Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: За нагласите на Купувачите в София

Публикувано от valsodar 
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 09:55:17
Информацията има едно качество - да е вярна!

Ти също би могла да ползваш уеба и чутото от педикюристката, но не знаеш как да го осмислиш.
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 09:59:04
avatar
Аз ги ползвам, но не парадирам после, че съм видял това, което съм зяпал като картинки в google, за разлика от теб. Или че съм правил неща, които ми е разказвал събеседника по чашка.

Така че разказвай легенди, ама слез и на земята, че иначе омръзваш.
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 12:00:48
Аз никога не съм казвал, че съм видял нещо, за което съм чул. Точно соча източника на информация. Информацията ми за Бавария и Померания/макар и да съм бил там, но за малко/ ми е от човек, който живее в Померания - Щраузунд и се премести да работи в Мюнхен. За една и съща работа в една и съща фирма в Мюнхен взима около 800 евро повече. Разликата в квартирата му е 430Е/ 320Е в Щраузунд и 750 на 25 км. от Мюнхен/, останалото е за разликата в транспорта/той е на кяр, защото ползва служебна кола/ и за по-скъпият живот. така при 800 евро отгоре чисти, за харчене щеше да му остава същата сума, ако не се водеше снабдител и ползваше собствена кола.
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 12:05:50
avatar
Кого го интересува всичко това? :]
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 12:18:09
Интересува всеки, който иска да разбере връзката между цената на имотите, наемите и заплатите. Защото е очевидно, че когато за една и съща работа в една фирма на еднато място ти плащат много повече си има причина за това и причината е, ча на това място разходите са много по-високи, т.е. наемите и цените са заплатообразуващ фактор.
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 12:18:36
Каква е връзката на цената на салама с цената на мезонета ,това ли питате сривлювци.?Ами и двете се купуват с пари.За да продаваш салам ,ти трябва дюкян.Демек нед .имот.За да имаш дюкян трябва да си продал някъде салами ,казва се да си имал оборот и после печалби и т.н.Ако нямаш пари да плащаш наем на дюкяна ,значи ти е паднал оборота.Тоест никой не купува салам-и ти фалираш.Съответно дюкяна остава празен и наема му пада ,защото е фалирал саламджията.Опитвам се да дам прост пример за да съм разбран от прости ора.
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 12:38:08
Турбо,само не разбрах,защо ще пада наема на дюкяна,заради фалиралия саламаджия?
Ами,ако не се ядат салами,ще ядеме пасти,и от саламаджииницата ще стане чудна сладкарница !!! *huh* *yes* *yes*
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 12:39:10
avatar
turbozol глупости.

Иванов по-горе доказа с научни факти (чул от някой в Германия), че в примера който даваш няма да се случи така. Наемът е константа. Затова за да не фалира продавачът, цените на салама се вдигат, а работодателите на купувачите на салам им вдигат автоматично заплатите, за да могат да пазаруват адекватно на създалата се ситуация.

Камелия от своя страна доказа, че всички работодатели у нас са гадни изедници и експлоататори и имат резерва да вдигат заплатите петорно, така че да станат по-високи и от Германия.
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 12:59:43
Дадох пример прост.Разбира се ако фалира един саламджия ,наема няма да падне,но ако фалират и саламджиите и сладкарите ,тогава е страшно.Всичко е навързано ,това обяснявам на тези които се правят на ощипани.А КАТО СЕ ЗАЛЮЛЕЯТ ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ НЕ Е НА ДОБРЕ И ЗА ТЕЗИ които не се занимават с имоти.Тоес т кризата не е само за брокери и строители ,инвеститори,а за почти всички.
Re: Анкета: За нагласите на Купувачите в София
21-10-2009 - 13:04:17

Турбо,абсолютно съм съгласен с теб *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход