Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

smoking smiley Колко давате за... Отвори стр. 10 - Двустаен, Младост 2, ново строит.

Публикувано от opalaopa 
Re: smoking smiley Колко давате за... Отвори стр. 10 - Двустаен, Младост 2, ново строит.
27-10-2009 - 12:28:31
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> На тези, на които офертите им стоят по година и
> повече вече, нали ти е ясно, че никога няма да
> продадат или поне не и в близките 10 години. Няма
> да се повтарям с теорията за "порочната спирала".
> Такива продавачи наистина си гледат сеир, ама не
> свой гръб - гледат как с всеки ден цената на това,
> което предлагат намалява и си казват "ех, да бях
> продал миналата година като го искаха толкова
> купувачи на цена по-висока отколкото го предлагам
> сега". Точно от алчността на такива, аз спечелих -
> бях готов да дам 140 000 Е на един пенсионер, а
> той твърдо си стоеше на 180 000 Е!!!! От 5 месеца
> му е на 120 000 обявата и си стои. До момента щеше
> да е на 20 000 печалба от това, което сега иска (и
> не може да вземе) + 10 000 Е необлагаема печалба
> от лихви по депозити (която аз взех вместо
> него).

Аз само ще те допълня!
Освен алчността, друг фактор е и страха да не се минеш. За много хора парите са единственото важно в живота и всяка мисъл, че може да загубят пари е като умиране.

Има и още една категория - тези на които им е безразлично дали ще продадат. Те са готови да се разделят си имота си, но само на цената на която им се струва, че е приемлива. Малко са, но ги има.

Най-многобройна е категорията на недобре информираните за реалностите на пазара. Сред тях има и посредници. Случвало ми се е често да ми казват "ти си единствения, който ми каза, че на тази цена не мога да продам - всичките ти колеги казваха че цената е добра". А истината е по различна - в повечето случаи човек чува по добре това което му е изгодно и пропуща другите нюанси"

Най-добре се ориентират търговците и хората с някъкъв бизнес. Обикновено им трябва около седмица две след като съм говорил с тях за да коригират цената. Най-бързия случай който съм имал наскоро - един златар - при това първоначално обявената цена беше точно в рамките на пазара, а и не го виждам да има някаква спешна нужда - продава жилище останало му в наследство. Поговорихме половин час. След два дни ми се обади и от 140 отиде на 120 000 е.
Но повечето хора не са търговци.

И... понеже твърде много се спекулира с падащия пазар. Колкото и да пада пазара - винаги ще го има. Това, че в Япония пазара пада 15 години не означава, че 15 години няма сделки с имоти.
Но сделките стават само по реалната текуща цена или малко под нея, а пе според прогнозите на сулю и пулю каква ще е цената след 5 години.
Та, при текуща цена да речем от 10 единици, предложение от 2 единици са идиотски.
Re: smoking smiley Колко давате за... Отвори стр. 10 - Двустаен, Младост 2, ново строит.
27-10-2009 - 12:45:37
goro Написал:

>
> Аз само ще те допълня!
> Освен алчността, друг фактор е и страха да не се
> минеш. За много хора парите са единственото важно
> в живота и всяка мисъл, че може да загубят пари е
> като умиране.

Да бе, точно така, то не е и като на мен да ми е приятно да губя пари, но ми се е случвало. То ако не умееш да губиш, няма и да печелиш, има някакъв баланс в нещата. Под-категорията на този тип продавачи е и такива, на които примерно един апартамент за продажба им е единственния "патрон", т.е. нямат никакъв друг начин да изкарат пари.
>
> Има и още една категория - тези на които им е
> безразлично дали ще продадат. Те са готови да се
> разделят си имота си, но само на цената на която
> им се струва, че е приемлива. Малко са, но ги има.

Да, има такива, лошо няма и в това, стига да не мислят по въпроса постоянно, пускат на агенция, забравят и си живеят живота. Малко са наистина. Аз съм бил в такава ситуация при отдаване под наем и разбирам усещането.

> Най-добре се ориентират търговците и хората с
> някъкъв бизнес. Обикновено им трябва около седмица
> две след като съм говорил с тях за да коригират
> цената. Най-бързия случай който съм имал наскоро -
> един златар - при това първоначално обявената цена
> беше точно в рамките на пазара, а и не го виждам
> да има някаква спешна нужда - продава жилище
> останало му в наследство. Поговорихме половин час.
> След два дни ми се обади и от 140 отиде на 120 000
> е.

Тези също добре си ги нацелил, това е защото такива са продавали и купували много, макар и не имоти (от това живеят) и им са по-ясни законите на търговията.



> И... понеже твърде много се спекулира с падащия
> пазар. Колкото и да пада пазара - винаги ще го
> има. Това, че в Япония пазара пада 15 години не
> означава, че 15 години няма сделки с имоти.
> Но сделките стават само по реалната текуща цена
> или малко под нея, а пе според прогнозите на сулю
> и пулю каква ще е цената след 5 години.
> Та, при текуща цена да речем от 10 единици,
> предложение от 2 единици са идиотски.

Точно така, аз и затова не звъня по обяви и не ходя на огледи, просто е глупаво да губя времето на продавачи и брокери, а и своето. Ако примерно текущата цена стане 7 единици, а аз съм готов да дам 6, вече си струва барута, а и има реален шанс някой да ми свали от 7 на 6.

Точно както в предния си пост писах за псевдо-продавачи, тук отбелязвам и псевдо-купувачите (визирам последните ти 2 изречения, с уговорката, че прогнозата не винаги е на сульо и пульо, въпреки и многото такива).

Поздрави Горо.


Re: smoking smiley Колко давате за... Отвори стр. 10 - Двустаен, Младост 2, ново строит.
27-10-2009 - 18:57:12
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Примери имаше напълно достатъчни в линка за
> продажбите на ЧСИ.
> Разликата бе в ПЪТИ

Имаш ли пълна информация? Барабар с детайлни снимки?
За лаик е достатъчно квадратурите да съвпадат и понякога- вида строителство......:]
Re: smoking smiley Колко давате за... Отвори стр. 10 - Двустаен, Младост 2, ново строит.
27-10-2009 - 19:03:59
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
Точно от алчността на такива, аз спечелих -
> бях готов да дам 140 000 Е на един пенсионер, а
> той твърдо си стоеше на 180 000 Е!!!! От 5 месеца
> му е на 120 000 обявата и си стои. До момента щеше
> да е на 20 000 печалба от това, което сега иска (и
> не може да вземе) + 10 000 Е необлагаема печалба
> от лихви по депозити (която аз взех вместо
> него).
>
Примерът ти е чудесен в подкрепа на това, което написах!
Пенсионерът не е на зор. Дори ме съмнява, че въобще иска да продава, но "децата" са го натиснали. Затова се движи все със " закъснение" в цената.
Защо не можеш да се поставиш на мястото на този, който е на зор? Както казваш- той сваля и продава. Другите гледат сеир. Като теб. Ами, приеми че не си богопомазан, а другите- тъпанари........
Re: smoking smiley Колко давате за... Отвори стр. 10 - Двустаен, Младост 2, ново строит.
27-10-2009 - 20:22:23
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Точно от алчността на такива, аз спечелих -
> > бях готов да дам 140 000 Е на един пенсионер,
> а
> > той твърдо си стоеше на 180 000 Е!!!! От 5
> месеца
> > му е на 120 000 обявата и си стои. До момента
> щеше
> > да е на 20 000 печалба от това, което сега
> иска (и
> > не може да вземе) + 10 000 Е необлагаема
> печалба
> > от лихви по депозити (която аз взех вместо
> > него).


камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Пенсионерът не е на зор. Дори ме съмнява, че
> въобще иска да продава, но "децата" са го
> натиснали. Затова се движи все със " закъснение" в
> цената.

Най-вероятно не е на зор, иначе нямаше да иска първоначално 1956 Е на м2 за ЕПК. Той просто си е играл да го прави апартамента с цел продажба. Сменил е дограми, направил е кухня с вградени уреди, сложил е теракот (за по-лесно) навсякъде, купил е една кожена мека мебел (4000-5000 лв. макс) и вече го представя за мега лукс и дебне. Лошо няма - негово си право. Проблема му е, че за има-няма 20 000 Е ремонт и обзавеждане (БГ теракот и фаянс, МДФ вътрешни врати) иска да сложи поне 60 000 Е горница - печалба. Освен това се държа много надменно - като му предложих 140 000 се засмя и каза "моето момче, като събереш още 40 000 Е, заповядай пак". Нищо лично, аз не влагам емоции при сделки, този го дадох само като тип продавач - тарикат. Ако го видя някъде, ще го почерпя, че не ми го даде за 140 000 миналата година.


> Защо не можеш да се поставиш на мястото на този,
> който е на зор? Както казваш- той сваля и продава.
> Другите гледат сеир. Като теб. Ами, приеми че не
> си богопомазан, а другите- тъпанари........


Може би не си разбрала поста ми - аз писах, че миналата година продадох 2 апартамента - единия за 1 месец, другият за две седмици. За първия свалих 26 500 Е от първоначалната цена в рамките на един месец. Това без да съм на зор. Просто бързо напипах къде е пазара в момента. Като продаваш - продаваш, а не си играеш на шикалки. Ако не те устройва цената която реално можеш да вземеш - изкарваш от продажба, а не да чакаш чудо. Това е моята логика, но хора всякъкви. Никъде не съм писал, че съм богопомазан, а другите тъпанари - просто ти давам лични примери за пазарна логика и за успешни и неуспешни продажби.







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-27 20:25 от BulCan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход