Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко е реалната цена на подземен гараж?

Публикувано от klara2009 
Колко е реалната цена на подземен гараж?
12-09-2009 - 15:39:02
Интересува ме реалната цена (не по обяви) на подземен гараж ~20м2 с врата, ново стройтелство, в квартал Дружба, в близост до Кауфланд? Ако някой има конкретна/ориентировъчна информаця за сключени сделки ще съм благодарна.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-12 15:41 от klara2009.
Re: Колко е реалната цена на подземен гараж?
12-09-2009 - 17:20:44
точно при гаражите цените много варират, защото представляват интерес само за хора, които живеят максимум до 500 метра от него
Може да има повече от един желаещ да го купи на 10000, а може и никой да не иска да го купи и на 8000, че и на 6000.
Освен площта е от значение и подходът към него. Дали могат да достигнат до него и по-голямогабаритни автомобили.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Колко е реалната цена на подземен гараж?
15-09-2009 - 13:48:52
Мои много скромни наблюдения...
Колегата е прав че има много видове и трябва внимателно да се гледа...
По мои впечатления обаче вещите строители искаха (последно май и юни съм се интересувал) между 8к и 10к евра за бройка. Някак си това е/беше стандарта за едно такова парко място. Тъпо е как например за 10к ти предлагат - някакво, което тъй като няма място за рампа smiling smiley (познат сценарий) - ще бъде с някакви асансьори, тип подемници с неясен произход (естествено инвеститора е проучил smiling smiley ) а другаде за 8к взимаш широко та широко (18м2 - чак 20 не съм виждал ама ме съмнява такова да е за 8к) с хубави широки рампи, че и с врата отделна...
Че по мои наблюдения гадовете не са и склонни да се пазарят за тези места... Да кажем за жилищата може да говориш, обаче за местата... Ама не се учудвам с това презастрояване, повечето хора си спестиха този разход и сега е смешно да гледаш супер возила накацали по разни кални полянки и бордюри... Та поне в презастроените райони, няма как да поевтинеят много според мен, то си става лукс... Бати държавата на абсурдите...
Re: Колко е реалната цена на подземен гараж?
15-09-2009 - 14:04:09
Подземно паркомясто се смята върху 33-35 м2 или себестойността му е поне 4000 евро. Струва от толкова до 25 хил в центъра.
Re: Колко е реалната цена на подземен гараж?
15-09-2009 - 14:46:24
Т.е. от тези 33-35 кв.м. 25 са общи части, останалото е истинският гараж smiling smiley
Re: Колко е реалната цена на подземен гараж?
15-09-2009 - 15:33:28
Гаража ми е на 100 метра и ми е далече.Под наем,точно в подобна нова кооперация.
4 месеца вися в обавите на безумния наем от 80 евро.Накрая го взех за 50 лева.С гаражите е малко по-особено.Не го ли реализираш веднага,вероятноста изобщо да не му намериш купувач или наемател близките години е огромна.Просто хората наоколо си решават някак проблема с колите и увисваш-никой няма да се заинтересува.
Re: Колко е реалната цена на подземен гараж?
16-09-2009 - 14:44:27
Според мен хората масово подценяват паркоместата. Това на какви цени ги продават хубавците е отделна тема. Аз наистина не мога да разбера състоятелни хора с готини возила как се лутат и чудят в коя дупка или на кой бордюр да ги качат... Като се населят разни строящи се комплекси в и без това претъпканите квартали ум не ми побира, къде ще паркират...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход