Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..

Публикувано от igra4 
Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 12:51:06
Аз такива не виждам *huh* Нека тук,който намери такива да ги сподели. *write*
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 13:00:36
avatar
Презастрояване във всички големи градове. Демографски срив. В момента 2.5 милиона пенсионера, 800 хиляди роми и около 1 милион турци. Последните 3 групи не произвеждат никаква добавена стойност, само цоцат от останалите. ОбразУванието с всяка година става все по-зле ! Абсолвентите от малкото останали свестни училища отиват да учат в чужбина и никога повече не се връщат, т.е. един страхотен брейн гейн се извършва. Този процес обаче още не се забелязва, ефекта му ще се забележи след години, когато ще е вече твърде късно. По прогнозни данни към 2040 само след 30 години (когато вече някой ще са си изплатили ипотеката на двустайния в Люлин) България ще е 5 милиона, на един работещ ще се падат по 2ма пенсионери и един циганин. Природата се унищожава безразборно, сеч на гори, бетониране на всяко кътче. Преспективите са много добри, цените на НИ ще се качват, инвеститайте ! Ама не в панелка, а в самолетен билет. smiling smiley След години във всичките тези жилища, на които сега някой плащат ипотека от 70% от месечния си доход, ще се настаняват цигани безплатно, помнете ми думите. smiling smiley Тогава всеки един ипотекар и инвеститор ще може да си тегли куршума с чиста съвест.
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 13:17:25
gekko Определено и аз съм на мнение ,че от сега засъдените фиданки плодове ще берем след години.За жалост май всички плодове ще са кисели. :cry: В момента ходейки по улиците няма такава на, която да не се отдават приземни помещения под наем или да се продават.
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 13:21:59
Нама да падат, защото:

Quote

Още една реална ситуация, разговор с инвеститор/строител. Аз му казвам, че има много апартаменти да продава и ако не свалите цените закъсва. Отговор: що не си гледате работата всичките, какво ще закъсам, аз съм почнал от нулата! Строя на кредит, техниката ми е на лизинг, на собствениците на парцела дължа апартаменти, а не пари. Какво ще ми направят? Банката ще вземе един груб строеж, че какво ще го прави? Ще ми вземат скелето, за какво им е? Ще чакам и аз, ще чакат и те докато не почнете да купувате! В противем случай ставам несъстоятелен и ще ми ядете к*** всичките!

Как се оборва такъв мотив?
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 14:01:43
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз такива не виждам Нека тук,който намери такива
> да ги сподели.
...............................................................

Част от аргументите в полза на хипотезата за продължаващ спад на цените на НИ един колега по-горе ги посочи.
Ето ти два аргумента в обратната посока:
1. Демографското развитие е процес с две посоки. Това, че в момента сме в едната тенденция не означава, че тя ще трае вечно.
2. България е част от едно по-голямо пространство - ЕС. Този факт влияе върху цените и на НИ - ако след кризата в зимата на 96/97-а цените практически моментално се сринаха до нива от порядъка на 200$/кв.м. - днес подобен сценарий е трудно осъществим : налице са западни и български инвеститори, готови на масирани интервенции при достигане на нива от около 350-400 евро за жилища средна хубост. Това е прагът, другото е много малко вероятно и би се случило само в условията на пълен стопански колапс.
Правя уточнението, че става дума за големите градове. Малките и селата са друга бира.

Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 14:29:58
Значи за сега първия мотив е простотията :] :] :}

ivorad

Значи за да достигнем нива от 350-400 евро се иска още 50 % спад.
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 14:52:20
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Нама да падат, защото:
>
Цитат:Още една реална ситуация, разговор с
> инвеститор/строител. Аз му казвам, че има много
> апартаменти да продава и ако не свалите цените
> закъсва. Отговор: що не си гледате работата
> всичките, какво ще закъсам, аз съм почнал от
> нулата! Строя на кредит, техниката ми е на лизинг,
> на собствениците на парцела дължа апартаменти, а
> не пари. Какво ще ми направят? Банката ще вземе
> един груб строеж, че какво ще го прави? Ще ми
> вземат скелето, за какво им е? Ще чакам и аз, ще
> чакат и те докато не почнете да купувате! В
> противем случай ставам несъстоятелен и ще ми ядете
> к*** всичките!
>
> Как се оборва такъв мотив?

Нема никакав зор да се оборва.човеко си е прав отсекаде.Банките наистина че му папат кура.И лизинговите компании.Да са мислили, съга вече са кацнали на Неомекващия.
Ама и он че суче Рашковия-при гърмежа на ООД-то че му се забрани да развива какъвто и да е бизнес за десетина години поне, както е по света, специално по български че му се забрани и да напуска страната.
некой че каже -ОК, че регистрира фирма баба му, женка му и т.н. и пак че прават нещо-и как че стане-със собствени средства ли, щото кредит на нова фирма нема никоя банка да пусне-липса на кредитна история че е се едно лоша такава.Компренде?
И кво-при поне 20% безработица , къде иде че работи каквото и да е. И понеже че е свикнал на добър стандарт, че му е много кеф едвам да свързва двата края.
Тия да ги разправат тинейджърките по дискотеките.
Апа ако наистина са все още на груб строеж-сорка, ама така и че си останат.У едно съседно село-Златия , има един блок, къде от 30 гОдини е на груб строеж.А това, кое сега е при нас у Резервато, иде и при вас с бодри крачки.
Има и една добра новина-ако си на социала, по-зле не може да става, а понеже има вече реална дефлация, ората се чувстват по-богати.Догодина че разберете какво имам предвид. :] Ем нищо не правиш , ем ти се дига жизнения стандарт.
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 17:24:22
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> 1. Демографското развитие е процес с две посоки.
> Това, че в момента сме в едната тенденция не
> означава, че тя ще трае вечно.


Демографското развитие действително е процес с две посоки. Обаче от 20 години прилича на права. Едва последните няколко години се забелязва слаб растеж, вероятно в следствие от подобрената икономическа среда, без значение, че тя се дължи на задлъжняване. Ето в картинки за какво говоря:

Раждаемост, смъртност и естествен прираст на 1000 души
от населението за периода 1950 - 2008 година [www.nsi.bg]


[spekulanti.com]
Не случайно хората говорят, че от 20 години сме в перманентна криза. Графиката на НСИ показва колко е вярно това твърдение.

Неизбежно възниква въпросът, какъв е шанса в криза, раждаемостта да изпревари смърността? Аз не бих заложил на това.

Quote

2. България е част от едно по-голямо пространство - ЕС. Този факт влияе върху цените и на НИ - ако след кризата в зимата на 96/97-а цените практически моментално се сринаха до нива от порядъка на 200$/кв.м. - днес подобен сценарий е трудно осъществим : налице са западни и български инвеститори, готови на масирани интервенции при достигане на нива от около 350-400 евро за жилища средна хубост. Това е прагът, другото е много малко вероятно и би се случило само в условията на пълен стопански колапс.
Правя уточнението, че става дума за големите градове. Малките и селата са друга бира.

Значи западните инвеститори са наточили пачки и чакат цените 350-400Е/м2. Обаче по-нагоре не купуват, защото инак щяха да изкупят цяла Рига. Нека не забравяме, че Латвия също е в ЕС и този факт също влияе на цените на НИ.
Между другото, на такива цени и аз бих се замислил да дам своя скромен принос за развитието на строителния бранш. И това само за големите градове. ЕС пачки за малките и селата нема да дава. Там не важи правилото, че членството в ЕС влияе върху цените на НИ.
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 21:19:57
Бойчо...наистина ли не разбираш същноста на ООД-то или просто храниш тука маймуните... eye popping smiley
Бих заложил на второто.
Re: Основателни причини заради,които цените на имотите няма да падат..
24-10-2009 - 21:33:29
avatar

Виждам зад хоризонта.Бил си по Хамериката, ако ме не лъже слабата памет.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход