Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нещо коспиративно

Публикувано от Ivanchoto 
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 17:24:51
Финансовия пазар е сериозно регулиран.Дори в БГ...Ако там някой се опита да прави номерата,дето тук правят брокерите,си е заминал дирекнто...я към трудовата борса,я към затвора.Посредническите услуги в областа на недвижимите имоти в БГ са НЕРЕГУЛИРАНИ.Т.е. де що можете да се сетите за нелоялни търговски практики,поне половината са ежедневие,а другата половина се срещат понякога....
Набалончения пазар правеше възможно точно това-АНИ-тата да оказват влияние на цените.Не беше нормално,ама се случваше.
Лошото е,че всъщност много малко хора от пишещите тук са се срещали с това.Повечето от най-разпалените всъщност никога не са участвали на тоя пазар,даже не го и следят редовно,а влизат да си изхвърлят негативната енергия.вместо да идат да ударят една патка на гаджето...
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 17:43:47
Quote

Ivanchoto Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега ще стигнем до основен проблем и в ТОЗИ форум
> - до колко са виновни брокерите (АНИ) на НИ за
> цените на НИ !!!!!!!!!!
>
> Ами точно толкова колкото и дилърите в
> чейндж-бюрата "са виновни" за курсовете м/у
> основните валути... демек все едно да се спори
> дали ако чейндж-бюрата работеха по друг начин
> курса лев/долар нямаше да е друг ?
>
> Просто е АБСУРДНО !!!!!!!

На дилърите преди няколко години им подрязаха крилата. Накараха ги да изнесат таблата с курсовете на видно място. Всякакви заигравки с формата на цифрите, скриване на информация, необявени комисионни и много други простотии бяха ограничени. Пуснаха им данъчните да ги проверяват за щяло и нещяло и камо ли някой чужденец се оплачеше, че са го прекарали - директно затваряха бюрото.

При брокерите контрол няма. Пише в обявата 240 квадрата мезонет. Отивам на оглед - 96 квадрата тераса. И защо не е написано в обявата, а трябва да пребродя цяла София за да го разбера?
И на кого може човек да се оплаче от некоректни обяви? На Арменския поп?

Това не е точно по темата за виновноста, но е доста показателно.
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 18:08:02
Вие нищо ли не рабирате бе хора smiling smiley Курса се определя от БНБ не от чейнджбюрата ... Вие все бъркате измамите с манипулациите.

Същото е и с агенциите за недвижими имоти - нищо не зависи ФУНДАМЕНТАЛНО от тях !
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 18:30:46
ttodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> Вие нищо ли не рабирате бе хора Курса се определя
> от БНБ не от чейнджбюрата ... Вие все бъркате
> измамите с манипулациите.
>
> Същото е и с агенциите за недвижими имоти - нищо
> не зависи ФУНДАМЕНТАЛНО от тях !


Предишният ми пост не беше по темата, но този ще е.
Като отида да обменям валута, дилъра не ми обяснява как долара утре ще се качва и е по-добре да сменя рупии в долари, вместо в евро. Дилъра печели само от оборот и му дреме на ... какво в какво обменям.

За сметка на това в последните 3-4 години се насажда паника с девиза: "купи днес, че утре ще е двойно. Много голям дял в тази инсинуация имаха точно брокерите.
И то напълно предумишлено - заради собственият си интерес от по-голям комисион.

Почти през ден имаше статия или предаване, където участваха някой от големите агенции, които "експертно" обясняваха защо цените ще растат и защо трябва да бързаме да купим, че площите не достигат да задоволят търсенето. То не бяха обяснения, как сме влезли в Евросъюза и за това трябва да ги настигнем. Как руснаци, англични, талибани изкупуват на килограм и за нас няма да остане - е не остана - 200К апартамента празни по морето спрягат в момента. То не бяха игрички от рода на: "давай подписвай, че след 15 минути ми идва клиент и със сигурност ще купи..."
А подправените графики в сайтовете за имоти и фалшивите обяви за хиляди евро на квадрат, които да повдигнат още тези графики.
Всички мръсни трикове бяха вкарани в играта, думата "морал" стана нарицателно за "загубеняк".

Та да се заяви сега, че те агенциите, разбираш ли, нищо не са направили и от тях нищо не зависи е точно гьонсуратлък.
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 18:56:51
Охоо ... Вие щом примера не можете даже да разберете !

Ами по този пример ако в някое чейнж-бюро ви хванат долара за 1 лев не значи че курса на долара е паднал с 30% !!!

Но понеже вие по-далеч от ду...о си не виждате, това сигурно значи че чейнж-бюрото е изманиполирало БНБ, ЕЦБ и ФЕД !

ами така е ! правилно ВИ работят !
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 19:16:20
Quote

Ivanchoto Написал:
-------------------------------------------------------
> Охоо ... Вие щом примера не можете даже да
> разберете !
>
> Ами по този пример ако в някое чейнж-бюро ви
> хванат долара за 1 лев не значи че курса на долара
> е паднал с 30% !!!
>
> Но понеже вие по-далеч от ду...о си не виждате,
> това сигурно значи че чейнж-бюрото е
> изманиполирало БНБ, ЕЦБ и ФЕД !
>
> ами така е ! правилно ВИ работят !


Просто примерът ти е некоректен.
Дълърите на валута трябва да се съобразяват с курса на БНБ. А се налага да се съобразяват, зашото банките продават по него. И ако дилърите се опитат да продават скъпо - клиентите просто отиват в банките. Тоест - има конкуренция.

При имотите, обаче, се оформи картел. Картел на строители, брокери, притежатели на земя, и с подкрепата на държавата и банките. И до там с конкуренцията.

Какво общо имат двата примера - не разбирам.

Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 19:30:45
защо трябва всички да разбират ? *xxx*

а тук като се замисля направо си имаме диагноза:
=========================================
При имотите, обаче, се оформи картел. Картел на строители, брокери, притежатели на земя, и с подкрепата на държавата и банките. И до там с конкуренцията.
=========================================
- тежка клаустрофобична параноя

интересно защо я изпитваш само към имотите ?
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 19:38:32
Quote

Ivanchoto Написал:
-------------------------------------------------------
> защо трябва всички да разбират ?
>
> а тук като се замисля направо си имаме диагноза:
> =========================================
> При имотите, обаче, се оформи картел. Картел на
> строители, брокери, притежатели на земя, и с
> подкрепата на държавата и банките. И до там с
> конкуренцията.
> =========================================
> - тежка клаустрофобична параноя
>
> интересно защо я изпитваш само към имотите ?


А къде съм казал, че смятам, че трябва всички да разбират? Май теб те гони параноя. Казах, че аз не разбирам.
И не ми е "тежка клаустрофобична параноя"-та, а тежка аерофобична. Страх ме е от височини, ръстове, UP...
И това, че имаме диагноза няма нищо общо с другото кам§ионче на детето, а и жената де се удари горе на един завой, къде №$%?§ сф ассфа...

... и изобщо с твойте камъни по твоята глава. Продължавай да си пишеш неразбрано като пророк Илия и ще ти се отговори, както пише в Оная книга - също така неразбрано.
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 19:39:12
То хубаво, че от АНИ нищо не зависело, само дето не е вярно.
Хайде дайте обоснован отговор, защо всички АНИ са за ЪП, защо всички брокери са ъпъри, независимо от спада на цените, каквато е реалността?
Дълго време отричаха спада. Беше нормализиране, беше коригиране, не знам си какво, после признаха, че има спад, но през цялото време им се привиждат дъна и висоти...
Тяхното е като зяпач на игра на рулетка. Убеждават всички залагащи, че са големи разбирачи, щото видите ли, те от години са в играта и точно 13 е числото, което са сигурни, че ще се падне. Като не се падне - те не били виновни, отговорност не носели, но с пълно гърло подхващат мантрата за следващия тираж...
Да, ама приказката за лъжливото овчарче, всеки я знае... :]
Вече 40% професионални разбирачи на пазара официално са вън от играта. И този процент продължава да нараства...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-21 19:43 от Scyther.
Re: Нещо коспиративно
21-11-2009 - 19:58:26
> А къде съм казал, че смятам, че трябва всички да
> разбират? Май теб те гони параноя. Казах, че аз не
> разбирам.
> И не ми е "тежка клаустрофобична параноя"-та, а
> тежка аерофобична. Страх ме е от височини,
> ръстове, UP...
> И това, че имаме диагноза няма нищо общо с другото
> кам§ионче на детето, а и жената де се удари горе
> на един завой, къде №$%?§ сф ассфа...
>
> ... и изобщо с твойте камъни по твоята глава.
> Продължавай да си пишеш неразбрано като пророк
> Илия и ще ти се отговори, както пише в Оная книга
> - също така неразбрано.

Ами може би това е филтъра ?... сложното обяснение!

То и висшата математика ако се обясняваше само със събиране и изваждане щеше в първи клас да се учи !!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход