Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде сривльовците си държат спестяванията?

Публикувано от Solaroid 
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 15:26:49
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> пламене, прав си, признавам... и аз съм ги гледал
> - 4-5% и стига до 9-10...
>
> но друга ми беше идеята - лично съм ходил тази
> година да погасявам предсрочно кредити в 2 банки -
> виждал съм какви опашки имаше пред канцелариите на
> юристконсултите и кредитните инспектори от
> оклюмали хора, и банкови служители познавам... да
> говорим за СВРЪХЛИКВИДНОСТ точно сега месец преди
> зимата и с всички тия НЕПЛАЩАЩИ хора е тъпо...
> не твърдя че банките ще се сринат и ще
> изпофалират, но трябва да се има предвид че и в
> банковата система има криза както навсякъде
> другаде (да не кажа повече)...
>


Вивид - очите на страха са най-големи. Когато трябваше да се страхувате всички бяха ЕРБАП а ние страхливци нали - е сега се видяха голите тумбаци на иМотекарите.

Вервай ми не само при банките има СВРЪХ ликвидност, но и при фирмите е така. Всеки си прибира парите (КЕША) и ги СТИСКА, така бизнеса не върви и идва БАБА ДЕФЛАЦИЯ.

очваквам другото лято и Примоциите да свършат (говоря за магзините) щото всеки ще е изчистил стоковите наличности и СИ ще кюта по инерция.
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 16:25:45
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> Greenbul каза:
Цитат:Моите впчеталения или
> по-скоро надежди са, че сривът на баковата система
> ще е постепенен и при първата вълна само ще
> замажат очите на народа. Ще кажат, че фалиралите
> банки са били твърде нестабилни, ще компенсират
> вложителите и така. Знаете как беше с имотите,
> първо само в САЩ, после само в Европа, после в
> България ама, само по морето, после в София, ама в
> лошите квартали ... народът е прост и няма защо да
> вижда по-далече от носа си.
>
> Греенбуле народа не беше усещал срив на имоти или
> други подобни балони досега. Уверявам те че след
> тоя цирк хората ще станат доста по-мнителни като
> си харчат парите.
> Относно банкови сривове вече сме папали веднъж
> дървото и вероятността да се получи внезапна
> паника заради някоя простотия излязла в медиите
> хич не е малка. Имаше даже такъв случай миналата
> година, ем тогава такова напрежение нямаше. Да не
> говорим игричката с лихвите как лази по нервите на
> хората. Хайде аз заминавам до ЦКБ.

Съгласен съм, че кризата ще накара хората да мислят. Когато тука си шиткахме старите панелки по 60 000 евра, немеца що и 20 000 не даваше, щото са им 10 пъти по-високи заплатите ли? Не. Щото този филм вече са го гледали.
Мен най-много ме е страх, че при първите слухове с години няма да можем да си тръпнем парите. Ще турят по една лелка на касата дето обработва 10 човека на ден и ходи си тегли парите, нито банката е фалирала, нито пък можеш да си вземеш парите.
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 17:37:21
Quote

Съгласен съм, че кризата ще накара хората да мислят. Когато тука си шиткахме старите панелки по 60 000 евра, немеца що и 20 000 не даваше, щото са им 10 пъти по-високи заплатите ли? Не. Щото този филм вече са го гледали.
Мен най-много ме е страх, че при първите слухове с години няма да можем да си тръпнем парите. Ще турят по една лелка на касата дето обработва 10 човека на ден и ходи си тегли парите, нито банката е фалирала, нито пък можеш да си вземеш парите.

А на интернет банкирането какво ще сложат :] . Доста невероятно ми се види това дет го казваш. Такава банка няма никога да набере нито една стотинка депозит и на практика ще спре да е банка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-28 17:41 от Solaroid.
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 21:29:58
Аз лично се чудех дали да си ги пъхна в **** или да ги държа на 6-9% лихви. Избрах последното, като ми е ясно, че има известен риск. За да намаля цялостния риск, това с което разполагам разделих на по-малки части и ги сложих в повече банки. Или както е казал народа - не носи всичките яйца в една кошничка. Другият вариант е да ги изпукам наведнъж и да се свършва *drunk*
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 22:06:53
Аз пък като лаик си мисля, че в Латвия например не е фалирала нито една банка, а икономическото положение в Латвия е доста по зле от БГ, следователно при нас трябва още доста да се сговнят нещата, за да се стигне до тяхното дередже (при което те нямат фалирали банки). Някой знае ли какъв е % на лошите кредити в Латвия?

Другото, което ми се върти из главата е, че банките ако бяха много зле (непосилни за тях лоши кредити), щяха много по-активно да разпродават обезпечения - имоти, автомобили и каквото и да било там. Освен да не го правят, защото тогава пък съвсем ще им подбият цените (на обезпеченията) и ще лъсне, че едва ли имат такива и на 40% от кредитите, а пък и ще изплашат депозиторите, които пък ще започнат да си теглят депозитите.

Някъкви коментари по тези два въпроса?
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 22:54:00
Булкане,
моят коментар по въпроса е една стара френска приказка:
един грък = седем евреи
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 23:25:07
smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-28 23:26 от Scyther.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход