Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Задачка за начинаещи

Публикувано от valsodar 
Re: Задачка за начинаещи
11-11-2009 - 18:49:42
Радва ме факта, че във форума пишат и някои интелигентни и знаещи (много повече от мен лично) хора, които виждат много добре нещата. Техните постове са интересни и важни за мен.


Благодаря, благодаря!

Re: Задачка за начинаещи
11-11-2009 - 19:03:23
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Булкане, всъщност, пишещите тук и живеещи навън,
> понякога забравяте, че обсъждате ситуации тук, а
> не при вас. Т.е., вие гледате нашия свят през
> призмата на вашия мравуняк.
> Ето, разисквате цената на едно жилище и
> хипотетичната печалба на собственичката. Само че,
> тя е тук и защо продава, и колко е на зор, и какво
> е станало със спестяванията й когато гръмнаха
> банките преди 10г................никой представа
> няма. Но, нахлузвате й тертипа на "вашия" кошер и
> я обявявате за кауза пердута.
> Само защото " системата", уж една и съща, при вас
> не позволява на банките да се гаврят с хората от
> вашия мравуняк, но им осигурява безпроблемно
> гаврене със све живо в нашия............


Ками, както написах, от няколко години пребивавам в България и имам доста добра представа за нещата тук. Както виждаш, не съм тръгнал да се заяждам. Изкарала, не изкарала печалба, това си е нейна работа на продавачката на въпросния апартамент. За банките - ами ако имаше проблем с банките, то дали щеше да е продала на едната или другата цена - все тая, ако ги слага в банка. Банките в БГ не ги коментирам доколко са стабилни - аз лично малко след изборите си прехвърлих 60% от спестяванията в банка в БГ - ако изгърмя си е за моя сметка. По мнения на мои приятели на сериозни постове в банки в България - няма страшно, поне в близкото бъдеще. Пак се връщам на жената с апартамента, това е доста събирателен образ на нашенски продавач не само на имоти, а по принцип на по-едри неща. Всеки иска с една продажба "да избие рибата". Имах идентичен случай с един подобен продавач на апартамент, добре, че не падна до моето предложение (сега е под него), аз самият продадох във Варна два апартамента, като устоях на изкушението да не вляза в "спиралата". Имам една друга движима съсобственност, не недвижима, за която точно поради манталитета на ортака ми пък влязохме в "порочната спирала" (но не зависеше само от мен) и ще имаме много по-голяма загуба, отколкото ако бяхме продали под себестойност преди 6 месеца на цената, на която ортака "клекна" чак сега, ама няма кой да я даде вече.
Re: Задачка за начинаещи
11-11-2009 - 19:13:33
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Радва ме факта, че във форума пишат и някои
> интелигентни и знаещи (много повече от мен лично)
> хора, които виждат много добре нещата. Техните
> постове са интересни и важни за мен.
>
>
> Благодаря, благодаря!


Иванов, уважавам скромността ти, но малко ми е неудобно да напиша, че визирах предимно Додо, Злостър, Спиро, Скитъра, Морски, Статус и някои други, "чужденците" - отделно. Твоите мнения също са ми интересни като екзотика (съвем сериозно), такива поне аз не съм срещал другаде. Нещо ми се въртят "еретични" мисли за пътешествие до Бразилия, та ако реша да го направя, бих се допитал за някои неща до теб. За там няма начин да не дадеш полезна ифнормация, било то и "между редовете".
Re: Задачка за начинаещи
11-11-2009 - 22:56:21
BulCan Написал:
------------------------------------------------------
> Иванов, .......................................................... Нещо ми се
> въртят "еретични" мисли за пътешествие до
> Бразилия, та ако реша да го направя, бих се
> допитал за някои неща до теб. За там няма начин да
> не дадеш полезна ифнормация, било то и "между
> редовете".
------------------------------------------------------------

Не пропускай да се консултираш с Др. Иванов.
Той е голям капацитет по въпроси свързани с Бразилия и е много отзивчив и полезен.
Говоря от опит. И му благодаря още веднъж.


Re: Задачка за начинаещи
11-11-2009 - 23:07:46
Защо? Искаш да се запознаем ли? winking smiley
Re: Задачка за начинаещи
11-11-2009 - 23:07:53
Виситор,
Мила, какво правиш? Ще пътуваш ли? Аз не ти писах, но не бях добре и точно мислех да ти ке обадя.
Re: Задачка за начинаещи
12-11-2009 - 04:04:22
Не, не отидох. :cry: ( но може и късмет да съм извадила с това спиране на тока там)

Догодина..Ти да ни организираш. И BulCan може да се включи. И Невидимко.. за да види, че конспирация няма :}

А сега в Канкун, Le Meridien.
Подробности - на лични..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-12 04:48 от Visitor.
Re: Задачка за начинаещи
12-11-2009 - 08:09:11
Quote


Мерси за "защитата", аз не съм от особено обидчивите. Освен това осъзнах една моя грешка, а именно, че на нашенците, живели и живеещи само в БГ няма смисъл да им се обясняват някои неща, защото те така или иначе няма да ги разберат. Това е все едно да живееш в един мравуняк и да гледаш на света през призмата и правилата на мравуняка. И да си ходил тук-там по света, не си ли се образовал, живял и работил с години, плащал данъци в цивилизована държава, пак пречупваш видяното през призмата на мравуняка. Преди се ядосвах и от време на време се "пенех" във форума, но полза от това няма нито за нас, нито за тях. Хората не са виновни, системата ги е направила такива. Барба, беше писал днес нещо в този тон. Радва ме факта, че във форума пишат и някои интелигентни и знаещи (много повече от мен лично) хора, които виждат много добре нещата. Техните постове са интересни и важни за мен.

Лично мнение, без претенции за 100% обективност. В крайна сметка всеки си усеща нещата субективно, правотата на един е кривота на друг.
Quote


BulCan работя 19 год. по корабите и разни други съоражения на море и то с различни националности германци англичани хървати филипинци италянци румънци руснаци украинци има и други и те уверявам че призмата на мравуняка няма нищто общо дали живееш в Африка или Канада.Света е глобален ако си човек с интелект и знаеш езици няма значение къде си плащаш данаците и къде живееш ,а добро образование има даже и в Африка за за теб няма мравуняк и призма.За мен лично по голямо влияние оказва на човек традициите и културата на народа му.

Съгласен съм с теб че всеки усеща нещата субективно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-12 08:09 от morski.
Re: Задачка за начинаещи
12-11-2009 - 10:26:54
avatar
По темата, която бе зададена в началото преди да отиде коньо у реко - ето едно интересно мнение, което си кореспондира с въпросът в началото winking smiley
Quote

Преди да се прибера за кратко и по работа в БГ ми се струваше, че коментарите преувеличават доста ситуацията, но ми се наложи да вляза и да остана сама в кабинет на банков служител от по-висшите етажи.
На бюрото му имаше такъв огромен и дебел списък с проблемни кредити, че въпреки всичко прочетено и написано се изненадах. И срещу повечето имена пишеше "предоговаряне".
Вместо да се хванат действително "в ръце" и да намерят изход от ситуацията, всички банки се надпреварват в начисляването на всякакви наказателни такси и лихви, които увеличават двойно задължението на закъсалите клиенти и след това им предлагат разсрочване и всякакви схеми за погасяване.
Явно им изглежда особено атрактивен този начин на правене на "голям бизнес". Така правят клиента си роб до живот, но с едната подробност, че дори и по най-простичката логика е ясно, че който не може да плати 2, няма как да плати 4.
Доколкото успях да се ориентирам в ситуацията, повечето от клиентите са склонни да се съгласят с всякакви условия на банките, за да си поемат въздух в момента и май освен надежда, че нещата ще се подобрят не стоят никаква реални икономическа причина за подобно отлагане на задължението във времето.
И в този план съм съгласна с последните анализи, че най-тежка за банковата си система ще е 2010 година, защото тогава май на практика ще се види, колко от тези предоговорени закъснели плащания ще изгърмят окончателно. Дано да не съм права!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-12 10:28 от valsodar.
Re: Задачка за начинаещи
12-11-2009 - 12:58:46
morski Написал:
-------------------------------------------------------

>
> BulCan работя 19 год. по корабите и разни други
> съоражения на море и то с различни националности
> германци англичани хървати филипинци италянци
> румънци руснаци украинци има и други и те уверявам
> че призмата на мравуняка няма нищто общо дали
> живееш в Африка или Канада.Света е глобален ако си
> човек с интелект и знаеш езици няма значение къде
> си плащаш данаците и къде живееш ,а добро
> образование има даже и в Африка за за теб няма
> мравуняк и призма.За мен лично по голямо влияние
> оказва на човек традициите и културата на народа
> му.
>
> Съгласен съм с теб че всеки усеща нещата
> субективно.

Morski, чест и почитания! Всичко, което си написал в този пост е така. В един пост след този ми, който си цитирал съм написал:


BulCan:

"> Радва ме факта, че във форума пишат и някои
> интелигентни и знаещи (много повече от мен лично)
> хора, които виждат много добре нещата. Техните
> постове са интересни и важни за мен."

др. Иванов:


"> Благодаря, благодаря!"


BulCan:

"Иванов, уважавам скромността ти, но малко ми е неудобно да напиша, че визирах предимно Додо, Злостър, Спиро, Скитъра, Морски, Статус и някои други, "чужденците" - отделно. "

Т.е. в моите представи за теб идващи от разумните ти постове съм те поставил като "знаещ много повече от мен лично". Прав си, че мравуняка може да бъде на различни места (е, на някои е много по-добре организиран) и космополитна гледна точка е най-за предпочитане. Освен това цитирах няколко човека и без твоя и моя опит извън страните ни, които не само имат интелект, ами са и много в час.

Без да правя специална реклама, във форума на инвестора има един пич Marandi, който е от В. Търново, неговите постове ме изумяват с познанието, хумора и обективността си, никъкви манипулации и стриктно уважение към останалите му съфорумци. Този Маранди не са го допуснали да се регистрира във форума на имоти.нет, според мен би бил изключително полезен на всички ни. Та има изключения и от БГ мравуняка. В инвестора освен Маранди, на мен са ми интересни и Jay Gould, Yerdna, Negramoten, Никол и още няколко. Те също гледат отвъд "мравуняка" и то с необременен поглед.

На теб - благодаря за добрите постове и линкове, които пускаш в този форум. Надявам съм се изразил ясно в отговора на поста ти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход