Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде ще живеят всичките тези хора

Публикувано от OwnerBG 
Re: Къде ще живеят всичките тези хора
01-11-2009 - 22:27:01
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Леле, Оунъре... Гледах интервюто с Божидар
> Димитров по ТВ и веднага си помислих, че някои от
> up-ърите във форума ще започне да фантазира на
> тема македонци и ето днес - цяла тема за това си
> пуснал. Ако ще разчитаме на македонците братче,
> значи наистина сме много зле. Аз не знам да има
> по-комплексиран народ от тях на Балканите, дето си
> мислят, че са наследници на Александър Велики и
> даже са си кръстили кирливото летище в Скопие на
> негово име. Те турците не ни мислят толкова злото,
> колкото македонците. Никъкво БГ самосъзнание
> нямат, просто искат да се възползват от паспорти
> на ЕС. Ние "изтървахме коня" с цивилизовани хора
> от ЕС, които се бяха заселили в България (не само
> пенсионери, имам приятели млада двойка белгийци,
> които вече си "вдигнаха сърмите", а бяха много
> ентусиазирани в началото да правят бизнес в БГ),
> та сега на македонци ще разчитаме...

Булкане, не съм гледал интервюто но предполагам че е споменал общоизвестни неща по проблема.
Що ли ми трябваше и аз да се забърквам в предположения че може да се говори за нещо различно от цени и балонирани панели.
И разумен човек като Анвлад нещо се е позасегнала.

Както и да е.
Ще си преливаме от пусто в празно със схеми и графики.

Re: Къде ще живеят всичките тези хора
01-11-2009 - 22:38:00
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------

> Булкане, не съм гледал интервюто но предполагам че
> е споменал общоизвестни неща по проблема.

Ами по средата на интервюто пуснаха един материал, разговор с македонска студентка в София, която си подала документи за БГ гражданство и сега чакала, защото искала да прави магистратура в западна Европа и с българско гражданство щяло да и излезе по-евтино, направо си го каза. След това питаха Димитров какво ще отговори на студентката, той каза, че по стария закон щяла да чака още 5 години, а по новия до март 2010 щяла да получи гражданство. Аз нямам нищо против, нека дават гражданство (най-малкото е ласкателно, до преди 5-6 години никой не го искаше), ама не е като да се разчита на тези няколко хиляди, които ще го вземат.

Re: Къде ще живеят всичките тези хора
01-11-2009 - 23:17:59
avatar
Булкан, ще спомена за последно.
Никога не съм твърдял че новите българи ще са фактор който ще промени пазара на имоти в каквато и да е посока.
Просто ще се появят проблеми които нашата смешна администрация няма да може да реши с години.

Ако беше видял как циганин купува къща може би щеше да разбереш.

За съжаление лаладжии има не само във форума.

А и не виждам смисъл да обяснявам на когото и да било че големите проблеми на страната ни са дошли от пулсовото преместване на големи групи хора.

Re: Къде ще живеят всичките тези хора
01-11-2009 - 23:31:04
avatar
На въпроса "Чудя се къде ще живеят" простият отговор е - "в западна европа".

Така че нас това никак не ни касае, само струва пари на държавата за заплати на тия, които обработват документите, че сега ще се мъчат да правят процеса по-бърз, за да отчитат дейност.

*beer*
Re: Къде ще живеят всичките тези хора
02-11-2009 - 00:09:36
Къде ще живеят всичките тези хора
Едва ли ще оживеят всички тези хора - не и ако не си купят апартамент (и то в София) :cry:
Ще оцелеят само най-издържливите -такъв е живота *beer*
Естествен подбор- кво да правиш *angel*
Re: Къде ще живеят всичките тези хора
02-11-2009 - 02:25:43
Panther1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Повечето ще си живеят където и досега. Паспорта им
> трябва само за да могат да пътуват по-лесно.
> Тези, които реално дойдат в България ще я ползват
> само за трамплин към някое нормална страна.

точно


*yes*

www.Borsi.dir.bg
www.Zlato.dir.bg
Re: Къде ще живеят всичките тези хора
02-11-2009 - 08:27:47
avatar



Вицето на Първанов критикува Божидар Димитров

16:30 01-11-2009
НОВИНАР

Марин: Без изхвърляния за българското гражданство

„Не е редно по темата за българското гражданство да има изхвърляния и тежки декларации, като например да се даде такова на 60 000 души с указ на премиера.” Така вицепрезидентът Ангел Марин коментира вчера предлаганите от министъра без портфейл Божидар Димитров промени в закона за българското гражданство. Според тях всеки, който е завършил висшето си образование у нас, ще получават български паспорт в рамките на три месеца, като изискването ще бъде лицето да има бакалавърска степен. По думите на Марин даването на българско гражданство с указ на министър- председателя противоречи на конституцията, тъй като според нея тези правомощия принадлежат на вицепрезидента. „Не може с лека ръка да се прави политика от това”, добави Марин. "Мога да кажа добре дошъл на всеки, включително и на министър Божидар Димитров в дома за българско гражданство, като разчитаме, че всеки по стара българска традиция, преди да влезе в този дом, ще си изчисти краката от калта”, заяви още той. По негови думи било хубаво по такава важна тема да се произнасят хора, които не са задължени и отговорни по закона за българското гражданство – какъвто бил случаят с Божидар Димитров. Вицепрезидентът каза, че не се е запознал със законопроекта на министъра без портфейл, но принципно подкрепял части от него.
„Отнемал съм българско гражданство на хора, които са станали български граждани вече и впоследствие със закъснение се разбира, че те са използвали фалшиви документи. Получавам информация от нашето дипломатическо представителство в Бон, че когато българи получили гражданство от Македония и искат да ползват облагите за това, че са български граждани, те показват българския паспорт, ако искат да получат облаги, че са пришълци, показват си македонския паспорт. А когато направят някакво нарушение и трябва да бъдат закриляни, си показват българския паспорт”, заяви Марин.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход