Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде сривльовците си държат спестяванията?

Публикувано от Solaroid 
Къде сривльовците си държат спестяванията?
27-10-2009 - 20:03:16
Здравейте всички стари и по-нови потребители на този форум. От доста време не съм се вясвал, но хвърлям по едно око какво става. Въпроса ми е в кой трезор си държат спестяванията тези, които немат вяра на "стабилната" банкова система в България. Въпроса е сериозен smiling smiley
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
27-10-2009 - 20:17:20
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
27-10-2009 - 20:19:58
на сводобен депозит 10% лихва на година
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
27-10-2009 - 20:48:38
Койчо Белчев, който предсказа краха на борсата и имотния пазар, каза че големите банки, като Булбанк и ДСК едва ли ще фалират...
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
27-10-2009 - 21:08:51
avatar
"Eдва ли" - подобни уклончиви фрази винаги са ме карали да си имам едно наум и определено не съм бъркал, когато съм го правил.

Някой може и да помни, как в едно далечно и почти забравено време, цените скачаха винаги, след като имаше официално изявление, че няма да скачат.
И тогава имаше шапка отгоре като БНБ, която уж да бди за реда и спокойствието...
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
27-10-2009 - 21:42:08

Quote

Койчо Белчев, който предсказа краха на борсата и имотния пазар, каза че големите банки, като Булбанк и ДСК едва ли ще фалират...

Бе ръста на лошите кредити нещо не ме кефи smiling smiley . Затова питам за трезорче, за няколко тримесечия няма да обеднея от загубата на лихва. Пък и имам разни документи, които бих затворил в касетка.
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
27-10-2009 - 22:42:13
avatar
Като имаш път към ЦКБ мини питай при тех как е хавата.
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 10:12:38
Моите впчеталения или по-скоро надежди са, че сривът на баковата система ще е постепенен и при първата вълна само ще замажат очите на народа. Ще кажат, че фалиралите банки са били твърде нестабилни, ще компенсират вложителите и така. Знаете как беше с имотите, първо само в САЩ, после само в Европа, после в България ама, само по морето, после в София, ама в лошите квартали ... народът е прост и няма защо да вижда по-далече от носа си.
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 10:23:54
avatar
Според мен критичния период за бнаките беше миналата есен.
От тогава мина една година, през която трупаха ликвидност.
В момента имат даже излишък от ликвидност и естесвенно това им носи загуби smiling smiley

Така че според мен бъркате двата щата - баниките ще са на згуба заради СВРЪХ ликвидност, а не заради липасата на такава smiling smiley
Re: Къде сривльовците си държат спестяванията?
28-10-2009 - 10:26:29
Сривлювците нямат спестявания. :] *sos*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход