход