Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Що така т'ва ново строителство поевтинява

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: До Joan и Kote за "неподготвеността" на Сталин
02-06-2006 - 17:46:19
За мен и тази версия ми се вижда неубедителна. Все едно не съществува Великобритания, която е била най-мощната империя по това време. Все едно в момента да обясняваш конфликти без да да става дума за САЩ.
Всъщност войната Германия - СССР е била от най-голяма изгода точно за Великобритания при създалата се обстановка. Вместо Хитлер да тръгне към Близкия изток в колониите на Великобритания тръгва да се бие със СССР.
Petar(Peter)
Re: До Joan и Kote за "неподготвеността" на Сталин
02-06-2006 - 18:42:44
"Вместо Хитлер да тръгне към Близкия изток в колониите на Великобритания тръгва да се бие със СССР."
Ами да беше тръгнал! Червената Армия само чакаше сигнала от Сталин (Денят "М" Суворов).

Относно "игрите" на британското, германското и съветското разузнаване (виж Игор Бунич "Грешка в третия знак”(мисля, че беше там).

Да, много точно. Точно за Великобритания е много изгодно, Хитлер да нападне СССР. Война на 2 фронта (а като отчетеш и факта, че Италия ти е "съюзник", с две думи никакъв съюзник. само пици и макари знаят да ядат. или иначе казано-3 фронта) - това просто си е безумие. Войните на два фронта никога не са вещаели нещо добро и винаги са предвестник на отчаяние и безумие.
Пак повтарям, реално излиза, че Хитлер спасява Европа, защото Сталин се е готвил за нападение на ЗАПАД. Просто ми е бедна фантазията, какво щеше да се случи тогава.
Иво
Re: Що така т'ва ново строителство поевтинява
02-06-2006 - 18:45:31
От поевтиняване на ново строителство го докарахте до история на втората световна война clap:
4овек, аз мисля че ние имахме много добри възможности като държава преди 10-15 години и ги пропиляхме, защото нямахме политици и бяхме много заети да гоним вещици.А сега имаме избор и го правим ежедневно - избора дали да си сложиш главата в торбата и да се изгърбиш от бачкане и след 10 години да си начело на успешен свои бизнес или да продадеш на баба нивите и да си обикаляш клубовете 2-3 години (зависи къде е нивата).Или ако си политик дали да лобираш за някой голям инвеститор в твоя регион, да се понапънеш да му създадеш добри условия и да чакаш след време признание, че Едикоиси съживи икономиката в нащо градче - или да протегнеш рака веднага и да видиш не можеш ли изкопчи от инвеститора нещо веднага, а майната му дали ще прави цех в Горно Нанадолнище или не...И се правят тя избори - ежедневно...Много недоверие сме натрупали ние с поколения и в собствените си сили и в "работата за общото благо" и не се усещаме като общество, нямаме визия. Ако щеш дори хвърленото боклуче на тротоара е израз на това - аз ако не хвърля ще хвърли някои след мен, защо да си правя труда...
Може онова сценарийче с барикадите и бунтовете да направи нещо в тая насока, ама не ми се вярва много - има ефект, но краткосрочен...
Re: Що така т'ва ново строителство поевтинява
03-06-2006 - 10:21:23
Ако не забеляза съм написал "спонтанни бунтове" , което изключва думата "сценарий"smiling smiley
А това, че сме пропуснаил шансовете преди 15г. не означава, че трябва да ги пропускаме винаги. И да ги остави политиците - нали основния шанс в момента е, че не е задължително да живееш в Блългария и да зависиш на 100% от нашите политициsmiling smiley
Ne be, pod "stsenariiche" imah predvid opisanoto v druga tema vdigane na barikadi i nosene na sandvichi ot Joan, a ne che shte e rezhisirano, buntovete sa vinagi spontanni, inache sa drugo, ne buntove.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход