Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля ви помогнете ми да остана тук.

Публикувано от nqkoi 
Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 01:24:18
Не знам защо пиша? Може би съм малко, или много луд. Следя и пишех(изключително рядко) в гадния форум от 2006г. още когато един съфорумец беше жив - мир на праха му, parcalev и kompass даваха интерсни коментари. На севера малко му се смеехме, ама такъв е живота.

Бях се наканил да си взема великото ЕПК, добра цена, изложение, квадр за 70к ЕУР. И ми се случи следната случка. Преминавам на пешеходна пътека със зелена светлина със съпругата ми на кино Арена Запад.

От страната на Арена са три ленти, като аз пресичам с жена ми през най-лявата първо - вървя към Арена от другата страна.
- В най-дясна лента лента полицейска астра. - т.е към Арена
- Цивилна кола в средната лента.
- Празна най-лява лента.

Аз съм от отсрещната страна и преминавам с жена ми като първо минавам през насрещното й най-лявата лента на зелен сфетофар. В момента в който преминаваме насрещното и стигаме до средната лента (цивилната кола) - т.е. сме преминили най-лявата празна лента, само на метър приближава VW Golf с над 90, върти ръчна на сфетофара на 180 градуса и във първия завой в дясно към посока Разсадника. Замалко да ни отнесе и двамата.

Сигурно всички се чудят какво стана с полицейската астра в дясната лента.

Ми завиха надясно те си бяха пуснали мигача. Една компания момчета им казаха Браво.

Въпроса ми е следния?
Струва ли си човек да живее някъде другаде? Например за мога да се уредя за Монреал и къща с басейн на страхотно място за 290к $ при заплата от порядъка на 6к $.

Какво бихте избрали вие?
Re: Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 01:35:07

Днес, попаднах на тази песен с превод. Мисля, че тук е най-подходящото място...

[vbox7.com] smiling smiley
Re: Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 01:36:23
Re: Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 02:45:42
nqkoi Написал:
-------------------------------------------------------

> Струва ли си човек да живее някъде другаде?
> Например за мога да се уредя за Монреал и къща с
> басейн на страхотно място за 290к $ при заплата от
> порядъка на 6к $.
>
> Какво бихте избрали вие?


Хм... Мое лично мнение - струва си, особено ако не си го правил преди. Иначе ще се чудиш до остатъка на дните си какво ли би било ако си го бил направил.

Другото е имаш ли някакъв статут в Канада или тепърва ще кандидатстваш по точковата система? Имаш ли конкретно предложение от работодател за тази заплата от 6 К на месец или просто си проучил за определена професия какви са заплатите. Двете са много различни неща. Ако тепърва ще подаваш документи и отговаряш на изискванията ти трябват поне едно 6-7 месеца да уредиш формалностите.

Монреал лично на мен ми е най-любимия град в Канада. Предполагам, че знаеш френски. С английски може да се оправяш също добре там, но няма да си 100% пълноценен. Иначе ще живееш в един от най-уредените градове в света. Метрото покрива целия град (за разлика от Торонто).

От там нататък са вече сметки. 6 К на месец е 72 К годишно. Сложи едно 20 - 25 К данъци (зависи от доста неща). Ако купиш къща - едно 4 - 6 К данък за имота годишно. Разходи за храна - колкото в София, може и по-малко. Медицина - абсолютно безплатно и на топ ниво за каквото и да било. Зъболекар - ако нямаш специална осигуровка - майка си и баща си. Образование и среда за отглеждане на деца - много добро. В Монреал обаче нямаш право като емигрант да учат децата ти в английско училище, освен ако не е частно. Френско - безплатно. Едни от най-добрите университети в Канада са там. Бензин по-евтин от БГ. Климат - пролет, есен прекрасни. Лято - горещо и влажно. Зима - много студена, но с голям брой слънчеви дни и синьо небе. Голямо предлагане на евтини почивки с чартъри до Карибието, ако имаш отпуска, можеш да разделиш зимата на две.

Горе-долу е това. Не ти знам положението в БГ. Ако тук правиш $6 К на месец, можеш да спестяваш повече, отколкото в Канада, но пък трябва да живееш в София и да търпиш вариации на споменатата от теб случка или други дразнещи неща.
Re: Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 05:03:54
Още - в Канада ще пиеш едно от най хубавите кафета от веригата Тим Хортънс....Това е полу шега защото вкуса на това кафе си струва да се опита. За мен е най доброто поне.
А сега сериозно - когато приключих със заселническата виза за Канада и остана само резервация за полета и предстоеше подготовка за самото пътуване от Канадските имиграционни служби получих голям плик с най различни бюлетини - с информация аналогична на изложената сбито от Булкан. В един от бюлетините обаче пишеше нещо от рода на: вие правите изключително важна житейска стъпка която ще промени живота ви завинаги. Нищо няма да е същото вече ако веднъж се заселите и започнете живота си в новата страна.
Много мои познати тука не са чели подобно нещо - моето обяснение е че просто са изхвърлили цветните брошурки след диагонално преглеждане. Но на мен горния текст се вряза в съзнанието ми. Не - това не е просто гурбет. И е вярно, много вярно. Не си спомням кога се случи при мен но то е валидно за всеки заселник - българи, гърци, италианци или ирландци а то е че вече не можеш да гледаш по същия начин на старата родина - просто не е същото. Децата ти - ако са малки за тях Канада ще е родината- там е тяхната обич - родителите, там ще са им и приятелите и живота. А за внуците пък е най лесно. Но първите - те си остават някъде между двата континента и над Атлантика. Като си далече от старата родина - имаш си някакви представи и илюзии може би за там. Но като отидеш обратно там - на петия ден започваш да броиш дните (тайно - да не засегнеш близките) да се върнеш в новата родина. Та така. *beer*
Re: Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 05:22:08
nqkoi Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам защо пиша? Може би съм малко, или много
> луд. Следя и пишех(изключително рядко) в гадния
> форум от 2006г. още когато един съфорумец беше жив
> - мир на праха му, parcalev и kompass даваха
> интерсни коментари. На севера малко му се смеехме,
> ама такъв е живота.
>
> Бях се наканил да си взема великото ЕПК, добра
> цена, изложение, квадр за 70к ЕУР. И ми се случи
> следната случка. Преминавам на пешеходна пътека
> със зелена светлина със съпругата ми на кино Арена
> Запад.
>
> От страната на Арена са три ленти, като аз
> пресичам с жена ми през най-лявата първо - вървя
> към Арена от другата страна.
> - В най-дясна лента лента полицейска астра. - т.е
> към Арена
> - Цивилна кола в средната лента.
> - Празна най-лява лента.
>
> Аз съм от отсрещната страна и преминавам с жена ми
> като първо минавам през насрещното й най-лявата
> лента на зелен сфетофар. В момента в който
> преминаваме насрещното и стигаме до средната лента
> (цивилната кола) - т.е. сме преминили най-лявата
> празна лента, само на метър приближава VW Golf с
> над 90, върти ръчна на сфетофара на 180 градуса и
> във първия завой в дясно към посока Разсадника.
> Замалко да ни отнесе и двамата.
>
> Сигурно всички се чудят какво стана с полицейската
> астра в дясната лента.
>
> Ми завиха надясно те си бяха пуснали мигача. Една
> компания момчета им казаха Браво.
>
> Въпроса ми е следния?
> Струва ли си човек да живее някъде другаде?
> Например за мога да се уредя за Монреал и къща с
> басейн на страхотно място за 290к $ при заплата от
> порядъка на 6к $.
>
> Какво бихте избрали вие?

----------------------------------------

аз ти препоръчвам диалога между Алиса и котарака:
алиса: покажи ми правилния път
котаракът: - зависи къде искаш да отидеш !
и на други хора съм го препоръчвал , но те просто търсат пътя,без да знаят къде искат да отидат (и без да знаят цената на "билета"winking smiley




...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 06:45:57
значи,ако до сега ти е било убаво у бгетовицата,чувствал си се удобно и конфортно.....обаче някой с голф те е засекъл и за тва си решил да емигрираш.......я по добре си седи там.....
кво искам да кажа е,че кочината е мръсна,но прасето точно това обича-кочина.
седи си там,че в цивилизацията нема да ти арекса........
там няма кочина,пък и прасетата ги недолюбват........ще се чувстваш самотен и игнориран........
бай ганьо може да вирее само там ,където бай ганьовщината е на почит.......
в канада нито има бай ганьовщина,нито обичат бай ганьовци.......
просто джиткай по внимателно по сфетофарите за в бъдеще и ще си хепи.
Re: Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 07:54:51
avatar
Toя въпрос, който го задаваш сега, са си го задавали всички емигранти и преселници преди да напуснат родните си места.
За някои, това е било добре, други са страдали от носталгията и не са могли да се адаптират към новият за тях свят - абсолютно всичко си зависи от човека.
След век, хората ще се питат пак същото, но в един малко по-различен аспект - Да остана ли на Земята или да отида на... ?
Re: Моля ви помогнете ми да остана тук.
06-11-2009 - 09:50:22
Абе чудими съ на ей тоз Hasan ако беха му дали да извърти гумити на някой Голф и да гаврътне 100г ракия и да тегли майнътъ на едикой си дъл щеше да се стигни дотам. Оти он не си гледа къщето, басейна, женатъ, децъта и живота ами прай таквиз неща? Е, туй у Америката, у Канадата май било доста по-добре,ама нъл знаиш, едно ти разпраиат, пък кат идеш да гу видиш то друго. Ама ти си знаиш
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход