Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..

Публикувано от igra4 
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 22:06:35

Драги съотечественици западноанадолци, във връзка с тази тема искам да ви честитя юбилей-една година от началото на привеждането на цените на НИ към нивата в съответствие с обективните необходимости, както би казал Тато, или една година от началото на нормализирането, или една година от началото на надеждата за Западна Анадола да започне възстановяването на работеща, макар и скромна икономика-земеделие, лека промишленост, инфраструктура,магистрали-европейските сладки крадени пари бяха за това. С риска да досадя на някой паметлив форумец ще напомня някои факти от мой пост отпреди 1-2 години , отнасящ се до имотната криза в Испания. Тогава някакъв келеш от гларусоподобните крайбрежни бизнесмени крещеше и фъфлеше че в Испания кризата с НИ била много по-тежка от кризата в Западна Анадола. Скромното мнение на г-н Тепавичаров е че в Испания освен имотна криза има и консорциум "Еърбус" (част от него), има фантастично земеделие, СЕАТ, електроника, корабостроене, Сервантес, Барселона и Реал. Така че кризата с НИ ще мине и замине като безобидно изпърдяване, пардон , газоотделяне на пациент в процес на оздравяване.
В Западна Анадола освен кризата в НИ имаме Маргините, Глория, пухкавия задник на Азис, голямата уста на Стоичков, Мара Отварчката от Нова телевизия, Зара Центрофугата от всички телевизии, Мери Вентилатора от околовръстното, шкембеджийниците в Несебър и баровете с менте Jony на Сънито . Все неща , които не са за подценяване, но далеч недостатъчни за Западна Анадола да превъзмогне последствията от голямото крадене....
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 22:37:12
Спиридоне, ш та замолвам, за шкембеджийниците лоша дума да не чувам!
Че то сал шкембето ни остана та да се почустваме като хора на таз територия.
Ха наздраве!
*drink1*
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 22:37:50
avatar

Някакъв Перко си седял на един клон и си го режел(клона де). Отдолу минал някакъв Човек и му направил забележка:
- Ей, ти да не си изПеркал бе,.. нали накрая ще отрежеш клона и ще се пребиеш...
А Перкото продължил невъзмутимо и му отговорил:
- Ти да не си врачка, че да знаеш какво ще се случи.!?.
Човека махнал с ръка и продължил... в този момент се чуло изпращяване и Перкото паднал с клона. Вместо да се вайка Перкото настигнал Човека и го задърпал:
- Браво бе, ти наистина позна,.. как го направи?
Човека видял, че няма да се отърве лесно и отговорил на Перкото:
- Еее, как няма да позная - нали редовно взимам хапчета за познаване.
А Перкото го задърпал пак:
- Хей, Човече дай ми и на мен от тези хапчета, та и аз да почна да познавам като теб,.. защото всички ме мислят за глупав.
Човека се видял в чудо и докато се оглеждал насам - натам, видял до едно храстче купчинка сухи овчи дарадонки. Отишъл до храстчето и си напълнил джоба с дарадонките. Върнал се при Перкото и му казал:
- Хайде,.. от мен да мине ще ти дам. - подал му една шепа дарадонки и продължил - Само че понеже ти е за пръв път трябва да ги лапнеш всичките и след като омекнат да ги глътнеш.. иначе няма да има ефект.
Перкото налапал всичко и съсредоточено взел да ги премята в уста. След като преглътнал всичко сбърчил чело и замислено проронил:
- Човече, да ме прощаваш,.. но това си бяха лайна...
А Човека отговорил:
- Браво, видя ли как и Ти започна да познаваш...
:]
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 22:41:59


Така да бъде, Дядо Мечо, вземам си думата назад за шкембеджийниците....
Но за графиката не ! Тя е и трябва да бъде надолЕ и само надолЕ, освен ако не я гледаш от позиция "челна стойка" .
Това е въпрос на национален интерес за икономиката на З.П.
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 22:46:51
Тъи бива.Сега вече мислим еднакво Спиридоне.
*beer*
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 22:49:20
Независимо, че имаме различна представа за нормалното, всички желаем нормализиране. Ей това ни обединява.

За нормализирането *beer*
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 22:57:41
казвате инвеститорите били готови за масирана интервенция на нива 350-400? видели сте ги на КППто в позиция "нисък старт" с пачките под мишниците ли :]
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 23:00:13
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> - Браво, видя ли как и Ти започна да
> познаваш...
>


Извод: Когато глупаците зарупат оФчи дарадонки, ще прогледнат.
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 23:34:44
Може да сме безделници ,но не сме без празници! Визуализация на блестящия пост на г-н Тепавичаров! *drink1*
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
26-10-2009 - 11:04:19
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Нама да падат, защото:
Цитат:Още една реална ситуация, разговор с
> инвеститор/строител. Аз му казвам, че има много
> апартаменти да продава и ако не свалите цените
> закъсва. Отговор: що не си гледате работата
> всичките, какво ще закъсам, аз съм почнал от
> нулата! Строя на кредит, техниката ми е на лизинг,
> на собствениците на парцела дължа апартаменти, а
> не пари. Какво ще ми направят? Банката ще вземе
> един груб строеж, че какво ще го прави? Ще ми
> вземат скелето, за какво им е? Ще чакам и аз, ще
> чакат и те докато не почнете да купувате! В
> противем случай ставам несъстоятелен и ще ми ядете
> к*** всичките!
>
> Как се оборва такъв мотив?


Scyther,
не е толкова просто както го мисли простия дюлгерин. В случай на несъстоятелност, неплатежоспособност търговеца сам трябва да я обяви. Така че, не може да стои и да чака по-добри времена да се издължи. Има си срокове. Ако не го стори има санкции, като има възможност и в затвора да влезе. Обясни му го това на твоя познат, да не стане така, банката да му разпродава кимизарниците на половин цена, пък той да гледа от пандиза :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход