Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нещо коспиративно

Публикувано от Ivanchoto 
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 20:12:47
Quote

Ivanchoto Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами може би това е филтъра ?... сложното
> обяснение!
>
> То и висшата математика ако се обясняваше само със
> събиране и изваждане щеше в първи клас да се учи
> !!


А може би това не е филтър...? А може би дори не е сложно обяснение, а "сложно" "обяснение"..

Много ли се забавляваш да слагаш филтри, за да може ние да не ти следим мисълта.
Че и се гордееш с това?
Отвратителна постъпка е да се появи някой интелигентен и ерудиран в този форум и да започне да говори на Висок език, та ние простите илитерати да не го разбираме. Абсолютно неморално от твоя страна.
Отивам да си ям доматите с колците и щедро да поливам с гроздова.
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 20:20:13
Ivanchoto ...разбрах примера и си прав,че в нормална пазарна ситуация от посредниците нищо не зависи.

Просто примера с брокерите не е правилен,защото тук те са посредници само на хартия.На пракитка много по-често защитават интересите само на едната страна.
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 20:30:15
> А може би това не е филтър...? А може би дори не е
> сложно обяснение, а "сложно" "обяснение"..
>
> Много ли се забавляваш да слагаш филтри, за да
> може ние да не ти следим мисълта.
> Че и се гордееш с това?
> Отвратителна постъпка е да се появи някой
> интелигентен и ерудиран в този форум и да започне
> да говори на Висок език, та ние простите илитерати
> да не го разбираме. Абсолютно неморално от твоя
> страна.
> Отивам да си ям доматите с колците и щедро да
> поливам с гроздова.

Някои "неща" не е подобаващо да бъдат обяснявани !

- по добре си напънете акъла eye popping smiley
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 20:37:12
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Ivanchoto ...разбрах примера и си прав,че в
> нормална пазарна ситуация от посредниците нищо не
> зависи.
>
> Просто примера с брокерите не е правилен,защото
> тук те са посредници само на хартия.На пракитка
> много по-често защитават интересите само на едната
> страна.


Оппааааааааа !!

Браво !! "Хвана" висшите хармоници smiling smiley

Ха сега обясни на Асен каква е вразката м/у висшите и нисшите smoking smiley

- или той май си имаше притенции кой КОНКРЕТНО да му обяснява ? :ami: :loveu: :cry:

Жокер: НЯМА ТАКАВА spinning smiley sticking its tongue out
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 21:09:28
Звъннах на коча Рашко(от другите теми за финансови анализи)...та той каза,че в реда на Фурие амплитудите на висшите хармоници намалявли с увеличаване на броя на хармониците.

Как ше се оправя асен с тоя коч...нямам си на идея...аз от това нищо не рабирам... *write*
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 21:17:16
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Звъннах на коча Рашко(от другите теми за финансови
> анализи)...та той каза,че в реда на Фурие
> амплитудите на висшите хармоници намалявли с
> увеличаване на броя на хармониците.
>
> Как ше се оправя асен с тоя коч...нямам си на
> идея...аз от това нищо не рабирам...

ами ако коча не може да ви го преведа аз тогава:

малките сделки НЕ определят фундаменталното движение !!

пренесено към примера с чейнджбюрото - това че някои е продал $1 на 1лв не прави курса на долара 1лв/$, а напротив, дори курса може да е 100лв/$ , от тук следва че и най-добрия "трейдър" не РАЗБИРА ФУНДАМЕНТА !!!!!!!!!!!!

Пример - никой добър чейнчаджия не знае със сигурност на къде ще отиде ФУНДАМЕНТАЛНО долара (не корективно и за по-дълъг период от време) - нагоре или надолу *xxx*

За добрия трейдър колкото повече се отдалечава анализа във времето толко повече нараства грешката ! Това е като с микроикономически инструменти да се прави макроанализ ...

Така че добрия трейдър си е просто един ТЪРГОВЕЦ !!! И всичките анализи на които МОЖЕ да се базира, са съизмерими като несигурност с грешката на симулационния математически апарат на "токсичните деривативи" С които НасРаха света!

Ясен ли съм ?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-21 21:29 от Ivanchoto.
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 23:00:06
avatar
Ivanchoto Написал:
-------------------------------------------------------
> salvador Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Звъннах на коча Рашко(от другите теми за
> финансови
> > анализи)...та той каза,че в реда на Фурие
> > амплитудите на висшите хармоници намалявли с
> > увеличаване на броя на хармониците.
> >
> > Как ше се оправя асен с тоя коч...нямам си
> на
> > идея...аз от това нищо не рабирам...
>
> ами ако коча не може да ви го преведа аз тогава:
>
> малките сделки НЕ определят фундаменталното
> движение !!
>
> пренесено към примера с чейнджбюрото - това че
> някои е продал $1 на 1лв не прави курса на долара
> 1лв/$, а напротив, дори курса може да е 100лв/$ ,
> от тук следва че и най-добрия "трейдър" не РАЗБИРА
> ФУНДАМЕНТА !!!!!!!!!!!!
>
> Пример - никой добър чейнчаджия не знае със
> сигурност на къде ще отиде ФУНДАМЕНТАЛНО долара
> (не корективно и за по-дълъг период от време) -
> нагоре или надолу
>
> За добрия трейдър колкото повече се отдалечава
> анализа във времето толко повече нараства грешката
> ! Това е като с микроикономически инструменти да
> се прави макроанализ ...
>
> Така че добрия трейдър си е просто един ТЪРГОВЕЦ
> !!! И всичките анализи на които МОЖЕ да се базира,
> са съизмерими като несигурност с грешката на
> симулационния математически апарат на "токсичните
> деривативи" С които НасРаха света!
>
> Ясен ли съм ?

Абсолютно си ясен.
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 00:07:39
avatar
Щипоняк. Императоски Бучимишов Щипоняк



Я ше имам наглостта да прата още един дзвер. Поне никъде са не споменава до кой Петровден е края: по нов или по стар стил. Па Я си го празнувам и на двете дати. И те така те!

Тава не е щипоняк като всички останали обикновени щипоняци. Името му некакси си загатва за изключителното същество, което ще опиша.

Че е щипоняк, щипоняк е. Като другите щипоняци и тоя е кръстоска между гарга и яре. Демек - летящо яре. Кое го прави обаче толку интересен за нази!?

Яде бучимиш, друго не помирисва. А козината му е на черни и червени ивици кои са спускат по-дебели от гръба му и са стесняват надоле към коремчето. Брадицата му е на жълто-оранжави кичури а крилцата са тъмно черни, направо лиляви. Та те за тая окраска един учен даскал от наше село (Селановци) го а кръстил "Императорски". Дзверо живее по изоставените текезесета, като едно време коги още работеа най-обичаше да са закача с другите кози и овци - засили са от тавана па удари копитца у главътъ на най-дрътия коч. Споменаеме, че еде само бучимиш, нали такъ. Гнети са с таа отрова значи, че после коги организма му я смели оно вместо да сере - почва да кълне. Ма кълни ти кааам... Бременна циганка помета като му чуе клетвите на дзвера. И ти каца под прозореца нощеска и са почва с клетвите. И не мое заспиш. Като манечак помна баба ми къ зафръгаше с кукуляшки по тия щипоняци, да са маинят от прозорците. Еднъ от ама най-безобидните клетви де си спомням е: "Ууууу брееее, голема къща да си построите, цел палат. С пеесе стаи. У сека стая болен да гледате". И те така. Кълне си оно, летат кукуляшките по него, па като му мине, па иде та рупа бучимиша. Сеги не съм виждал, ма едно време си имаше цело стадо у текеесето. Кукуляшките обаче са приготвени.

Айде, с много здраве!
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 00:15:22
:} :} :} :cry:

Добре, че всички все още са будни у нас. Мина в литературно четене... :}

Лека!
Re: Нещо коспиративно
22-11-2009 - 01:49:43
@asen - просто изказах мнението си за CDS, CDO, CDO^2 ... и защо ни заклещи кризата. не, не съм навътре в бизнеса просто съм виждал малко финансова математика и ме интересува.

скромното ми мнение е че няма някаква тъмна конспиративна сила дето е емитирала всичките CDО, прибрала е кинтите и се е покрила. просто много хора изпонавзеха кредити защото банките охотно им ги даваха. банките им ги даваха охотно не защото си мислеха че тия второразрядните кредитополучатели наистина ще си върнат парите а защото раздадените кредити им даваха правото да ги опаковат в CDO-та и да ги продават на други банки или фондове или секви други петимни за 6% доходност с ААА рейтинг. ако го погледнеш от гледната точка на GS например най-вероятно те са се набутали (акционерите де) но от гледната точка на работещите в GS това е бил единствения правилен ход. ако са оценявали реалния риск то пакетираните от тях CDO-та щяха да са твърде скъпи и бизнеса им щеше да е замрял. тоест трябвало е да се хванат на хорото. а това че схемата ще изгърми някога - сигурно по-светнатите от тях са го знаели но какво от това. прибирали са бонусите в поне 6 цифрено изражение и са играли хорото. средната заплата в лимън е 300000$ - в тази сметка влизат и чистачките. с какво тези хора, освен чистачките, са заслужили парите си? създадоха ли нещо с някаква стойност за другите за което да са получили дебелите си възнаграждения? - ами според мен не! просто направиха една, признавам брилянтна пирамида и после ох-ох-ох тия математици с тия модели.
ако има тъмна сила зад тази криза това е според мен желанието на хората да живеят охолно без да създават нищо.

поантата - спечелиха хората въртящи този в 99% от масата си ненужен бизнес и изкарали милиони от него. основно служители на банки. банките като институции и акционери загубиха. разните му там GS, JPM, RBS ... не са нищо друго освен масата от служителите си които имаt хоризонт от 5-10 години да изкарат някое милионче и после да си живеят ок. на тях естествено не им пука какво ще стане с институцията или с акциите след като те са си изкарали милиончето (не ги обвинявам - и на мен не би ми пукало).
за златото сега мнението ми е пак там - сега надуват тоя балон. като се спука не знам кой ще им е виновен ама парите от бонусите няма да върнат - това го знам със сигурност.
ако си на друго мнение - може би има начин да се види кой е бил нетен емитент на сидиес-и.

@иванчото - е тва с реда на фурие не го разбрах. а бе знам що е FFT ама "При разлагане в ред на Фурие, функцията на който и да е деривативен инструмент, ти в кои хармоници "трейдваш" - във висшите или нисшите ?

Каква е връзката м/у тях и има ли изобщо възка ? " - кога на какво се трейдва не знам. и не ми е ясно какър е резона на подобно нещо. ще ми е интересно ако кажеш какво имаш предвид.
а да няма връзка между различните вълни в спектъра при положение че са вълните на една и съща функция ми е малко странно. това че са ортогонални в L^2 далеч не значи че няма връзка между тях. в правилното пространство и за тейлъровия ред можеш да докараш че степените са ортогонални ама да са па чак независими ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход