Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)

Публикувано от Невидимко 
Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 10:59:30
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

> Ти шестицата вече си я изтървал. Беше преди година
> и нещо. Тогава хем се търсеше, хем цените бяха в
> небето, хем се сключваха много сделки. Тогава да
> беше продал, сега щеше да си с 10% отгоре от лихви
> и с 30% по-ниски цени на имотите. Разбирам, че
> имаш повече от 1 имот. Ако беше задържал основното
> жилище и беше продал осталаното преди година и
> малко, щеше да си уцелил. И сега не е твърде
> късно, но е далеч по-трудно и определено не за
> "онези" пари. Сега може би четворчица, но ако
> успееш да продадеш...

Аз тото с имотния пазар не играя по принцип. Иначе си прав, че ако бях влезнал в някоя подобна схема, сега щях да съм 'спечелил', но в качеството си на пълен лаик, аз не предприех нищо, а има и други чисто субективни фактори, които нямам намерение да излагам тук. Лаишката ми логика ме навява на мисълта, че след като е наследствен един имот, няма как да загубиш от него, но това е само моето ограничено мислене. Искам да ти кажа, че посетителите на този форум не са всички пазарни анализатори, имотите не са им задължително поминък, но въпреки това си имат някакво мнение по въпроса.

BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, ако е купил... не става така, той може да купи
> и при ръст на цените.

Той сам ще се включи в темата, надявам се smiling smiley


Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 11:05:31
1/2/3 стаен Варна:
Намерени са 581 оферти продажби със средна цена 858.83 евро/кв.м.!
Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 11:59:31
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Лаишката ми логика ме навява на
> мисълта, че след като е наследствен един имот,
> няма как да загубиш от него, но това е само моето
> ограничено мислене. Искам да ти кажа, че
> посетителите на този форум не са всички пазарни
> анализатори, имотите не са им задължително
> поминък, но въпреки това си имат някакво мнение по
> въпроса.

Дали логиката ти е лаишка или не, е субективно. Представата за нещата и стойностите зависят от ценностната система на човек. Един пазарен играч би гледал квадратура, цена, тип имот и т.н., и придобивайки един имот би се чувствал щастлив собственик. Философски погледнато обаче, пазарният играч си е платил хилядите евро, за да се чувства собственик. Тоест, той си е купил едно чувство, защото няма как да притежава физически даден имот. Друг философ би казал, че не човека притежава имота, а имота притежава човека.
Един будист ще заключи, че всичко е илюзорно и щом се изменя във времето, то значи че не съществува. Звучи абсурдно за всеки спекулант, нали? Но будистът разсъждава така: Една нива например, погледнато от гледна точка на вечността, има кратък живот. Преди да бъде нива е била дъно на море, а след това се превръща в пустиня. През краткия живот на нивата, много хора в даден момент са си мислели, че я притежават. Някои са я завладели със сила, други по наследство, трети са я търгували, а четвърти са я обработвали... Всички те обаче са измрели, а нивата е станала пустиня. Нищо от всичко това не е останало и дали някога е ставало или не - няма никакво значение, когато дойде празнотата. Будистът едва ли ще си даде чак толкова труд, колкото аз, за да напиша това. Тези мисли ще минат през главата му за част от секундата, след което той ще заключи, че собствеността и имотите са илюзорни, следователно не съществуват. После ще продължи да медитира и да търси вечното.

Написах ти това, за да ти кажа, че всеки за себе си е прав. Действителността е една илюзия и всичко в нея - също. Ето защо например, има безброй интерпретации за щастие. За вечността обаче - нищо от това няма никакво значение. Единствено др. Иванов е изключение, защото има намерение да живее вечно...
Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 12:05:03
Scyther Написал:
> ... {цял куп умни работи} ...
eye popping smiley clap: smiling smiley :ami: moody smiley *tired* *book* *rose* *bow* *yes* *ok*
Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 12:07:34
Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 12:08:12
Идем, идем... smiling smiley

За съжаление липсата на критерия обитаемост много често е прикрита в обявите. Статут на гараж, липса на акт 16, партер/сутерен, квадратура под 20 чисти квадрата за едностаен са все неща които всички избягват, но изскачат чак като звъннеш на обявата. Въпреки това предлагам да наблюдаваме средните офертни цени на 1,2 и 3-стайни апартаменти в този сайт, както и в конкурентия му с подобно име завършващо на точка-бе-ге, и да ползваме средно аритметичното на двата сайта smiling smiley Критерий за отсяване предлагам да бъде: минимална цена 21,000 евро, минимална квадратура 30 кв.м., поне 1-ви етаж.

За съжаление след последния ми оглед на банковите сметки се оказа, че и 30% спад няма да ме оправят да купя нещо - след 2-3 несъбираеми заема и новината че ще ставам баща спестяванията хвръкнаха, и в момента и за гараж нямам... Но, живот и здраве, все ще намеря стотинки за малка почерпка.


Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

> Булкане, дръж ми дъвката, скачам в търкала.
> ndachev, четеш ли?
> Значи според сайта, средните офертни цени на
> 14.09.2009, за Варна са 920,4 Е/м2. Това включва
> едностайни, двустайни и тристайни апартаменти.
> Ако до и включително 14.06.2010г. средните офертни
> цени за Варна паднат с 10% или на 828,36 Е/м2,
> според imoti.net - ще черпиш според сезона -
> ракия, водка или бира със съответното безалкохолно
> и мезе. Мен и Булкан. Може и други ако се навиеш.
> И това във Варна.
> Ако междувременно си станал новодомец - също.
> Ако не паднат до това ниво до тази дата - аз и
> Булкан черпим.
> Корекции по стойностите се приемат до 2 календарни
> дни, считано от днешна дата.
> Така добре ли е?
>

Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 12:22:43
ndachev Написал:
-------------------------------------------------------
> новината че ще ставам баща

clap: Честито!
След такава новина, предлагам да се почерпим без облог. Каквото дойде - такова. Здрави да сте цялото семейство и детето да расте здраво и умно, да ви сплотява и радва! Имотите няма да свършат. Става ли?
Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 12:23:20
ndachev Написал:
-------------------------------------------------------
> Идем, идем...
>
> За съжаление липсата на критерия обитаемост много
> често е прикрита в обявите. Статут на гараж, липса
> на акт 16, партер/сутерен, квадратура под 20 чисти
> квадрата за едностаен са все неща които всички
> избягват, но изскачат чак като звъннеш на обявата.
> Въпреки това предлагам да наблюдаваме средните
> офертни цени на 1,2 и 3-стайни апартаменти в този
> сайт, както и в конкурентия му с подобно име
> завършващо на точка-бе-ге, и да ползваме средно
> аритметичното на двата сайта Критерий за отсяване
> предлагам да бъде: минимална цена 21,000 евро,
> минимална квадратура 30 кв.м., поне 1-ви етаж.

Съгласен. Така най-ясно можем да проверим. Сега ли ги засичаме? Друг от Варна ще се включи ли?


>
> За съжаление след последния ми оглед на банковите
> сметки се оказа, че и 30% спад няма да ме оправят
> да купя нещо - след 2-3 несъбираеми заема и
> новината че ще ставам баща спестяванията
> хвръкнаха, и в момента и за гараж нямам... Но,
> живот и здраве, все ще намеря стотинки за малка
> почерпка.


Честито, всичко да ви е наред по раждането, а и след това *ok* Да сме живи и здрави, почерпката е символична.
Re: приятна изненада + гараж бонус (само за сривлюФци)
17-09-2009 - 15:52:04
@Scyther

Няма как да не съм съгласен с теб и се присъединявам към мнението на Барбарон*bow* . Рядко се среща човек по форумите, който да уважава правото на отсрещния на мнение. Повечето форуми са пренаселени с дървени философи. Аз не съжалявам нито за секунда, че не съм си 'шитнал' имотите, докато е било 'далавера'. Лаишката позиция съм я възприел за да избягвам нападки от експертите. smiling smiley
Ти спомена по-горе за състоянието на духа по отношението на имотопритежаването, аз за сетен път се съгласявам. Не е толкова лесно да се разделиш с бащината къща, която прадядовците ти са купили/строили преди 100 години. 'Далавераджиите' във форума биха се изсмяли на такива 'разнежвания', но тук пак опираме до ценностната система smiling smiley

@ndachev

Искрени поздравления предстоящото събитие!!! Желая ви само успех, а радоста си идва по подразбиране smiling smiley

@BulCan
В баса не знам, но в почерпката бих се включил на драго сърце. Даже няма какво да чакаме резултата от баса smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход